538 Shares 6200 views

Cesarskie cięcie czy poród naturalny? Duże owoce – wskazania do cięcia cesarskiego?

Świętym obowiązkiem każdej kobiety – aby stać się matką. Prędzej czy później zostanie to rozwiązane większość kobiet w wieku rozrodczym. I, mając już prawie cały okres ciąży, kobieta zaczyna myśleć o porodzie: jak szybko będą, o ile będzie bolało podczas walk i wszystko będzie w porządku. Jest to szczególnie prawdziwe damy, którzy będą rodzić po raz pierwszy. W tym artykule chcę dotknąć na temat: „Co jest lepsze: cesarskie cięcie lub pochwy dostawy i czy wybór naszych kobiet”.


Sytuacja na świecie

Jeśli trochę wgląd w historii, możemy powiedzieć, że narodziny chirurgicznie istniał przez długi czas i z powodzeniem praktykowane. Szczególnie rozpowszechnione dostali po wynaleziono i powodzeniem stosowane znieczulenie podczas którego działanie jest zazwyczaj bezbolesny i nie doprowadzić kobietę ogromnego bólu. Mówi się, że ponad dziesięć lat temu, w 2003 roku, Amerykanie podjęli decyzję, że kobiety mają swobodę wyboru co do nich pasuje znacznie więcej: cesarskie cięcie lub pochwę. Ie pani wybiera drogę narodzin dziecka, które lubi bardziej. A odsetek kobiet, którzy ośmielili się rodzić poprzez operację, gwałtownie wzrasta z każdym rokiem. Liczba ta przyczyni się również artykuły i amerykańskich ginekologów. Na przykład, dr Research Center z University of Louisville, że 10 tysięcy dostawy dokonywane przez interwencją chirurgiczną, nie było 17% mniej powikłań niż kobiet, które zdecydowały się rodzić naturalnie.

Sytuacja w naszym kraju

Niestety, wybierając cesarskie lub pochwę w naszym kraju kobieta sama nie może. To nie została jeszcze zatwierdzona przez prawo. Operacja może być przypisany do ciężarnej kobiety tylko ze względów medycznych, a nie inaczej. Ta decyzja została podjęta na rady lekarzy, w którym wzięło udział trzech do pięciu ekspertów. Chociaż należy stwierdzić, że dziś liczba kobiet w ciąży, które chcą pozbyć się bólu generycznych przez urodzenie dziecka przez cesarskie cięcie, również wzrasta.

Porównanie: Zalety naturalnego porodu

 1. Jeśli kobieta ma, niezależnie od powodów, możliwość wyboru sposobu rodzenia nią, musi wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Tak więc, po pierwsze, należy pamiętać, że wszystko, co dała natura, człowiek może zrobić, bez względu na to, jak trudne może być. Tym bardziej, że nazwa powinna już sugeruje pani, jak się zachować, ponieważ narodziny „naturalne”. Wszystko dostarczone przez naturę w celu zapewnienia, że dziecko rodzi się przez kanał rodny.
 2. Operacja – to na pewno nie zaszkodzi. Jednak nie należy zapominać, że istnieje również pooperacyjne okres rekonwalescencji. Tak więc, macicy ściana brzuszna jest ścięte cesarskiego cięcia, przerywa naturalną integralności. W następnym miesiącu po operacji będzie ograniczona do kobiety fizycznie, a pierwsze kilka tygodni będzie na ogół potrzebują dodatkowej pomocy. Także pewien czas będzie odczuwać ból w jamie brzusznej. Po naturalnego porodu (jeśli wszystko pójdzie dobrze) Kobieta na drugi dzień jest całkowicie niezależna.
 3. Kobiety mogą również obawiać przerw w trakcie naturalnego porodu. To, oczywiście, nieprzyjemny i dość bolesne, ale proces gojenia jest znacznie szybsze niż po cięciu cesarskim.
 4. Jeśli kobieta chce wybrać: cięcie czy poród pochwowy, powinna pomyśleć o swoim pięknem. Po tym wszystkim, blizna po operacji pozostaje w organizmie na stałe. Ponadto, po cięciu cesarskim usuń lekko zwisających brzuch jest znacznie trudniejsze niż po pochwę. Również później można zacząć wykonywać różne ćwiczenia i dać swoje ciało obciążenie.
 5. Jeśli kobieta jest powoływany w pierwszej dostawy pracy, to prawdopodobnie wszystkie późniejsze czasy rodzić przez cesarskie cięcie. Jest już w jej wyboru nie będzie.
 6. Nawet lepiej niż naturalnego porodu cesarskim? Tu wchodzi w grę także komponent psychologiczny: eksperci twierdzą, że dzieci, które nie przechodzą przez kanał rodny, są z natury bardziej miękkim ciele i mniej przenikliwy niż osoby urodzone w sposób naturalny. Po urodzeniu – jest to wspaniałe doświadczenie, które po prostu potrzebuje dziecko.

Porównanie: plusy cesarskie

 1. Trzeba powiedzieć, że cesarskie cięcie ma swoje zalety. Tak, przede wszystkim jest to całkowity brak bólu podczas porodu. Kobieta i dziecko widzi, a ból nie jest odczuwalny. I to jest zawsze miłe.
 2. Ustaw datę planowanego cięcia cesarskiego możesz z góry. Tak więc, kobieta może mieć czas, aby zebrać torbę, aby przyjść do szpitala, psychicznie przygotować. Naturalny poród jest szybki, gdy panie nie mają czasu, aby dostać się do szpitala i urodzić w domu lub w samochodzie.

naturalny poród

Mówi się, że poród naturalny wymagają niektóre kobiety szkoleniowych. Główna zasada: czas, aby być zarejestrowane w klinice przedporodowej i przejść przez wszystkie planowanych badań przez specjalistów. Jest to pierwszy punkt, kobieta powinna być gotowa do wyjścia. Co jeszcze można przewidzieć? Najważniejsze – to jest właściwe nastawienie psychiczne, czyli Chęć znosić męki kobietom narodziny własnego dziecka. W tym celu musimy przygotować z wyprzedzeniem, dostosowując się wyłącznie na korzystny wynik. Jeśli są jakieś konkretne pytania, można uzyskać odpowiedzi na ich inny sposób, nawet kopanie się w konkretnej literatury. Przygotowanie do porodu naturalnego może również podjąć specjalne kursy, które są teraz tak popularne. Jest to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co może być potrzebne podczas pracy, trzeba wiedzieć i móc. Nie uczy się, jak zachowywać się podczas porodu: jak sobie pomóc złagodzić ból, niektóre techniki oddychania w użyciu, co wybrać pozy, itd. Ponadto, kursy te są użyteczne, jeśli kobieta chce rodzić razem ze swoim mężczyzną. To, nawiasem mówiąc, jest kolejnym bardzo dużą zaletą naturalnego porodu. Mąż może naprawdę pomóc żonie w czasie porodu, co więcej, jest z dzieckiem w chwili jego urodzenia, stając bliżej dziecka. Jak na razie, że człowiek po tym, co widział może odrzucić kobietę, aby zobaczyć, jak rodzi się dziecko: to jest mit, że jest niezwykle rzadkie i najczęściej, niezależnie od tego, czy mąż widział narodziny jej dziecka. Ponadto w naszym kraju, człowiek nie wygląda w chwili narodzin do kobiety w kroczu z kamerą, ale po prostu stoi na czele łóżku, trzymając psychicznie. I wreszcie, jak kobieta może przygotować się do naturalnego porodu: musisz zebrać wszystko, co może wymagać w szpitalu. To pewne rzeczy dla siebie i dziecka, a także pakiet leków (jeśli kobieta nie ma ubezpieczenia zdrowotnego). Niestety, nie mamy jeszcze praktykowane bo dziedzinie medycyny nie jest w pełni gwarantowane przez Skarb Państwa wszystkich niezbędnych leków.

O cesarskie cięcie

Jeśli kobieta chce wybrać: cesarskiego cięcia lub naturalny poród, powinna wiedzieć, że sama operacja jest dwojakiego rodzaju. Pierwszy – planowany jako przyszłej matki tego ostrzeżenia nawet przed urodzeniem, a ona przygotowuje się do działania z wyprzedzeniem. Trzymał go przez około 38-39 tygodnia ciąży, zanim kobieta może naturalnie rozpocząć walki. Drugi typ – Cięcie cesarskie awaryjnego. Może być podawany w trakcie porodu, gdy kobieta w ciąży planuje rodzić w zwykły sposób, ale istnieją pewne komplikacje i pacjent został wysłany do operacji w ramach działalności gospodarczej.

Wskazania z matką

Mówi się, że istnieją wskazania do cięcia cesarskiego przez matkę i od płodu, mogą być bezwzględne i względne. Więc kiedy operacja kobieta „cesarskie cięcie” może być dokładnie przypisane?

 1. Wąskie miednica, jeśli 3. lub 4. stopnia zwężenia.
 2. Kompletne łożysko przodujące, gdy niemożliwe staje się po prostu przejść dziecka przez kanał rodny.
 3. Pęknięcie macicy, gdzie chirurgia awaryjnego mianowanego.
 4. Krwawienie z dróg rodnych.
 5. Sytuacja z łożyskiem: jest niepełne Previa, oderwanie się, gdy łożysko częściowo lub całkowicie obejmuje wyjście dziecka – wszystko to staje się wskaźnikiem cesarskiego cięcia.
 6. Różne komplikacje w czasie ciąży.
 7. Problemy ze zdrowiem matki: żylaki, ciężka krótkowzroczność, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Istnieją również sytuacje, w których kobieta może być zalecane cesarskiego cięcia medycznie. Jednak w tej sytuacji kobieta może zaryzykować i rodzić naturalnie.

 1. Klinicznie wąskie miednicy.
 2. mogą wystąpić słabe kobiety pracy przy różnych komplikacji.
 3. Nieprawidłowe położenie.
 4. Pierwszy poród u kobiet, które mają więcej niż 30 lat.
 5. Długo leczenia niepłodności.
 6. Niedotlenienie płodu, gdy dziecko jest bardzo brakuje tlenu.
 7. Przedłużona ciąża.
 8. Poprzednie generacje przeszły przez cesarskie cięcie.

Wskazania z płodu

Operacja „cesarskiego cięcia” może być również przypisane zgodnie z dzieckiem i wskaźników. Tak więc, mogą one (dane) jest również względne i bezwzględne.

względna:

 1. Breech okruchy, który waży więcej niż trzy i pół kilo.
 2. Ciąża mnoga.
 3. Duże owoce: Wskazania do cięcia cesarskiego.

Bezwzględnych:

 1. Ostre niedotlenienie płodu, nie jest możliwe natychmiastowe narodziny dziecka w sposób naturalny.
 2. Boczne położenie płodu po wybuchu wody.
 3. Błędna pozycja głowy dziecka (musi być wciśnięty mocno podbródek do klatki piersiowej, nieprawidłowa pozycja głowy, gdy dziecko idzie czoło lub twarzy).
 4. Śmierć matki, gdy dziecko jest w łonie matki żyje.

Najczęstszymi wskaźniki względne

Co zrobić, jeśli kobieta ma duże owoce? Wskazania do cięcia cesarskiego może być sposobem na zewnątrz, ale to nie zawsze się zdarza. Jeśli wszystko pójdzie dobrze na podstawowe parametry, oprócz normalnych miednicy, nie wąska, najprawdopodobniej kobieta postara się dać sam poród. To samo odnosi się do dużej ciąży. Jeśli kobieta, na przykład, bliźniaków, cesarskiego lub pochwę mają swoje własne miejsce. Ponownie, wszystko zostanie rozwiązane przez lekarza, który powinien zarejestrowany w ciąży. W takiej sytuacji uznaje się za złożony z przyczyn, a nie tylko, że kobieta ciąży mnogiej. W większości przypadków takie porody są całkowicie normalne i bez żadnych komplikacji.

Efekty

Jeżeli kobieta uważa, że okres pooperacyjny nie pozostawia śladu, tak jak jest to w przypadku naturalnego porodu, jest głęboko myli. Jeśli planowane cesarskie, konsekwencje – to co trzeba myśleć. Tak więc, pierwszą rzeczą: uzdrowienia z epoki szwy. To trwa dość długo, kobiety w okresie dwóch lat po zabiegu nie zaleca się zajść w ciążę lub mieć aborcji – będzie to mieć negatywny wpływ na blizny brzusznej tkanki macicy ściennego. Ponadto, problem może być różne zapalenia, zakażenia macicy i innych narządów znajduje się w pobliżu. Ważne jest również, aby zrozumieć, że jakiś czas będzie działać z problemami jelit. I, oczywiście, związek matki z dzieckiem, która rodzi się w wyniku działania jest zupełnie inna, słabsza, niż dzieci, które rodzą się jako przepisany przez naturę.

pokolenia

Kobiety mogą być również zainteresowany tym pytanie, czy porodu pochwowego po cesarskim możliwe. Recenzje rodzące się różnić, ponieważ większość kobiet po pierwszej operacji nadal powinny rodzić dzieci w taki sam sposób – poprzez cesarskie cięcie. Jednak niektóre kobiety twierdzą, że urodziła i niezależnie. Więc gdzie jest prawda? Nie może być kilka, bo trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Tak więc, w zasadzie lekarze zapewnić przyszłą matkę z możliwych luk i sugerują następczych razy, aby ponownie rodzić przez cesarskie cięcie. Jednakże, jeśli pierwszy poród był po prostu ciężki, a operacja została wyznaczona w nagłych wypadkach, i inne wskazówki, takie jak niektóre choroby z kobietą w ciąży lub płodu nie jest, i tyle czasu minęło po pierwszej ciąży, szwy na macicy jest całkowicie wyleczona i są niezawodne, kobieta może być oferowane okazję do rodzić do siebie. Często takie porody są normalne, ale w większości przypadków wszystkie te same lekarze zalecają ponowne zrobić „cesarskiego cięcia” Operacja, aby być bezpieczne, a do ochrony kobiet z różnych problemów i komplikacji.