782 Shares 5829 views

Surowiczego zapalenia opon mózgowych – straszna choroba

W wieku 9 lat dzieci mogą wpłynąć surowiczego zapalenia opon mózgowych. Należy do grupy nieropiejące chorób zapalnych. Istnieje kilka rodzajów organizmów, które są patogenami tej strasznej choroby:

 • chlamydia;
 • grzyby rodzaju Candida;
 • wirusy;
 • Leptospira;
 • Rickettsia;
 • Mikroorganizmy pierwotniaki.

Nośniki niektóre z tych zakażeń może być pchły, pluskwy, a nawet mysz. Ale najczęściej surowiczego zapalenia opon mózgowych, czynnik sprawczy które są enterowirusy i śwince lub wirus opryszczki.

Surowicze zapalenie opon mózgowych niekoniecznie przejawia syndrom opon mózgowo-rdzeniowych, które występuje podczas problemów twardej. Charakteryzuje się zmiany we krwi oraz, oczywiście, w wysokiej temperaturze. Pierwszą oznaką problemów jest ból głowy. może osiągnąć różne poziomy natężenia, ale to nigdy nie zniknie. Ból głowy wydaje się zwiększać w odpowiedzi na różnego rodzaju bodźce (lekki lub hałas).

Zespół opon mózgowo-rdzeniowych towarzyszą wymioty, które pojawiają się nagle. Nic nie mogą nawet zwiastować go. Tak, i nudności w tym samym czasie nie. Wraz z tymi wszystkimi oznakami napięcie mięśni całego ciała, szyi i kończyn, jak również.

Surowicze zapalenie opon mózgowych. różne rodzaje

Istnieje kilka możliwych rodzajów choroby. Każdy z nich odbywa się na swój własny sposób i ma swoje konsekwencje.

 1. Tworzą zęby trzonowe. Choroba zaczyna się bardzo szybko. A przede wszystkim wykazują objawy zaburzeń przewodu pokarmowego. Pomimo faktu, że charakterystyczne dla zespołu rozwija się zapalenie opon mózgowych, temperatura pozostaje normalnie. Już po 2 dniach pacjent zdrowieje, ale może powodować nawroty.
 2. Ostra typu towarzyszy bardzo wysokiej temperatury, która osiąga 41 °. Często nawet dotknięte jakieś nerwy.
 3. Surowicze zapalenie opon mózgowych mogą być ciężką postać nadciśnieniowego. W tym przypadku zespół jest choroba, która charakteryzuje się nagłą podwyższania temperatury. Ból głowy jest bardzo silny, wymioty odbywa się bez przyczyny.
 4. Najpoważniejsza forma surowiczego zapalenia opon mózgowych jest meningoentsefalomielitichesky wariant choroby. Natychmiast pojawiają się odruchy patologiczne charakter. Istnieją nawet paraliż.
 5. Istnieje surowicze zapalenie opon mózgowych, które są spowodowane przez wirusy poliomielitopodobnogo gatunków. Choroba ta występuje tylko w lecie lub jesienią. To wpływa na dzieci i dorosłych – są bardzo rzadkie. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe i gorączka towarzyszyć pacjentowi stale.
 6. Istnieje również rodzaj świnkę. Rozwija się na tle wzrostu wielkości gruczołów ślinowych.
 7. Podczas epidemii grypy lekarze mówią, że nie ma grypopodobne surowicze zapalenie opon mózgowych. Występuje zarówno na szczycie choroby, albo już na jego zakończeniu.
 8. Wreszcie, bardzo popularne formy drugorzędne. Rozwijają się one jako powikłanie chorób, takich jak katar, ból gardła, zapalenie płuc, a nawet zapalenie spojówek.

Surowicze zapalenie opon mózgowych. leczenie

Zdiagnozowania choroby pomaga uczyć się płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest to bardzo ważne dla historii medycznej i zawodowej, a także pełną morfologię krwi. Dopiero po niezbędnych procedur, lekarz przepisuje leczenie.

Specyficzny, szczególny leczenie mające na celu pozbycie się bał choroby nie istnieje. Niedawno, kilka specjalnych zabiegów zaobserwowano. Dziś, możliwość lekarzy jest znacznie szerszy.

Aby rozpocząć koniecznie przewidziane dożylne glukozy i urotropiny. W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się zapalenia, prednizolon. Przebieg jej stosowania nie powinien przekraczać 25 dni. Dzisiaj, jako środki przeciwwirusowe w praktyce z użyciem nukleazy. Leki te są łatwe do zahamowania dalszego namnażania się wirusów.

Jeżeli pacjent jest silne bóle głowy, należy przepisać leki przeciwbólowe. Oraz poprawa choroba konfrontacja organizmu zastosowania immunoglobuliny i witamin.

Pacjenci z surowiczego zapalenia opon mózgowych koniecznie hospitalizowany. Coraz częściej – w szpitalu chorób zakaźnych. Jednak leczenie jest możliwe w departamentach neurologii i innych szpitali.