722 Shares 1602 views

Arch rozszerzenia do „Niva”: strojenie czy ochrona?

Polepszające łuki (zderzaki) mają nie tylko element strojenia powiększa sylwetkę pojazdu, lecz także doskonały środek do ochrony dolnej części ciała. Ponadto, off-road, są one zaprojektowane, aby zminimalizować wnikaniu brudu, wody i kamieni na szybie i korpusu maszyny. Najczęściej ekspandery zamontowany na SUV-ów uczestniczących w rajdzie, czy są używane do polowań i podróży. Do jazdy po piasku lub brudu potrzebnych opony o szerokim profilu, ale jeśli umieścić gumę pod regularnym łukiem, będzie grać do wymiarów samochodowych. Doprowadzi to do tego, że wszystko jest pod kołami będzie latać do ciała, zanieczyszczając szyby i lakier. Niektórzy kierowcy nie będąc kierowców wyścigowych i myśliwych, wyposażyć swoje samochody z takich elementów, aby poprawić wygląd, dodając Wygląd pojazd trochę agresywności i moc.


Rodzaje przedłużaczy łukowych

Istnieją trzy główne typy ekspanderów:

  • z tworzywa sztucznego;
  • z włókna szklanego;
  • uniwersalna guma.

Plastiku i włókien szklanych Rozrzutnik produkowane są pod pewnym modelu samochodu i sprzedawane z łącznikami, więc nie spróbować zainstalować błotniki z UAZ na „pole”.

Cechy projektowanie i montaż

Te elementy zabezpieczające mogą być okrągłe lub kwadratowe i mają różną szerokość na usunięciu. Okrągłe ekspandery są bardziej praktyczne i służą bezpośrednio do ochrony i plac wykonać większą funkcję dekoracyjną. Ponadto jest ponadto konieczne błotniki. Zainstalowana z tworzywa przedłużacz na całej płaszczyźnie łuku i są przymocowane do korpusu za pomocą połączenia gwintowego. Czasami, gdy są one instalowane jest to niezbędne do wykończenia łuków siebie, zwiększając ich zasięg. Odbywa się to w celu umożliwienia ustawienia kół więcej. błotniki z włókna szklanego są często stosowane w samochodach sportowych, ponieważ są one o wiele silniejsze niż plastik. Wszystkie rozszerzające naczynia plastikowe pięknie malowane, co daje możliwość dać im kolor ciała lub odwrotnie, aby stworzyć kontrast z nim.

ekspandery gumowe, biorąc pod uwagę ich różnorodność pod względem kształtu i szerokości, mogą być używane w każdym modelu. Są one wykonane w postaci ciągłej wstęgi z silnym gumy mrozoodpornego i są sprzedawane wraz z łącznikami. Takie ochraniacze są znacznie tańsze niż z tworzyw sztucznych, a ich instalacja nie wymaga żadnej dodatkowej pracy. To wystarczy, aby wybrać żądany profil, pomiar żądaną długość i przykręcić.

Rozszerzenia arch aplikacja na samochody produkcji krajowej

Najczęściej błotniki zamontowane na SUV-y, choć czasami można znaleźć te przedmioty i dostrojony samochody. Wśród przedstawicieli rosyjskiego przemysłu samochodowego najczęstszą pojazdu, który poddaje się tego rodzaju wyrafinowania, A VAZ-2121 „Niwa” i VAZ-2123 „Niwa” i „Chevrolet Niva-”. Posiadającym przepustowość i niezawodność, modele te zyskały dużą popularność wśród miłośników łowiectwa, rybołówstwa i zaledwie podróżnych. Ponadto, te samochody są łatwo każdy rodzaj tuningu. Są one wyposażone w różnych zestawach ciała, kengooryatniki, Wciągarki, dodatkowe reflektory , i tak dalej. D.

Brak rozszerzenia wyjątek i nadkoli. „Chevrolet Niva-”, na przykład, wygląda o wiele ładniejszy z ochraniaczami plastikowych, lakierowanych, aby dopasować się do organizmu. gatunek estetyczne i nieagresywne nie wyda samochód między innymi w mieście, a ochrona z tworzywa sztucznego zapobiega łuk przed szkodliwym działaniem odczynników dróg w okresie zimowym. Duże koła z kolcami opony w połączeniu z ekspanderów gumowych, kontrastujące z kolorem ciała, wręcz przeciwnie, SUV doda agresji i brutalności.

Jak wybrać rozszerzenia nadkole „pola”

Plastiku i włókien szklanych błotniki, ze względu na ich koszt i złożoność instalacji, najlepiej jest zainstalować w służbach specjalnych. Tam eksperci wstępnie potraktowanym łuków antykorozyjne, a następnie przystąpić do samego montażu.

Uniwersalne rozszerzenia arch na „pole” może być zainstalowany bez pomocy specjalistów. Ich instalacja była prosta, a narzędzie będzie potrzebował jedynie śrubokręta. Poprzez zakup koła gumowe arch rozszerzenia na „pole”, należy wziąć pod uwagę model samochodu, aby podnieść ich pożądaną szerokość, która waha się od 1,5 do 4 cali. Dla „Chevrolet Niva” najlepszym rozwiązaniem byłoby moduły rozszerzające o szerokości nie większej niż 2 cale, ale rozszerzenia arch „Pole” (2121 i 2123), powinny mieć szerokość około 3 cali.

Instalacja uniwersalne Extender do „Niva”

wypełniacze kauczuku na łuki „pola” jest zestawem profilowanej taśmy gumowej, obliczonej długości obwodów łuków 4, płyty aluminiowe z otworami i śrub. W celu zamocowania profilu gumowego musi najpierw zmierzyć jego wymaganą długość, aby określić szerokość wyjścia z obudowy, a następnie przez płyty dociskane do powierzchni łukowych i śrub blokujących. Ta prosta operacja pozwoli żadnej „Niva”, aby uzyskać estetyczny wygląd, ale także chroni organizm przed brudem i kamieniami.