489 Shares 9476 views

„Chevrolet Niva-”: piec i jego naprawa

W każdy samochód odgrywa ważną rolę grzejnika, czyli piec. Trudno sobie wyobrazić, jak zrobić ruch w temperaturze minus bez niej w samochodzie. W tym artykule przyjrzymy się instalacji grzewczej na samochodzie „Chevrolet Niva-”. Ponadto, możemy dowiedzieć się, jak wymienić zarówno piec i swój indywidualny grzejnik, bez uciekania się do stacji obsługi i Automaster.

Piekarnika „pola” zainstalowany jest typu płynnego, jest połączony z układem chłodzenia. Panel przyrząd jest obudową z tworzywa sztucznego, to jest tam i grzejnik jest grzejnikiem. W samochodzie „Chevrolet Niva-” piec ma dźwigu i tylko kontrolowane amortyzatory.

składniki piec

Pierwszą rzeczą, zobaczmy, co samo w sobie jest piec. „Chevrolet Niva-” ma następujące jej układ:

 • Kanały wentylacyjne;
 • Kanał, ogrzano szyby;
 • Korpus pośredni;
 • filtr wlotowy;
 • wentylatora;
 • Przewód grzejny przedział pasażerski;
 • Stopy kanałów grzewczych;
 • Grzejnik grzejnik.

Pracować bezproblemowo piec powinien ściśle przestrzegać zasad działania i terminowo przeprowadzić prewencyjny czyszczenie całego systemu. Jeśli doszło do awarii, istnieje potrzeba, aby go naprawić. Następny będziemy szukać sposobów, aby zrozumieć i otrzymują na samochodzie „Niva” piecem i grzejnikiem.

demontaż

Teraz nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak usunąć piec na „Niva”. Jej demontaż uczynić z powodu awarii, lub w przypadkach, gdy zakłóca innych urządzeń do naprawy. Aby usunąć piekarnika, przygotować zestaw narzędzi.

Zanim pojazd zdjęty z pieca „Chevrolet Niva” został pierwotnie odłączone. Innymi słowy, konieczne jest, aby odłączyć i wyjąć akumulator. Następnie zrób panel instrumentów wycofanie. Na panelu sterowania, uchwyty do pieca są odpowiedzialne za ogrzewanie i cyrkulację powietrza. Usunąć je.

Po przeprowadzeniu powyższych prac zdjąć panel dekoracyjny piec. Śrubokręt odkręcić wspornik śrubowy. Następnie wyjąć żarówki, które służą do oświetlania dźwignie. Odkręcić śrubę mocującą wspornik i odłączyć tłumik drążek napędowy. Dalsze sznury zdejmowane i usunąć pozostałe pręty. Kolejnym etapem jest usunięcie przełącznika wentylator i grzejnik po odkręceniu elementu, do którego jest przymocowany do tablicy rozdzielczej.

Na tym etapie, usunięcie piekarnika wykończone. Po zgromadzeniu niezbędnych utrzymywania w odwrotnej kolejności.

Jak wymienić grzejnik w samochodzie „Chevrolet Niva-”

Z częstych wycieczek do lasu lub po prostu na drodze samochód może zawieść zapach przeciw zamarzaniu lub zaparowane okna. W tym przypadku konieczne jest albo naprawić lub zmienić piec. Jeśli grzejnik nie podlega naprawić lub odzyskać, to znaczy, że należy go wymienić.

Wymiana pieca na „Niwa” przychodzi dość łatwo. Głównie shoot Grzejnik jak opisano powyżej. Zainstaluj nową nagrzewnicę. Cały proces odbywa się w odwrotnej kolejności. Przed decydującym krokiem na usunięcie i zastąpienie kuchenki należy zwrócić uwagę na nagrzewnicy. Równie dobrze może być tak, że państwo non-working przyczyna leży w nim. W samochodzie „Chevrolet Niva-” piec jest umieszczany i zdemontować bez żadnych problemów, najważniejsze – do przestrzegania procedury.

grzejnik

grzejnik piec „Chevrolet Niva-” – drażliwy temat i zasługuje na szczególną uwagę. Standardowy system ogrzewania w tym samochodzie nie zawsze działa dobrze i ciepło jest uwalniane nieznacznie. Pracownicy radiator z czasem zaczyna biec, i trzeba go zmienić. Ale nie spiesz się, może warto oczyścić lub lutować? Ale jeśli nie ma opcji innej niż wymienić, to warto to zrobić. Przed wymianą chłodnicy jest niezbędne do zrozumienia istniejących rodzajów takich urządzeń.

typy grzejników

Radiatory wykonane z dwóch rodzajów materiałów z miedzi i aluminium. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Aluminiowy radiator nagrzewa się szybko, jest tani i ma dobrą sztywność przy niskiej wadze. Jednak takie urządzenie nie może być naprawiony, ponieważ jest to bardzo trudne do lutowania. Ponadto, aluminium jest złe trzyma ciepło tak szybko chłodzi.

Grzejniki miedziane droższe w cenie, ale mają swoje pozytywne cechy:

 • W przeciwieństwie do aluminium trwać dłużej, ponieważ miedź nie koroduje.
 • Długo utrzymać temperaturę wybranych, pomimo faktu, że ciepło powoli. W SUV „Niva” ogrzewanie drewnem wymaga więcej miejsca niż tradycyjne sedany. Dlatego należy wybrać grzejnik o wysokiej jakości.

Wadą zlew miedziany ciepła to jedno kupić części akceptowalnej jakości nie jest bardzo łatwe. IS z miedzi urządzenie jest bardziej kosztowne niż aluminium. Jego cena wynosi od 2000-2500 rubli.

wymiana

Wymiana wymiennika ciepła jest dość prosta, ale może to zająć dużo czasu. Najważniejsze – aby zacząć przygotowywać wszystkie narzędzia i części zapasowe użyciu wysokiej jakości.

Wymiana odbędzie się w kilku etapach:

 • Pokrywamy całą instalację grzewczą. Jeśli jest wyciek, wymagane jest, aby scalić przeciw zamarzaniu.
 • Lepiej jest, aby zamknąć wnętrze samochodu za pomocą szmatki, jako część przeciw zamarzaniu w każdym razie dostać się do środka.
 • Usuń konsoli schowku Demontaż. Wskazane jest, aby poluzować skrzynię biegów dźwignia (skrzyni biegów).
 • Wyłącz wspornik montażowy radiator.
 • Usunięcie lub złagodzenie śruby panelu.
 • Zdjąć pokrywę wentylatora.
 • Zdejmij radiator przed tym scalania przeciw zamarzaniu.

Aby zainstalować nowy etapy wytwarzania grzejnik w odwrotnej kolejności. Podczas operacji, należy zwrócić uwagę na stan urządzenia i połączenia. Nie ma potrzeby instalowania grzejników lub rura posiada szczeliny lub nacięcia. Lepiej wydać pieniądze raz na nowy niż naprawiać stary stale.

Po zainstalowaniu wszystkie środki upewnić się, że system nie ma pęcherzyków powietrza, w przeciwnym razie będziemy musieli poukładać wszystko na nowo. Nowy grzejnik jest zainstalowany. Przydaje się, gdy opiekę nad nimi może być kilka lat.