663 Shares 5621 views

Lek „Fukortsin” ospa wietrzna

Lek „Fukortsin” ospa została wykorzystana przez kilka dziesięcioleci, chociaż z nim są traktowane i inne choroby skóry. Roztwór ten jest stosowany do leczenia skóry w różnych zakażeń grzybiczych i krostkowa, nadżerki, otwarte rany, otarcia skóry i złamań. Jego uwolnienie w fiolkach 3; 10; 15; 25 ml i 1L. Roztwór ten był ciemny kolor czerwony ma charakterystyczny zapach fenolu.


Ospa wietrzna jest chorobą wirusową, która towarzyszy wysypka na skórze w postaci pęcherzyków z płynem treści. Te wybuchy są bardzo swędzące. Podczas czesania zakażenie dostanie się do rany, powodując ropiejące bańki. Dlatego tak ważne jest podczas choroby powstrzymać się od drapania wysypkę i obsługiwać go w odpowiednim czasie środków przeciwbakteryjnych.

Roztwór „Fukortsin” wietrznej z powodzeniem stosowane jako aktywne składniki, takie jak kwas borowy, czystego fenolu podstawowego fuksyny, aceton, rezorcyny, 95% alkoholu etylowego, zapewniają znaczny dezynfekującego i działanie antyseptyczne.

Jest to konieczne, aby przylegać ściśle do dozowania leku. Zatem rozwiązanie wpływa los skóra była stosowana wacikiem na patyku 2-4 s. dziennie. Ospa wietrzna, szczególnie u małych dzieci, tylko lekarz powinien przepisać rozwiązanie „Fukortsin”. Maści lub pasty, który jest przewidziany do późniejszego stosowania na stan zapalny skóry, mogą być stosowane jedynie po całkowitym wysuszeniu roztworu.

Efekty uboczne: szybko przechodzi uczucie bólu i uczucie pieczenia, które nie wymagają zmniejszenia liczby zabiegów i odstawieniu leku.

Przeciwwskazania dotyczy wrażliwości pacjenta na substancje zawarte w preparacie do stosowania narzędzia. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących. Rozwiązanie „Fukortsin” ospy wietrznej i innych chorób wpływających na dużą powierzchnię skóry należy stosować z dużą ostrożnością. W bardzo dużych części skóry nie mogą być stosowane dla leku, jak fenol, dostępny jako część roztworu w dużych ilościach, przenikających do krwi, często wywołuje efektów toksycznych, takich jak zawroty głowy i ogólnego osłabienia.

Lek „Fukortsin” ospa wietrzna nie leczy samej choroby i znacznie łatwiejsze i eliminuje objawy – wysypki skórne. Zapobiega powstawaniu zakażonych ranami, które często pojawiają się podczas czesania wysypka.

Kompozycję tę przechowywano w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w ciemnym i chłodnym miejscu. Dane dotyczące oddziaływania roztworu bez żadnych innych leków.

W przypadku choroby skóry są często przepisywane przez dermatologów analog „fukortsinom” (na kod ATC). Istnieje duża liczba takich leków. Należą do nich:

  • Maść „ihtiolovaya” – używany jest wyprysk, oparzenia, różę, zapalenie stawów i nerwoból;
  • Śmietana "Karboderm" – przepisywane do leczenia świerzbiączki ogniskowej, miejscowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca lihenifitsirovannoy, keratomikozov, łojotok, nadmierne rogowacenie, rybia łuska, egzema giperkeratichnoy.
  • rozwiązanie „Kutasept” – stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry i etiologii bakteryjnej, drobne urazy skóry, leczenia operacyjnego skóry i stawów smarowane pracy.
  • Maść „Wiśniewski” – stosuje się w procesach pyo przeciwzapalne (czyraki, ropnie), zakażone rany, odleżyn, owrzodzeń troficznych i poparzeń, odmrożenia;
  • Roztwór „Methylene Blue” – stosuje się w ropne zapalenie skóry, zapalenie powiek i inne stany zapalne skóry wywołanych przez chorobotwórcze mikroorganizmy;
  • Roztwór „Ekteretsid” – stosuje się w leczeniu czyraki, zakażone rany, Carbuncles, oparzeń, owrzodzeń troficznych.

Bezpośrednie rówieśnicy (aktywnego materiału) leku „Fukortsin” nie istnieje.

529 shares 6835 views
679 shares 7392 views