635 Shares 967 views

Zasilacz laboratoryjny: opis, zalety i nedostaka aparatura

Nowoczesne zasilacze są wysokie urządzenia zasilające komputera osobistego. Starsze jednostki takie jak ATX pozostają nieodebrane, pomimo faktu, że ich życie nie jest jeszcze rozwinięty. Jeśli nie jest to urządzenie, to jest możliwe, aby zbudować zasilacz laboratoryjny. Szczególną uwagę należy zwrócić na urządzenie ograniczające natężenie prądu, a także możliwość jego regulacji progu. Najczęściej taki składnik działa jako układ typu TL494, ponieważ jest to najbardziej proste rozwiązanie do konwersji.

Zasilacz laboratoryjny robić własnymi rękami

Do wdrożenia planowane w życiu potrzebujemy wszelkiego rodzaju urządzenia AT, ATX, która jest oparta na TL494 IC. Schemat takiego zasilacza jest pokazany na zdjęciu. Urządzenie zapewnia możliwość ograniczenia aktualny parametr obciążenia przez wprowadzenie dodatkowego wzmacniacza ewentualnego błędu chipa, który nie jest wykorzystywany przez producentów uznanych członek PC. Wzmacniacz zawarte w zasilaczu laboratoryjnym przez odwrócenie napięcia obwodu wzmocnienie (wartość ujemna). Ten układ scalony stosuje się, ponieważ całkowita przewodów urządzenia łączności do obudowy, a ponadto w praktyce zastosowanie takich urządzeń przedstawia stabilną pracę w całym zakresie prądu i napięcia zasilania. Trzecią zaletą jest uważane za bardzo czuły. Pozwala to na zastosowanie czujnika prądowego z mniejszym oporem, zmniejszając wartość energii padającej, co prowadzi do pracy zasilania laboratorium praktycznie nie jest ogrzewany.

Węzły mają być usunięte:

1. tworzenie bloku energetycznego Dobre sygnały.

2. prostownicze, filtry, wszystkie elementy obwodów wyjściowych. tylko obwód wyjściowy 12 powinien być pozostawiony B.

3. kondensatora wyjściowego tlenku należy wymienić na wysokim napięciem o napięciu 25 V.

4. przepustnica powinna być przewijana wstecz. Proszę usunąć wszystkie uzwojenia są nawijane nowy (średnica drutu okablowanie 0,6-1 mm do wypełnienia).

Zasada działania urządzenia

Na podstawie komparatora, poprzednio używany do generowania sygnału „Power” jest zmontowany zespół, który zapewnia wskazanie parametru tryb ograniczenia prądu obciążenia. Neinvertiruemy napięcie dostarczane do wejścia komparatora (wielkość proporcjonalną do wielkości wejściowych). Na odwracające wejście – wartości referencyjnej. Dopóki nasze laboratorium Zasilacz pracuje w stabilizacji napięcia na wejściu neinvertiruemom wyższy niż na odwracanie. Na wyjściu komparatora przyjmuje wysoki poziom sygnału, dzięki czemu wskaźnik ugaszony. Gdy urządzenie opuści stabilizację powodu obecnych ograniczeń na potencjalna różnica maleje wejście i wyjście niski poziom ma swoją siedzibę. Światła LED, oznacza to, że urządzenie jest z trybie stabilizacji.

chipy półprzewodnikowe są zasilane przez gotowości władzy, która jest montowana na tranzystorze aby zmienić wartość napięcia wyjściowego nie ma wpływu na działanie układów scalonych.

Zasilacz laboratoryjny z ATX: mocnych i słabych stron

Zaletami tych urządzeń to ich niski koszt, jak wcześniej stosowane bloki można znaleźć wszędzie. Zawierają one wszystkie niezbędne składniki, z których najważniejszym jest transformator impulsowy. Ponadto zasilacz ma różne właściwości rozmiar i ciężar. Wady to duża gama wysokiej częstotliwości hałasu, który ogranicza stosowanie.