841 Shares 3672 views

Co jest interpunkcja? Zasady interpunkcji. sprawdzić interpunkcyjnych

Dla więcej niż jednego wieku tworzą wartości każdego ze znaków interpunkcyjnych, a generuje pogląd, że takie znaki interpunkcyjne. Wszystkie przykłady nieudanych następnie wybrany, a najlepsze jest umocowany w prozie.

Co jest interpunkcja i jakie są podstawowe zasady?

Dzięki tej koncepcji, wszyscy spotkali się w czasie szkolnej. Ale jeśli ktoś może teraz jasno odpowiedzieć na pytanie, co jest interpunkcja? Dla przeciętnego człowieka na tyle, aby wiedzieć, że zasady umieszczania znaków interpunkcyjnych. Rozważmy główne te, które lubią odświeżyć lekcji szkolnych i uzupełnienia wiedzy.

Wszystko uczy się w szkole, że punkt, położonej w samym końcu zdania wyraża pełną myśli. Ale są wyjątki. Na przykład, należy rozważyć następujące zdanie: „Widział w rękach innej kopercie. Biały. Prostokątne. Niezrozumiałe. "

Sądząc po strukturze tego wniosku, a wszystkie punkty (z wyjątkiem ostatniego) można zastąpić je przecinkami. Dlaczego autor zdecydował się umieścić tu chodzi? Ale mówiąc bardziej precyzyjnie, punkt jest umieszczony nie tylko tam, gdzie kończy się myśl propozycji, ale również w przypadku, gdy autor jest przekonany, że powiedział wszystko, co chciałem. Mimo to, zgodnie z normami umieścić jeden punkt, na końcu zdania. Jeśli autor umieszcza punkt w połowie zdania, że to właśnie jego wolność. Przy cytowaniu, jednak nie mogą zakłócać tekst, bez względu Kontrola wykazała, znaki interpunkcyjne. Rozważyć inne zasady.

Kropki i zasady interpunkcyjne

Antonim punktu – kropki. Ten znak interpunkcyjny jest umieszczony, jeśli oferta nie zostanie zakończone lub przerwane. W tym przypadku można wymyślić własnego dalszego niewypowiedziane. „Jak można wytłumaczyć poponyatnee, pani …”

Ten znak interpunkcyjny ma inny sens, kiedy wszystko jest powiedziane i nie może, na refleksji, autor dodaje coś innego. „W dziale … ale lepiej nie nazywać, w którym dział”. (N.V. Gogol)

Obie wartości są kropka – niekompletność i niepewność mogą być używane razem lub osobno. Kolejne punkty wskazują brakuje tekstu w zdaniach.

Pytania i wykrzykniki

Jeśli mieszkają na znak zapytania, zasady interpunkcyjne sugerują, że on też bardzo przeciwieństwem wartości punktu, ale trochę inaczej. Jeśli punkt ogłasza zakończenie myśli, znak zapytania wciąż wymaga odpowiedzi. Język rosyjski mówiąc , zgodnie z tym znakiem interpunkcyjnym ma pewną intonacji i zapytania słowa. Na przykład, jak w następującym przypadku: „Co dzieje się z nią, jak ona myśli, co czuje Czy chcesz mnie sprawdzić, czy naprawdę nie można wybaczyć Ona nie może powiedzieć wszystkiego, co myśli i czuje, czy chce go osłabić ????? ona, rozgoryczeni? "

Jeśli autor stawia na końcu zdania nie o to chodzi, a wykrzyknik, oznacza to, że stwierdzenie to jest bardzo martwi się o niego. Dlatego korzystanie z wykrzyknikiem, zgodnie z zasadami interpunkcji, zasadniczo różni się od użycia punktu, kropki i znak zapytania: „Do widzenia, moje szczęście, moje szczęście jest krótkie”

przecinek

Umieszczenie przecinka w zdaniu, autor mówi, że nie został jeszcze zakończony i będzie kontynuowany. Przecinek przeciwny i punkt oraz wielokropka, ponieważ wniosek nie został zakończony, a celowo przerwany. Przecinkami połączone w całość części wniosku, opracowany przez autora. Jest to więc nie tyle oddziela znak interpunkcyjny lub ekstraktów łączy słowa w rozumieniu tekstu.

Poza tym znaki interpunkcyjne obsługi niemożliwe bez przecinkami, na przykład: „Co to znaczy, panie, twój cylinder nie jest w ogóle śmieszne”

średnik

Poniższy znak interpunkcyjny, które będziemy patrzeć – to średnik. To do pewnego stopnia i jest równoznaczne z punktem, a punktem, a drugi w przeciwieństwie do każdego z nich. Korzystanie średnik wskazuje, że autor zakończył większość jego myśli, a jedzenie czytelnika do myślenia, ale nie jest jeszcze ostateczna, i będą kontynuowane. To jest jak średnik rosyjski poeta A. S. Puszkina:

Książę zaczął płakać
I poszedłem do pustej przestrzeni,
Piękna panna młoda
Zobacz więcej co najmniej raz.
Tu idzie; iw górę
stroma góra przed nim;
W całym kraju jest pusty;
Pod ciemnym wejściu górskich.

Ponadto, średnik jest często stosowany zamiast przecinka, jeżeli część projektu, który łączy, jest zbyt duże i złożone struktury.

Takie przykłady są bardzo często pojawiały się w tekstach klasyków światowej: „W epoce wiktoriańskiej, powiedzmy, moralność była przede wszystkim, ale biorąc pod uwagę jak wiele dzieci były w królowej Wiktorii, wydaje się, że ktoś jest nieszczere”.

okrężnica

Ten autor używa wejść gdy zamiar wyjaśnić swoją wcześniejszą wiadomość. W szczególności, przed kilku jednorodnych członków zdaniu po uogólniając słowa: „W muzeum pełnego rano ubrać królową został przedstawiony: welon, buty i płaszcz”. Gdy wniosek nie zawiera związki, przed drugą częścią zaleca się postawić dwukropek, jeśli uzupełnia pierwszą część, albo coś wyjaśnia. Również okrężnicy służy do bezpośredniego mowy po słowach autora. Na przykład: W końcu powiedziałem do niej: „Czy chcesz iść na spacer na wale?”

Który z bohaterów tworzy największe trudności?

Dash – najbardziej cenionych znaków interpunkcyjnych. Jest on stosowany w przypadkach, gdy słowo lub zdanie przeszedł nie jest kompletny, to znaczy wtedy, gdy brakuje „jest”, „być” czasownik-kopuła i tym podobne. Na przykład: „Fairy Tale – folklor gatunku, w którym znaki są zaangażowane magia i magiczne wydarzenia odbywają się” – czyli „Lotus – kwiat rzadkiej piękności” – lub „opona – znak interpunkcyjny”. Oznacza to, że w tym przypadku znak interpunkcyjny stoi pomiędzy podmiotu i orzeczenia, które są wyrażane przez rzeczowników. Kreska umieszczona przed uogólniając słowo, które podsumowuje poprzedzającego wyliczenie, dzięki zastosowaniu jednorodnych członków. „Lotosu, szafran, róża – to wszystkie kwiaty, które zostały uznane za święte i bardzo szanowany w starożytnych kultur we wszystkich zakątkach naszej planety.” Nawet znak interpunkcyjny jest umieszczony, jeśli przedmiot rzeczownik stoi w mianowniku, a czasownik orzecznikiem jest stosowany w formie bezokolicznika: „To bohaterstwo – wyjść i powiedzieć prawdę w oczach mężczyzny”

można i należy postawić kreskę jeżeli podmiot i orzecznik wyrażane przez czasowniki w bezokoliczniku: „Prawidłowe i pisać bez błędów – szanować osobę, która będzie czytać list.”

Wielu pisarzy lubią używać kresek, a mianowicie jego dwuznaczność w swojej pracy, dzięki czemu znak interpunkcyjny w podstawowy sposób interpunkcji.

Ale co z cytatami lub nawiasach?

Cytaty często stosowane w projektowaniu bezpośredniego mowy. Są one oddzielone od słów autora Mowa bezpośrednia lub cudzysłowu. Również w ten sposób wyodrębnia poszczególne słowa, które nie pasują do stylu mowy lub nie dokładnie dopasowane. Przekonaj się sam: „Szef partii powiedział, że” jęczy „pod uciskiem stanu przestępców i skorumpowanych władców” „!” Cytaty można podkreślają pośrednie znaczenie słów, albo wynika z ironią: „Te” zbawcy ojczyzny „łatwo doprowadzi nasz kraj z kłopotów!”

Zszywki pojedyncze wypowiedzi, które nie niosą podstawowe i podstawowe informacje: „Rose (posadzone przeze mnie) będzie przypominać o tych szczęśliwych czasach” Tak więc, znaki interpunkcyjne w zdaniu zależy nie tylko od ścisłych reguł, ale także w pewnym stopniu od woli i intencji autora.

nietypowe znaki interpunkcyjne

Czasami autorzy użyciu i niezwykłe znaki interpunkcyjne, takie jak przecinkami pary, która jest przeznaczona pewną część wniosku. Tę samą zasadę można stosować, i kreski. W swojej przecinkiem pary wartość i desce rozdzielczej tu działać jako szelki. A jeśli przecinek można przeznaczyć propozycję projektu, za pomocą strony kreska desygnowany wniosku, który w sensie naprawdę rozpraszać od ogólnej tekstu. interpunkcyjny sprawdzanie w tym przypadku nie będzie się pomylisz i poprawne interpretowanie tekstu jako całości.

Jeśli mówimy o interpunkcji w ogóle (nie tylko w zdaniu), to miejsce może zakwalifikować i podpisać rozdział (§), który jest najczęściej używany w nagłówkach ramek i wybranych elementów w nagłówkach, napisów i tekstu. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zasady, można zrozumieć, że sprawdzanie pisowni i interpunkcji – to jest coś, czego nie można żałować czasu pisząc dowolny tekst. To jest po prostu miarą twojej edukacji. Mam nadzieję, że w artykule, możemy odpowiedzieć na pytanie, co interpunkcji.