545 Shares 6281 views

Atrybutywny klauzula i inne zjawiska składni rosyjskiej

Składnia języka rosyjskiego prowadzi do wielu jego uczniów, strachu i podziwu i zdumienia. Nie ma nic skomplikowanego: atrybutywny klauzula, unia słowo wejściowe struktura – dziwna nazwa tylko na pierwszy rzut oka. Warto więc do czynienia.

Chociaż, w zasadzie, kolejność wyrazów w zdaniach w języku rosyjskim wolnych, głównie zdania są zbudowane na zasadzie SVO lub podmiotu (aktor), z zastrzeżeniem, wówczas czasownik (orzeczenie), wówczas obiekt (direct object). Przykład – „Idę na spacer na ulicy” – normatywną dla języka rosyjskiego do budowania zdań.

Inna kolejność słów jest powszechnie stosowany do dodawania jakąś wartość – ironiczny, na przykład.

zdania złożone są z dwóch typów: slozhnosochinonnye i slozhnopodchinonnye.

Pierwszy podzielone według tego, co związki są połączone – połączenie (obejmują one, ale w „i” sens, no … no, zbyt, jak … tak też i), separacja (lub, albo coś … coś, czy … czy nie … że nie) i przeciwstawny (ale, ale, ale w sensie „ale”, choć).

Proste zdania składa się slozhnosochinennogo oddzielone przecinkami (na przykład: „Złożony zdanie z podporządkowanej atrybutywny nadal nie boję, a sprawia, że strach przed perspektywą na celu wyjaśnienie dzieciom, co to jest”).

Przed przeciwstawny i disjunctive przecinkiem zawsze.

Slozhnopodchinitelnye podzielony na atrybutywnym klauzuli przysłówkowy i izjasnitelnyh. Różnią się one co związki łączą. Złożone zdania z atrybutywnym podporządkowania składa się z prostego zdania i adjoint do niego za pomocą związków lub unii słów atrybutywny klauzuli.

Podporządkowana izjasnitelnyh dystrybuuje zawartość czasowników (czasowniki mowy, percepcji, uczuć) oraz odpowiedź na pytanie, „co”, „co”, „gdzie?” I łączy się z pomocą, co lubi.

Atrybutywny klauzula odpowiedzi na pytanie oraz łączy się z „co?”: Co, kto, którego, kto, co, gdzie.

Zatok przysłówkowy wiele i różnią się one, jak również okoliczności: są podporządkowane przysłówkowy o sposób, miejsce, czas, warunki, przyczyny, cele, porównaniem, koncesji.

Propozycja Slozhnopodchinonnoe atrybutywny klauzula, która odnosi się do części wyroku, definiujących i wyjaśniających jego objawy często można znaleźć w opisie krajobrazu.

Ważne jest, aby pamiętać, że przecinek oddzielone tylko całkowicie niezależne propozycje – z podmiotu i orzeczenia, a nie jednorodnych członów połączonych przez Unię (w conjunctionless zdanie przecinkiem oddzielone i warunki jednorodne). Wyjątki od tej zasady są propozycje, które mają pewne wspólne elementy (okoliczności czasu i miejsca, odnoszące się do obu wniosków, na przykład) – w takich przypadkach, przecinek nie jest potrzebny. Na przykład: „W starym, stęchły zapach żaba leśna żyć i czołganie pod skałami wijących węża.” „W lesie” na pierwszym i drugim zdaniu okoliczności stawia przecinek nie jest potrzebny.

Więc teraz krótko o tym, co warto pamiętać, klauzule:

– klauzule slozhnosochinonnye są klasyfikowane według rodzaju związków, ich łączenia: łączenie, podział i przeciwstawny;

– klauzule slozhnopodchinonnye są trzy rodzaje: atrybutywnym klauzuli przysłówkowy i izjasnitelnyh; przed związkowej lub związków słowa, wprowadzając podwładnego (co jest co, gdzie, choć, dlaczego, itd.), przecinek;

pełnoporcjowych proste zdania w kompleksie oddzielone przecinkami (wyjątkiem – oferuje element wspólny).