154 Shares 5840 views

korony teleskopowe: wady i zalety, odmiana

Korona teleskopowy konstrukcja z dwóch części podstawowych i dodatkowych. Stosowany jest głównie do mocowania protez zębowych. Podstawową częścią kapturka jest wykonany z metalu. Korona pomocnicza jest przymocowana do ramy protezy. Podczas łączenia dwóch kawałków tworzą silną strukturę. Może być używany do utworzenia silnego przywiązania protez, które jednocześnie będzie łatwo usunąć.

Odmiany koronach teleskopowych

Mechanizm ten został po raz pierwszy testowany w Niemczech na początku ubiegłego wieku. Jego nazwisko jest zobowiązany do korony teleskopowe podobieństwo z teleskopu. Części składowe poruszać w ten sam sposób w stosunku do siebie. Przez prawie sto lat historii, konstrukcja ta już udowodniła swoją skuteczność, łatwość użycia i dobrych estetyki. W dzisiejszych czasach, korony teleskopowe może być doskonałą alternatywą dla implantów protetycznych.

Istnieją dwie wersje tego projektu – cylindryczne i stożkowe korony. Różnią się one głównie w wyglądzie. Najwcześniejsze korony teleskopowe wykonane próbki mistrzów ze ścianami cylindrycznymi. Charakteryzują się one gęstą sadzenia. Dziś podobny projekt powinien być stosowany wyłącznie u pacjentów z całkowicie zdrowych dziąseł.

Teleskopowy korona stożek ulepszony przykład cylindryczne. Jego główną zaletą jest brak wpływu błędów, które są możliwe na etapie produkcyjnym. Taka konstrukcja zapobiega przekrzywianiu lub zakleszczenia podczas mocowania protezy. Główną wadą tego ulepszonego systemu – możliwość odłączenia korony w kontakcie z żywnością.

Zalety koronach teleskopowych

Co pozytywne aspekty można zauważyć w stosowaniu tego projektu?

  1. Żucie obciążenie jest rozłożone równomiernie na wszystkich zębach i dziąsłach.
  2. Brak wpływu na dykcji i przekąskę.
  3. Może być zainstalowany na implantach.
  4. Przez długi czas służby.
  5. Łatwy w obsłudze i utrzymaniu.
  6. Zapisywanie stanu zdrowia zębów przez dłuższy czas.

To nie wszystkie zalety koron teleskopowych. Każda uwaga może dla siebie wykorzystać pozytywne strony konstrukcji.

Wady korony teleskopowe

Do głównych wad tej konstrukcji można podać wytwarzanie długi okres oraz wysoki koszt. Jednak negatywne aspekty pełni zwrócone korony zalety wymienione powyżej.

Wskazania do instalacji

Zastosowanie koronach teleskopowych jest celowe w następujących przypadkach:

  • oraz obecność przyzębia chwiejnych oporowych zębów;
  • nie ma możliwości finansowych, aby zainstalować implanty;
  • zbyt mało zęby do blokowania protezy Zapinka.

Trzeba użyć tego rozwiązania jest jeszcze ustalona przez lekarza.

korony teleskopowe: etapy produkcji

Wytwarzanie struktury opisanej w artykule jest możliwe na dwa sposoby: przez wytłaczanie i odlewanie. Pierwsza metoda jest uważana za najbardziej proste. Jednak podczas korzystania formowania można uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd produktu przez działanie nowoczesnych materiałów.

Produkcja korony teleskopowe zaczyna się od zębów pacjenta obracając wewnątrz konstrukcji. Następnie specjalista wykonuje zrzuty i wysłać je do laboratorium. Istnieje technologia poczyniła im model i markę czapki. Ważne jest, aby sprawdzić równoległość ścian oporowych zębów zaprojektować dokładnie sat. Po zamontowaniu zaślepki z nich tworzą gipsu do odlewania przyszłego modelu. Zewnętrzna korony wykonane są z uwzględnieniem luzu 0,5-1 mm. Dostać się na przedruk już robi wygląd zewnętrzny.

Koszt i trwałość

korona teleskopowa jest uważany za stosunkowo drogie. Jego wartość może wynosić od 5 do 11 tys. Rubli. Mówiąc o pełnej protezy, ostateczna cena będzie zależała od kilku czynników jednocześnie (materiał używany, liczbę zębów odniesienia itd.). Podobnie, aby nazwać to nie jest możliwe.

Klamra protezy na koronach teleskopowych charakteryzuje się niską życia – nie więcej niż 10 lat. Aby ją zwiększyć, trzeba udać się do lekarza i okresowo monitorować pracę konstrukcji.