870 Shares 2530 views

"Geraldine": restauracja restauracja rodzinna braci Posner

Restauracja "Geraldine" została otwarta przez Pavela i Władimira Poznera i nazwana ich matką. Instytucja należy do jednego z najbardziej popularnych typów we Francji – braserrie, co oznacza komfortowe środowisko i dobrą, ale niedrogą kuchnię.


Projekt takich restauracji jest dość proste, wewnątrz jest demokratyczna atmosfera, kelnerzy odgrywają rolę gospodarzy, to znaczy, ich zadaniem nie jest służenie klientom, ale spotkanie, tak jakby były drogie goście.

Miło cię poznać, Géraldin jest mną

Otwarcie restauracji nastąpiło 21 czerwca 2004 roku. 13 lat to obszerny czas na podsumowanie istnienia.

Dla braci, Posner nie jest tylko sprawą, ale czymś, co jest ocenione na poziomie osobistym. Jednak według nich początkowo wszystko zostało pomyślane. Restauracja "Geraldine" dla nich jest drugim domem, w którym panuje duch jego matki. Ściany, zawieszone na portretych, wzmacniają to uczucie.

Pomimo tego, że oficjalny adres restauracji "Geraldine": Ostozhenka, 27, sam budynek stoi jako fasada przy alei Korobeinikov. Szczęśliwy i z werandą letnią, położony w kompleksie budynków mieszkalnych w strzeżonym podwórku. Dlatego losowo ludzie nigdy tam nie są, ponieważ można dostać się na to przez instytucję samodzielnie lub przez przekazanie punktu bezpieczeństwa.

Opis instytucji

Projekt restauracji "Geraldine" odbywa się w najlepszych tradycjach typowej brasserie we Francji. Wszystko tutaj jest słodkie, przytulne i bez zbyt wielu patosów. W gorącym sezonie goście są szczególnie zainteresowani letnią werandą, która wzywa do siedzenia wygodnie w cieniu drzew, rozkoszowania się chansonem w tle i jedzenia pysznych potraw.

Nawiasem mówiąc, fani francuskiego kina mogą odwiedzić instytucję bliżej północy, ponieważ rozpoczyna się demonstracja filmów.

Jak powiedziano wcześniej, bracia próbowali stworzyć domową atmosferę, więc liczba naczyń tutaj jest mała – i to prawda! Takie podejście umożliwiło osiągnięcie wysokiej jakości zup, deserów, przekąsek i dań na ciepło.

Dostanie się do instytucji jest wystarczająco proste. Na punkt orientacyjny należy wziąć stację metra "Park Kultury" i przejść do strony Turchaninov. Po osiągnięciu skręć w lewo i idź kilka metrów na ulicę Ostrozhenka. Skręcając w prawo, przejdź do bocznej ulicy Chilkowa. Docieraj, skręć w prawo. Przejdź do drugiego budynku. Znajduje się w restauracji Jeraldin.

Obiad formuła

Każdego dnia w tygodniu restauracja "Geraldine" w Moskwie oferuje gościom kilka potraw na 520 rubli, które nie są objęte rabatami.

Poniedziałek

Cheese kish w Lorraine z boczkiem, posiekana kotleta alzackiego, podana z domowymi ziemniakami i deserem.

Wtorek Wołowina a la Stroganoff z ryżem, zielona sałatka z pomidorami, deser
Środa Zupa śmietanki z dyni, pierś z kurczaka w bułce z ziemniakami puree do dekoracji, deser
Czwartek Zupa z grzybów, dorsza, na parze z sosem warzywnym, deserem
Piątek Klasyka gatunku: zupa cebulowa paryska, kaczka confit z gotowanymi ziemniakami, deser

Menu restauracji "Geraldine"

Instytucja oferuje swoim gościom wycieczkę gastronomiczną do następujących regionów Francji:

  1. Wielkim Zachodem są ostrygi "Fin de Claire", duże krewetki na grillu w Kankalu, kwadrat jagnięcego z warzywnymi sałatkami. Na rozwój tej kuchni wpływ miała Katalonia, więc w wielu pozycjach używane są ostrygi, które są gotowane w unikatowym stylu "Cargolade";
  2. Południowo-wschodnie – Casula w Gascony, ziemniak z foie gras, delfina mahra z bukietem grzybów. Ten region jest uznawany za największy we Francji, gdzie produkuje oliwę z oliwek, zbiera pachnące zioła, rośnie owoce i warzywa. Dlatego w tej kuchni, oprócz lawendy, używają bazylii, rozmarynu, estragonu;
  3. Big East – sałatka "Nisuaz", żaby w Prowansji, kupie "Pięć Ryb". Kuchnia tego regionu w kuchni często używa następujących składników: piwa, masła, śmietany, wieprzowiny, ziemniaków i cykorii endorium.

Podsumowując, chcę zauważyć, że stałymi gośćmi zakładu doradzają początkującym spróbować ślimaków w Burgundii, alzackich shurkatsach i klasycznych francuskich kish w Lorraine.