720 Shares 1593 views

HTC Sensation XE: specyfikacja modelu, recenzje i zdjęcia

Na rynku smartfonów najwyższej klasy, które działają pod systemem operacyjnym Android, obecnie zauważalna jest konkurencja. Jest już wystarczająco silny, ale z każdym miesiącem jest tylko wzrost. Prawie co sześć miesięcy w masowej produkcji firmy wydano na flagowy, ale takie wydarzenia nie są dobre ze względu na pośpiech producentów.

Wcześniej urządzenia najwyższej klasy mogły obsługiwać użytkowników przez wiele lat, a jednocześnie nie przeszkadzać. W obecnym czasie pokolenie zmienia się co kwartał, co nie jest w porządku. Jednak nasza sprawa nie jest rozsądna, co jest dobre, a co jest nie tak. Z tym bólem głowy niech rozumieją producentów, którzy wpędzili się w taką dołek. Tymczasem sprawdzimy HTC Sensation XE. Charakterystyki głównych parametrów będą przedstawione poniżej jako odrębne pozycje.

Firmy zdecydowały się rozszerzyć linię. A jeśli Samsung postanowi stworzyć nowy format (i to nic więcej niż tablet hybrydowy i smartfon z notatkami), HTC postanowił podzielić jeden model na kilka segmentów. Właściwie to widać w przypadku HTC Sensation XE. Charakteryzuje to, że jest to model muzyczny flagowego. Parametry zostały nieznacznie poprawione, a zestaw słuchawkowy, zawarty w konfiguracji, jest zastępowany lepszym.

Zawartość opakowania

W pudełku można znaleźć telefon, ładowarkę oraz kabel typu microUSB do ładowarki. Jest też inna dokumentacja. Ten typ pakietu jest dość typowy dla większości modeli HTC. Ale dzięki temu, że telefon wpadł do kategorii muzyki, jest to spowodowane zastąpieniem standardowego zestawu słuchawkowego słuchawkami Beats. Dobrze, bardzo przemyślany marketing, a nie tylko ruch.

Tak więc, na wyjściu dostajemy nieco zmodyfikowany model o nazwie "HTC Sensation XE z dźwiękiem Beats z715e". Charakterystyka dźwięku w smartfonie została poprawiona, ale jest całkiem zrozumiała. W zestawie znajduje się również pokrywa słuchawek.

Projekt

Nie można mówić o istotnych różnicach między Sensation a HTC Sensation XE. Cechy charakterystyczne sprawiają, że najnowsza wersja to prawdziwa kopia oryginału. Różnica między nimi widać tylko w projektowaniu niektórych elementów, a także w barwieniu.

Tak, przypadek XE jest wykonywany w rejestracji czarnej kolorystyki. Jej tylna pokrywa ma solidny kolor, jest wykonana z tworzywa sztucznego i metalu. Ten ruch jest z pewnością przypadkowy, ponieważ według wielu użytkowników okładka oryginału (i została pomalowana na raz w 3 kolorach) wyglądała śmiesznie.

XE posiada również szczegóły konstrukcyjne, pomalowane na czerwono. Jest to siatka głośnikowa, która znajduje się u góry ekranu, obrys wokół aparatu, logo Beats, które jest drukowane na pokrywie baterii i podświetlenie klawiszy. Ze względu na ten schemat kolorów, smartphone wygląda całkiem ciekawy. W rzeczywistości odróżnia ją od oryginału i pozytywnie. Należy zauważyć, że podstawowy styl firmy był wciąż utrzymywany, a brak radykalnych zmian, które są nie do przyjęcia przez użytkowników HTC, nie może, ale proszę.

Siła

Dzięki zastosowaniu kombinacji plastiku i metalu w HTC Sensation XE Z715E zwiększono charakterystykę jego wytrzymałości. Wentylatory noszenia smartfonów wraz z obcymi przedmiotami będą z tego zadowolone, ponieważ nawet przy takim podejściu urządzenie nie straci szybko swojego wyglądu.

Zgromadzenie

Jeśli w przypadku oryginału wiele osób skarżyło się na montaż, problemy nie powinny pojawić się w przypadku HTC Sensation XE. Charakterystyka materiałów, z których wykonane są elementy smartphone'a, wskazuje, że montaż jest na wysokim poziomie. Rzeczywiście, przycisk głośności, podobnie jak oryginał, nie opuszcza tego modelu, sprawa po kilku miesiącach nie zaczyna się skrzypić. I tylko elementy sterujące nie są rozluźniane. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinno być żadnych problemów z modyfikacją.

Wymiary

We wszystkich trzech płaszczyznach smartfon ma następujące wymiary: wysokość wynosi 126 mm, szerokość – 65,4 mm i grubość – 11,3 mm. W tym samym czasie masa smartphone szacowana jest na prawie 150 gramów, a raczej 148.

Zarządzanie

Elementy sterujące znajdują się w tym samym miejscu co oryginalne urządzenie HTC Sensation XE. Charakterystyka tych elementów wykazuje niewielką różnicę w oświetleniu kontrolnym. Jeśli oryginalne podświetlenie jest białe, a następnie – czerwone. Jest wykonywany tak, że jednocześnie nie jest wyblakły, ale nie przyciąga oka.

Ekran

Nie było znaczącego przełomu w technologii pomiędzy oryginałem a XE. Jak poprzednio ekran ma rozdzielczość 960 x 540 pikseli, technologię tworzenia S-LCD. Przekątna ekranu wynosi 4,3 cala. Jeśli chodzi o jasność niczego, czego nic nie powiesz, to kolorowa interpretacja nie ma znaczących wad, ale dostępne są problemy z rogami modelu. Im większy jest kąt odchylenia, tym bardziej obraz na ekranie HTC Sensation XE zanika. Charakterystyka wskazuje, że dla przeciętnego użytkownika ekran jest odpowiedni, ale wyraźnie nie dla fanów oglądania filmów i filmów.

Aparat fotograficzny

Pomimo tego, że aparat Sensation jest wytwarzany przez aparat i lepiej niż inne modele producenta, jakość, podobnie jak Sony i Samsung, nadal nie można jej przypisać. Moduł kamery w naszej modyfikacji jest taki sam, jak w oryginalnej wersji. Ogólnie rzecz biorąc, aparat nie szczyci się HTC Sensation XE Z715E. Charakterystyka potwierdza to jeszcze raz.

Zasilanie

Akumulator o pojemności 1520 mAh ma typ litowo-jonowy, ale jest to dane "Sensations". W zmodyfikowanej wersji ta sama bateria ma zwiększoną pojemność – 1730 mAh. Wydaje się, że jest to ważna różnica, ale w praktyce autonomiczna praca obu urządzeń nie różni się znacznie.

HTC Sensation XE: specyfikacje, zdjęcia, wydajność

W smartfonie urządzenia wbudowanym chipsetem Qualcomm. Dwa rdzenie pracują z częstotliwością 1,2 GHz. Rozmiar pamięci RAM wynosi 768 MB, a pamięć wewnętrzna osiąga 1 GB. Usual Sensation jest wyposażony w 8 gigabajtów (dysk flashowy) i muzyczną modyfikację – 16 GB, co z kolei przynosi korzyści jej singlom.

Prędkość systemu pozostała taka sama. Filmy o wysokiej jakości są odtwarzane na różne sposoby, a ten parametr zależy bardziej od samego filmu wideo.

Dźwięk

Jak wspomniano wcześniej, XE jest modelem muzycznym. W związku z tym poprawiono parametr, np. Dźwięk plików, muzyki, ścieżek dźwiękowych klipów wideo. Pierwszym narzędziem, za pośrednictwem którego stało się możliwe, jest oprogramowanie. Ustawienia odtwarzacza audio stały się bardziej elastyczne. To oprogramowanie ma związek z Beats. Zawsze zaczyna się, gdy do telefonu są podłączone odpowiednie słuchawki.

Drugim środkiem są same słuchawki. Są oryginalne, więc jakość dźwięku nie powinna się martwić. Są 5 różnych załączników. Cienki kabel – co może mylić użytkowników. Jeśli jednak zestaw słuchawkowy będzie czysty, to potrwa długo.

Kilka słów o zestawie słuchawkowym: słuchawki są ładne, mają specjalny styl. Ale użytkownicy zauważają, że Beats odtwarzają niski poziom częstotliwości niż te wysokie. W związku z tym może nie być dla wszystkich wygodne.

HTC Sensation XE: specyfikacje, recenzje, wnioski

Mówiąc ogólnie, można zauważyć, że modyfikacja będzie pasowała zwykłych użytkowników, którzy po prostu słuchają muzyki w smartfonie. "Caller" z telefonu jest dobry, ale jego wydajność jest mało prawdopodobna dla graczy. Ponadto aktywni użytkownicy mogą bezpiecznie przejść przez model, ponieważ przez długi czas bez ładowania z aktywnym użyciem nie wystarczy.

Nie obserwuje się istotnych różnic między oryginałem a modyfikacją, z wyjątkiem pakietu materiałów eksploatacyjnych ulegającego zmianie ze względu na uderzenia. A dźwięk stał się bardziej jakościowy. W przeciwnym razie mamy takie same stare dobre HTC Sensation.