749 Shares 5180 views

Wyciągarka ATV: możliwości doboru i ustawienia

Quad – to ciężki pojazd, który może siedzieć mocno w błocie. jest mało prawdopodobne, aby być z ręcznym wyciągnąć go. Dlatego wyciągarka na ATV jest bardzo ważny i praktyczny produkt. Istnieje wiele typów urządzeń zasilanych: ręczne, mechaniczne i elektryczne. Ta druga opcja jest bardziej powszechne we wszystkich.


Wyciągarka ATV musi mieć pewne właściwości trakcyjne, które powinny być 3 razy większa od masy pojazdu. Najbardziej skuteczna jest urządzenie opaskami. Urządzenie musi mieć dobrą jakość, wszystkie elementy muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów.

Teraz zwrócić uwagę na kablu. Do tej pory stosowane elementy stalowe i kevlaru. Ta druga opcja jest często najpierw musi być oczyszczone, inaczej będzie po prostu gniją. Jednak Kevlar jest bezpieczniejsze materiału niż stal, ponieważ w przypadku pęknięcia jest mniej traumatyczne. Tym bardziej, że mimo siły w miarę upływu czasu pojawiają się na powierzchni metalu zadziory, które jest bardzo łatwo zranić.

Wyciągarka ATV może być wyposażony w bezprzewodową lub przewodową pilocie. Pierwsza opcja będzie niezbędna, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy sami. Ponadto, należy zwrócić uwagę, aby poruszyć wyciągarkę. To może być wałek lub stali. Inną ważną kwestią jest instalacja umieszczać urządzenia prezentacji. Najczęściej jest on zamontowany na froncie.

Instalacja urządzenia na quad jest wykonany na zderzak-gula. Aby jednak to, że nie psuje zbyt szybko, to lepiej spawać go do narożników metalowych, które będą podłączone urządzenie. Tylne zamontowane wciągarki jest niezwykle rzadkie, chociaż możliwe jest użycie opcji wymiennego. Aby urządzenie skutecznie działać, konieczne jest, aby wyposażyć go w bark chroniąc procy. Aby przełączać tryby pracy jednostki lepiej jest użyć dźwigni, zamiast drążka sterującego.

Wyciągarka ATV być stosowane tylko wtedy, gdy silnik jest uruchomiony, a nie powinny być sadzone. Reprezentowane przez jednostkę szybko wyciągnąć pojazd z błota. Szczególnie trzeba to urządzenie dla tych ludzi, którzy lubią jeździć na drodze. Aby wyciągnąć z bagna ATV należy dołączyć jeden koniec kabla do innego transportu, post lub drzewo i skręcić wyciągarkę.

Co do wyboru, należy zwrócić uwagę na urządzeniach drogowych, ponieważ są one uniwersalne. Elektryczne wyciągarki ATV musi spełniać pewne wymagania. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę moc urządzenia, zwartość i użyteczność, prostota obsługi, niezawodność i ciężar konstrukcji. Wszystkie te wskaźniki zależą od wielkości pojazdu, wykonywania swojego silnika i masy całkowitej. Zasadniczo, to wszystkie funkcje doboru i montażu wyciągarki na swoim pojeździe. Jeśli chcesz jeździć na dowolnym krajobrazu, radzimy zakupić urządzenie reprezentowane. Powodzenia!