162 Shares 7370 views

Choroba niedokrwienna serca: objawy, przyczyny, zapobieganie

Przewlekła choroba niedokrwienna serca, znany również jako niedokrwienia mięśnia sercowego – stan serca, w którym mięsień sercowy jest uszkodzony lub nie działa tak skutecznie, poprzez zmniejszenie przepływu krwi do serca. Zmniejszony przepływ krwi, jest najczęściej wywołane przez zwężenie tętnic wieńcowych (miażdżyca tętnic). Ryzyko wystąpienia choroby wzrasta wraz z wiekiem, choroba jest bardziej powszechne wśród palaczy. Ponadto zagrożone są osoby chore na cukrzycę, wysoki poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie krwi i tych z rodzinną historią choroby.

Objawy choroby wieńcowej

Najpoważniejszym objawem jest ból w klatce piersiowej, które mogą wskazywać na atak serca. Czuł się jako powikłanie piersi i górnej części ciała, w tym szyi, szczęki i ramion. Ból w klatce piersiowej może być również wynikiem innych czynników, takich jak stany lękowe lub ataki paniki, a nawet zgaga i anginy. Jednakże, mogą być one związane z dusznicą bolesną, który stanowi jeden z klinicznych objawów niedokrwienia serca. Dlatego też, jeśli wystąpią przewlekły ból w klatce piersiowej, konieczne jest, aby rzucić palenie (jeśli palisz) i skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania pełnej i dokładnej diagnostyce serca i naczyń krwionośnych, w celu wykluczenia lub potwierdzenia rozpoznania „choroby wieńcowej”.

Objawy mogą również obejmować uczucie duszności lub duszność które wskazują niewystarczającą ilość krwi płynącej do płuc, lub ograniczonego przepływu krwi z tętnic płucnych. Brak oddechu można łatwo pomylić z innymi objawami, z których nie wszystkie świadczą o poważnej chorobie serca, ale mogą wskazywać na inne choroby. Może to być spowodowane zapaleniem płuc lub zator tętnicy płucnej. Rozedma palaczy jest również jedną z głównych przyczyn przewlekłej postępującej degeneracji i dolnych dróg oddechowych przez inhalację ciągłego dymie tytoniowym smoła i gromadzenia się na wewnętrznych ściankach płuc. Jeśli te i inne przyczyny zostały wykluczone, przede wszystkim ludzka choroba niedokrwienna serca.

Objawy choroby obejmują w kardiomegalii lub powiększenia serca (zwiększenie grubości ściany mięśnia serca, co prowadzi do zwiększenia jej wielkości). Możliwe przyczyny choroby obejmować ogólną niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i palenie. Czasem przyczyną może być wrodzona bloku serca, która to choroba genetyczna. Ponadto, powodem może być nadmierne spożycie alkoholu, skutkiem ubocznym niektórych konkretnych tabletek odchudzających, nadmierne spożycie kofeiny i zbyt dużo stresu w życiu codziennym. Niektóre infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne i może powodować poważne choroby, takie jak choroba wieńcowa serca.

Objawy choroby są również zewnętrzne. Na przykład, obrzęk rąk, stóp lub brzucha mogą wskazywać, że różne narządy i Tacna nie jest wystarczająco przepływy krwi, więc ciecz zbiera się w nich. Zaburzenia rytmu serca lub wystąpienia nieprawidłowego rytmu serca jest inny objawem. Czasami zakłócenia równowagi poziomów cukru we krwi, takich jak hipoglikemia, gdy poziom spadnie poniżej normalnych, może prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Jednak najlepszym sposobem, aby potwierdzić lub wykluczyć diagnozę „choroba wieńcowa”, objawy, które można znaleźć samemu – wizyta u lekarza w celu natychmiastowego rozpoznania.

Według ostatnich badań, w tym choroby można zapobiec lub przynajmniej zmniejszyć jego nasilenia. Jak, pytasz? Odpowiedź jest prosta – zdrowy tryb życia. Oczywiście, nie jest tak łatwo dać się wiele złych nawyków, ale jeśli myślisz o wyniku, cała można osiągnąć.

Ci, którzy potwierdzili diagnozę należy również dokonać pewnych zmian w swoim stylu życia w celu ochrony przed objawy niedokrwienia: Unikaj stresu, rzucić palenie / picie alkoholu, ograniczyć spożycie produktów bogatych w tłuszcze i prowadzą siedzący tryb życia.