131 Shares 9478 views

„Toyota Hilux”: historia i opis modelu

Pickup „Toyota Hilux” zadebiutował w 1967 roku. Początkowo samochód był produkowany wyłącznie na rynek krajowy w Japonii, a dopiero w 2005 roku został wprowadzony do kierowców europejskich i był sprzedawany w Rosji od 2010 roku. Od 1967 do 2004 roku. Został wydany na 5 generacji tego modelu, a wiosną 2005 roku zadebiutował pojazd „Toyota Hilux” szóstej generacji. Produkcja tego modelu rozpoczęła się w czterech krajach: Republika Południowej Afryki, Tajlandii, Indonezji i Argentynie.


Główną różnicą między nowym pojeździe „Toyota Hilux” – wzmocniona rama dźwigara, zmodernizowane przednie i tylne zawieszenie, bardziej wydajny silnik. Pick-up jest dostępny z trzema rodzajami kabin: zwykłe, długie i dwuosobowych. Zwiększona długość wozu przez 340 mm, obecnie jest to 5130 mm. To wheelbase do 3085 mm, co zwiększyło przestrzeń wewnętrzną w kabinie pojazdu, a ciało zostało zwiększone. Zwiększenie rozstawu osi znalazło odzwierciedlenie w prowadzeniu samochodu – stało się bardziej komfortowe. W porównaniu do poprzednich generacji, nowy wzór „Toyota Hilux” znacząco poprawiła jakość montażu: panele wykonane z wysokiej wytrzymałości stali z powłoką antykorozyjną, wyposażona mocno do siebie, odstępy między nimi została zmniejszona do 4-5 mm. Ze względu na kształt aerodynamiczny zmniejszenie zużycia paliwa i zmniejszenie szumu wiatru podczas jazdy.

Pickup kabiny pięć osób może wygodnie pomieścić w wersji Double Cab. Tylne siedzenia są dłuższe, to jest możliwe, aby zmienić pochylenie oparcia. Dodano regulowane zagłówki. Możliwe stało się, aby złożyć siedzenia tylnego fotela, co powoduje zwiększenie objętości komory bagażnika. Wyposażenie wnętrza jakości materiałów, górna część kabiny jest pokryta specjalną warstwą odpornego na uderzenia.

Hilux 2005 wzór przyszedł z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, jak również opcja była możliwa zamówić urządzenie różnicowe blokującego. pickup były produkowane w postaci pełnowartościowych pojazdów terenowych i oszczędnych wersjach z 4×2.

Od 2006 roku wszystkie koła wersje z napędem na cztery drzwi kabiny zaczął ustanawiać silnik wysokoprężny 3 litrów i 171 litrów. a. Te silniki pracowały zarówno z pięciobiegową manualną oraz czterobiegową automatyczną z przekładnią. Z "mechanika" pickup "Toyota Hilux" przyspiesza do 170 km / h, ale z "automatyczne" – do 175 km / h. Zużycie paliwa to 8,3 litra na sto kilometrów.

Rosyjski rynek „Toyota Hilux” dostarczany jest z dwoma rodzajami silników Diesla: bezpośredni system wtrysku paliwa i turbosprężarkę. jednostkę objętości 2,5 litra o pojemności 144 litrów. a. Wyposażona jest w pięć skrzynią biegów, ale taki, który posiada wskaźniki od 3,0 litrów i 171 litrów. s. – pięć przekładnia automatyczna. Oba modele są wyposażone w napęd na cztery koła oraz przedniego układu uwalniania różnica. Połączone zużycie paliwa na cykl silnika 2,5 L 8,3 litra na sto km i 3,0 litrów silnik – 8, 9 litrów na sto.

W 2013 roku firma „Toyota” przedstawiła zaktualizowane SUV Hilux Nowy. Zwiększony prześwit, wzmocnione zawieszenie, zwiększona wytrzymałość ramy i ciała – to cechy nowego modelu „Toyota Hilux”. Opinie kierowców na temat tego samochodu są różne, bo ilu ludzi, tyle opinii. Ale wszystkie one sprowadzają się do tego, że pick-up Hilux – „pracoholikiem” To skromny Szczególnie dobre dla jazdy po nierównym terenie, ekonomiczny i niezawodny.

Ostatnią rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest cena. „Hilux” w rosyjskich salonach wynosi 1,090,000 rubli (2,5-litrowy silnik) oraz 1,408,500 rubli (silnik 3-l). Ostateczna cena pojazdu zależy od wybranej konfiguracji.