665 Shares 1291 views

GTS – pojazd terenowy produkcji krajowej

terytorium Rosji w przeważającej części składa się z obszarów nieprzejezdnych. I przejść przez nich do konwencjonalnych samochodów jest po prostu niemożliwe. Więc musimy nabyć specjalny sprzęt zdolny do przezwyciężenia przeszkody. Wybitny przedstawiciel tych urządzeń stały śledzone terenowe GTS.

Jak to wszystko się zaczęło

Druga wojna mrovaya obywateli pokazały jak ważna technika jest w stanie przejść na każdym terenie. Dlatego po wojnie, projektanci i inżynierowie zaczęła rozwijać się samochodami terenowymi. Oczywiście, nie przygotowuje się do wojny. Plan był taki, aby użyć techniki dla rozwoju północnych terenów kraju.

I wysiłki przyniosły sukces. Już w 1954 roku, został on przedstawiony pierwsze kopie GTS. SUV miał kabinę z przodu placement, części silnika i platformy ładunkowej. Produkuje modele na Gorky Automobile Building Plant. Jest też model ten otrzymał nazwę fabryki GAZ-47. Podstawą rozwoju podjęto produkcję sprzętu wojskowego. Dokładniej – T-60 i T-7.

Model pochodzi od pierwszych liter słów wskazujących na przynależność maszyny – do przewozu śledzone przez cały pojazd terenowy.

możliwość quad

Projektanci nie są zmarnowane trzy lata rozwoju projektu. Rover GTS, cechy, które czynią go wyjątkowym w tym czasie, był wart wysiłku. Ma najlepsze biegi wśród technologii w tym czasie. Nawet zbiorniki utknął w bagnie lub piasku. Twórcy braki te zostały rozwiązane. W rezultacie, quad był szerszy utworów. Każda z nich została zwiększona o trzydzieści centymetrów. Sposób ten zmniejsza siłę nacisku sztuki. GTS był w stanie pokonać nie tylko bagno, ale zaspach.

A woda nie jest przeszkodą dla GTS. SUV w stanie przejechać przez bród rzeczny przy niskim prądzie. Głębokość nie powinna przekroczyć stu dwudziestu centymetrów. Jednakże odległość jest ograniczony do jednego i pół kilometrów. W takich warunkach, all terrain vehicle może przekroczyć przeszkody wodne bez żadnego dodatkowego szkolenia. Ponadto, jego prędkość jest kontrolowana przez prowadzenie ścieżek. Jeśli szybkość przepływu rzeki jest bardzo duża, GAZ-47 stracił stabilność ze względu na dużym obszarze podwodnego stronie. Istnieje prawdopodobieństwo obcasów i powodzi, jeśli technika zbliża się do brzegu tyłu. Dostać się do wyschnięcia land rover mógł tylko w obszarach o łagodnym nachyleniu nieprzekraczającym dwudziestu stopni.

Ponadto TCU (ATV) jest w stanie pokonać nachylenie sześćdziesiąt procent szer Gully 1,3 m, wysokość ściany sześćdziesięciu centymetrów.

Zakres zastosowania

ATV GTT GTS specjalnie opracowany do stosowania w trudnych warunkach. Do tej techniki została przeprowadzona z poprawą wydajności i zwiększenia niezawodności. Pojazd terenowy z powodzeniem pracował w północnej, na Dalekim Wschodzie, regionów Syberii, Azji Środkowej, a nawet na Antarktydzie. Nie mogą one transportować nawet powietrze za pomocą samolotów AN-12 i IL-76. Temperatura, przy której jest możliwe działanie maszyny przedstawiony zakres od minus do + czterdzieści pięćdziesiąt stopni.

GAZ-47 został pomyślnie wykorzystany w sferze wojskowej. Ponadto rover został szeroko stosowane w budownictwie, badaniach geologicznych i naukowych, budowy i eksploatacji rurociągów naftowych i gazowych, w czasie działań ratowniczych. Innym obszarem zastosowań – transport ładunku w przyczepie o wadze do dwóch ton.

Charakterystyka maszyny

GTS (ATV), znamienne tym, że zespół napędowy i przekładnia są umieszczone w przedniej części urządzenia. Ponadto, jak na przednim napędem.

All-metalowy korpus. Jego główne elementy to komora silnika, kabiny z dwojgiem drzwi, platformy ładunkowej z markizą. Ciekawy system ogrzewania kabiny. Zamontowana dmuchawa do ogrzewania. Ale ostrze było wygięte w kierunku przeciwnym. W rezultacie, powietrze z kabiny nie jest wyrzucana. Odwrotnie, zimne powietrze jest zasysane do układu grzejnika. Tam jest ogrzewany i wchodzi do kabiny.

parametry techniczne

Posiadał CTA (ATV), następujące wymiary: długość: 4,9 m, szerokość 2,4 m, a wysokość około dwóch metrów. Kiedy ten luz droga była czterdzieści centymetrów.

Terenowy wyposażony w sześciocylindrowym silniku czterosuwowym gaźnika GAZ-61. Dał moc osiemdziesięciu pięciu litrów. Skrzynia biegów miała jedną tylną i przednią cztery prędkości. Aby uruchomić silnik zamontowany rozrusznik elektryczny, pneumatyczny i pojemności baterii 24 woltów.

Drążek skrętny. Wykonane w postaci pięciu rolek, które mogą poprawić wydajność samochodów terenowych. Są one wykonane z mieszanki kauczuku i substancji mineralnych.

GTS SUV zdolny prędkością do 35 kilometrów na godzinę na twardym gruncie, dziesięć kilometrów na godzinę na śniegu i cztery kilometry na godzinę w wodzie. Paliwa w zbiorniku wystarcza na 400 kilometrów.