186 Shares 1753 views

Przygotowujemy jogurt w wielobarwnej "Polaris"

Czy chcesz spróbować jogurtu domowego bez stabilizatorów, konserwantów i innych mniej przydatnych dodatków? Czy jesteś zmęczony zakupem kosztownego produktu o wątpliwej zawartości i smaku? Wtedy dowiemy się, jak przygotować jogurty w wielowarstwowym polarisie. Aby to zrobić, potrzebujesz trochę cierpliwości, trochę czasu, pragnienia i niezbędnych składników:


  • Naturalny jogurt bez dodatków smakowych (na przykład Activia, Actimel, Bio-Max) – 1 słoik.
  • Pasteryzowane mleko o wysokiej zawartości tłuszczu (powyżej 3%) wynosi 1 litr.
  • Woda destylowana.
  • Jagody owocowe do napełniania.
  • Cukier jest opcjonalny.
  • Pojemniki na jogurty.
  • Bezpośrednio multivarka Polaris PMC0517AD.

Sposób przygotowania:

Weź najładniejszy garnczek i wlać do niego całe mleko z opakowania. Następnie, przy średnim ogniu, podgrzej go do około 50 stopni. Gdy osiągnie wymaganą temperaturę, wyjmij ją z płyty. Otwórz słoik jogurtu i wsyp do ciepłego mleka. Bardzo starannie, przy pomocy miksera lub miksera, przy minimalnej prędkości, wymieszaj produkty z jednorodną masą. Teraz dodaj jagody lub owoce według własnego uznania, a także cukier granulowany.

Słoiki do napełniania jogurtem muszą być sterylizowane wcześniej w wrzącej wodzie. Najlepiej jest w tym celu używać pojemników z domowego majonezu lub słoików z puree przeznaczonych do żywności dla niemowląt. Wlać do nich zawartość pojemnika i zamknąć je szczelnie wieczkiem. Uważaj: czapki muszą być metalowe, ponieważ tworzy się plastik. Chociaż dziś w sklepach sprzedaje się kubki przeznaczone specjalnie do gotowania jogurtu.

Dno wielowarstwy jest przykryte serwetką, ręcznikiem papierowym lub, jeśli to możliwe, dywanikiem silikonowym, aby nie stykał się z dnem słoika. Umieściłeś w kontakcie pojemnik z jogurtem, dzięki czemu istnieje pewna odległość między nimi.

Polaris PMC 0517AD multivar od wewnątrz jest napełniany wodą w tej samej temperaturze, co zawartość słoików. Woda napełnia zbiornik prawie do góry, ale nie do końca. Teraz zamknij wielowarstwową pokrywę i pozostaw ją w trybie "Ogrzewanie" przez 15 minut. Po tym czasie należy dołączyć specjalny program "Jogurt". Najlepiej jest gotować produkt wieczorem. W godzinach popołudniowych będą Państwo mieli zupełnie świeże i smaczne śniadanie. Pochwalisz go w lodówce dosłownie godzinę czy dwa.

Jeśli gotowany jogurt w wielobarwnej "Polaris" stał się gęsty i jednorodny, to jest gotowy, może być bezpiecznie spożywany. Aby sprawdzić, czy wystarczająca masa jest wystarczająca, można nawet lekko nacisnąć słoik, nie bój się, nie wycieknie.

Apetyczny jogurt w wielobarwnej "Polaris" będzie zadowolić wszystkich. Miłośnicy egzotyków mogą dodawać ananasy, owoce męczennicy, kiwi, liczi, banany, różne owoce cytrusowe. Ci, którzy przyzwyczaili się do lokalnych jagód mogą przygotować jogurty z jagodami, jagodami, jeżynami, truskawkami, malinami, jak również gruszkami, brzoskwiniami, morelami i innymi tradycyjnymi owocami. Jogurt w multiwarkach "Polaris" z dodatkiem domowej roboty preparaty, na przykład, z niektórymi dżemem lub jagodami, gruntowany cukrem, jest całkiem smaczny.