543 Shares 9219 views

Specyfikacje "Volvo XC90", opis, cena

Na 2002 Detroit został przedstawiony szwedzki napęd na wszystkie koła SUV „Volvo XC90.” Samochód został wyposażony w wysokiej prześwit (218 mm), mocny silnik i opcji newfangled w czasie – wszystkie koła napędowego pod obwodów sterowania i zarządzania systemem elektronicznym. Jednakże, dane techniczne „Volvo XC90” w pewnym sensie wyraziła wątpliwości: samochód zaginął demultiklikator i nie było blokady – jak między osią i poprzecznego osi. To właściciele pojazdów off-road nawet napisał opinii. „Volvo XC90” – maszyna high-end, a wiele z nich nie mógł zrozumieć, jak w pojeździe z napędem na cztery koła może być blokada mechanizmu różnicowego.


kontrowersyjne opcje

Model został stworzony na platformie modelu, który został już użyty do budowy „Volvo” (S60, S80 i V70). Jednak nowe „Volvo XC90” nie w pełni powtórzyć rozmiary poprzedników. Na przykład, jej długość wynosi 10 cm dłuższy kombi. Parametry nie zawsze są takie same jak iw innych pozycjach. Specyfikacje „Volvo XC90” to nie odzwierciedla różnicę w gabarytach. wygląd SUV przypomina kontury wszechstronnego spisu „Volvo”.

wytrzymałość strukturalna

Niemniej jednak oznaki ustawień kopiowania bezpośrednie inny model nie posiada wszystkie cechy techniczne „Volvo XC90” są cenami. Zaletą pojazdu użytkowego jest wysoka wytrzymałość ramki. Wszystkie pionowy słup dach częściowo wykonany z solidnej stali boru, który jest pięć razy silniejsze niż w przypadku konwencjonalnych odmian. Życie i zdrowie układu kierowcy i pasażerów pojazdu opieki jest bezpieczeństwo bierne, oraz za zapewnienie, że wszystko siedzi w pasach samochodowych ugięły. Silnik nie może zostać uruchomiony, dopóki to jest zrobione. Ponadto trzeba brać się przypomina sygnał dźwiękowy. Zgodnie z jazdy próbnej „Volvo XC90” poziom bezpieczeństwa regularnie wykonywane przez maszynę, co do zasady, jest udane.

elektrownia

Specyfikacje „Volvo XC90” zawierają informacje o wszystkich silników montowanych w SUV. Do tej pory, dwa silniki benzynowe i jeden aluminium turbo diesel. Jednostka objętości sześciocylindrowy 2,9 litrów 272 KM, z podwójnym turbiny sprawia, że możliwe do osiągnięcia prędkości do 210 km / h. Kolejny silnik benzynowy o nacisku 210 KM, 2,5-litrowy silnik daje podobne wyniki wydajności, ale działa bardziej ekonomicznie. Oba silniki są wyposażone w 5-biegową znakiem Geartronic transmisji.

Silnik trzecia „VOLVO HS90”, olej napędowy z pięciu konfiguracji cylindrami, o objętości roboczej 2.4 litra o mocy 163 KM Skrzynia biegów jest taka sama jak w silniku benzynowym, pięciobiegową skrzynią Geartronic. Prędkość, która zapewnia turbodiesel wynosi 185 km / h.

W 2005 roku nowy „Volvo XC90” dostał kolejną jednostkę napędową – silnik benzynowy z ośmiocylindrowy układ w kształcie litery V. Praca objętość silnika – 4,4 litra na 315 KM rysowane Test Drive "Volvo XC90" jednostka ta zakończyła się sukcesem.

wnętrze

Pakiet podstawowy „Volvo XC90” obejmuje aranżację wnętrza, fotele umieszczone w trzech rzędach, deskę rozdzielczą i wiele osprzętu i otaczające kierowcę i pasażerów. przestronne wnętrze samochodu. W nim to efekt objętości przestrzeni, położenie każdego obiektu efektywnie, a to podkreśla swoją rolę funkcjonalną.

Wszystkie siedzenia w kabinie pasażerskiej, w tym kierowcy, składaną lub przekształconej korzystny, biorąc pod uwagę sytuację. Oba przednie fotele oddziela masywny panel, który może pomieścić wiele urządzeń multimedialnych używanych przez telefon z funkcją GSM, kontroli klimatu, przycisków i klawiszy praktycznie wszystkich urządzeń i urządzeń pomocniczych. Symetryczne rzędy przełączników i czujników umieszczonych na panelu centralnym, jednakowo dostępne dla kierowcy i pasażera siedzącego w prawo. Niektóre przyciski są duplikowane na kierownicy lub kierownicy. Dwa przełączniki jednostka umieszczona w pobliżu siedziby w drugim i trzecim rzędzie dla pasażerów z tyłu, są w stanie korzystać z systemu audio i innego sprzętu.

Krzesła z drugim rzędzie zawierać trzy konstrukcja fotela pasażera składa się z dwóch dorosłych i jeden szeroki wąski. Część środkowa może być ewentualnie przekształcona w wygodny stół albo służyć jako podłokietnik.

W trzecim rzędzie siedzeń – parę foteli pełnowymiarowych o wysokim stopniu ergonomii. Oryginalna konstrukcja tylnego siedzenia pozwala wcisnąć je podziemną komorę bagażową i tył rozłożyć z góry. Po złożeniu foteli drugiego i trzeciego rzędu na jednym boku kabiny mogą być umieszczone w obciążeniu samochodu do trzech metrów. Takie rozwiązanie jest użyteczne, gdy podróż do urządzenia narciarskiego. W przypadku braku długiej podróży w rzeczy samochód będzie więcej niż wygodne.

przestrzeń bagażowa

Tylne drzwi samochodu składa się z dwóch połówek, które jest dodatkowym wygoda w obsłudze elementy. Ilość bagażu – więcej niż 640 litrów, może pomieścić wszystkich. W razie potrzeby, przestrzeń ładunkowa jest zwiększona o złożonej gniazda trzeciego rzędu.

poziom bezpieczeństwa

Przednie i boczne poduszki powietrzne, amortyzatory pneumatyczne zasłony – wszystko to służy do zapobiegania obrażeń w razie wypadku. Te pasywne urządzenia zabezpieczające.

Podczas jazdy SUV dla bezpieczeństwa, specjalne urządzenia, które kontrolują kąt maszynowego względem horyzontu. Inne czujniki monitorowania toczenia pojazdu w płaszczyźnie wzdłużnej. Jeśli system zauważy niebezpieczną zbocza, rozpoczyna dostawy paliwa i spowolnienie kół z załadowanej strony zostanie natychmiast wyłączony, przede wszystkim dotyka przednie koło. Ponadto, urządzenie przejdzie na płaskiej trajektorii i zostaną wyeliminowane ryzyko rollover.

opinie

Make „Volvo” jest znana na całym świecie szwedzka firma produkuje samochody wysokiej klasy, niezawodny i ekonomiczny. Kratka o przekątnej formowania dawna znakiem rozpoznawczym słynnej firmy. Nienaganna jakość wykonania, piękny kolor ciała, wysoki poziom komfortu – wszystko to jest samochód z najlepszej strony.

Nadal najlepsza cecha – to wydając opinie. „Volvo XC90” tylko pozytywne reakcje znane na cały okres jego produkcji. Właściciele zauważyć doskonałe osiągi, komfort, szybkość i wiele innych korzyści, które mówią o wysokiej reputacji samochodu. Wysoka klasa wyznacza wartość „Volvo XC90.” cena samochodu zależy od roku i stanie technicznym i jest na rynku rosyjskim od 1,2 mln do 4,6 mln rubli.