556 Shares 3707 views

Języki Izraela. Który językami w Izraelu?

Na terytorium Izraela dogadać ze sobą przedstawicieli różnych grup etnicznych. Idąc przez Jerozolimy, turysta może natknąć się jako Żyd religijnych na sobie kapelusz i czarne ubrania, a także arabskiego krajowym szalik. Na jakie języki obce są obecnie w Izraelu?

Główne języki

Obecnie języki urzędowe w Izraelu, dwa – jest arabski i hebrajski. Ponadto są one wszechobecne i włoski, perski, rumuński, Etiopii, angielski i wiele innych. Hebrajski mówić około 5 milionów ludzi. To jest głównym językiem Izraela. Jednak w całej historii hebrajski przestał być językiem codziennej komunikacji. Stopniowo przeniósł się do religijnych tekstów, rytuałów, a także książek. W mniejszym stopniu rozłożone arabski. Jednak zarówno język w Izraelu, jak arabski i hebrajski, są jawne.

Gdzie Etiopii w Izraelu?

Ludzie, którzy przychodzą po raz pierwszy w Izraelu, często przyznają, że ich widok Żydów zmieniła się diametralnie po spotkaniu z etnicznej grupy etiopskich Żydów – w Falasha. Jest to społeczność żydowska żyje w północnej i północno-zachodniej Etiopii. Ci, którzy są zainteresowani w języku mówionym w Izraelu, będzie zaskoczony, że jednym z najczęstszych jest Etiopii. Falasha uważają się za potomków króla Salomona i królowej Saby. Oficjalnie zostały one uznane za Żydów dość późno, dopiero w 1973 roku.

To było wtedy, że mają prawo do obywatelstwa izraelskiego. Jednak nie została doceniona przez władze Etiopii. W tym samym roku wydano ustawę, że zakazane Etiopczycy opuścić kraj. Chociaż niektórzy członkowie społeczności i był w stanie uciec, wielu z nich zmarło w drodze. W połowie lat osiemdziesiątych, władze izraelskie postanowił obejść ten zakaz i starają się doprowadzić Żydów z Afryki. Po kilku operacjach w Ziemi Obiecanej wywieziono około 35.000 etiopskich Żydów. W ten sposób, języki Etiopii mówi się w to, co jest teraz Izrael.

Arabska w Izraelu

Izraelskie Ministerstwo Edukacji ma specjalny dział Arabski, który rozwija program nauczania dla uczniów, którzy mówią po arabsku. Pomimo faktu, że większość z nich uczy się hebrajskiego, wiele z nich nie mówią wystarczająco dobre. Według tej ustawy, żydowscy uczniowie z pierwszej klasy powinni uczyć się języka arabskiego i arabskich, z kolei, muszą nauczyć się hebrajskiego. Arabski stał się językiem urzędowym w Izraelu, w tym w celu utrzymania pokoju w kraju. Przez językoznawstwo eksperci twierdzą, że interes Izraela do studiowania języka arabskiego w ostatnich latach i bez wprowadzenia ustaw szczególnych wzrasta.

częstość Rosyjski

parlament Izraela wielokrotnie proponowany projekt ustawy o wprowadzeniu języka rosyjskiego na liście języków urzędowych Izraelu. Najnowszy z tych bonów został zaproponowany w sierpniu 2008 roku. Najczęstszym język, którego uczy się w szkołach izraelskich – to jest język angielski. I często badane i drugi język obcy, najczęściej francuski lub arabski. Od 2008 roku jest rosyjski. Jednak większość rosyjskojęzycznych w Izraelu – to starsze pokolenie. Jednak wielu twierdzi, że rosyjski jest bardziej jak dialekt. Mimo to łączna liczba prasy w języku rosyjskim, a także mediów zbliża się do tego, co zostało opublikowane w języku urzędowym Izrael – hebrajskim.

Wielu touroperatorów zapewnić swoim klientom, że nie będą mieć problemów z komunikacją podczas podróży do Izraela. Wynika to z faktu, że około 20% całkowitej populacji tego kraju jest bardzo dobra znajomość języka rosyjskiego. W ostatnich dziesięcioleciach, kraj ten został przeniesiony około miliona Żydów z ZSRR, dla których rosyjska była praktycznie rodzina. Jednak nowa generacja młodych ludzi w codziennej komunikacji woli posługiwać się językiem państwa Izrael – hebrajskim.

Z historii hebrajskim

Językiem urzędowym Izrael ma długą historię. Słowo „hebrajski” jest dosłownie przetłumaczyć jako „hebrajskim”. Sama nazwa pojawiła się około 100 lat temu, jest stosunkowo nowy. Do tego czasu Żydzi nazywa ich język święty język. Wielu geologów uważają, że hebrajskie Bóg Jahwe rozmawiał z Adamem w raju. Jednak naukowcy są o wiele bardziej ostrożny w swoich wnioskach. Według nich, hebrajskie – jest dość starożytny język. Wiek najstarszych inskrypcji w języku hebrajskim, które zostały znalezione na terytorium Izraela, rzędu 3000 lat. Jednak naukowcy są przekonani, że najbardziej starożytne teksty zostały napisane jeszcze wcześniej – w XII wieku pne. Jest to czas, i jest uważana za początek historii hebrajskiej. Starożytni Żydzi fenickiego list. Najwyraźniej uczono, że Kanaanie.

Naukowcy uważają, że litery alfabetu fenickiego są potomkami starożytnych egipskich hieroglifów. Zastanawiam się, co powinien pochodzić wszystkich alfabetów naszych czasów – to hebrajski, grecki, łaciński, arabski. Klinowe nie zostanie złapany. Został on rozszerzony na północy Fenicji. Do tej pory, pismo hebrajskie, choć w zmodyfikowanej formie bardzo jest używany do pisania Tory. IV C. BC. e. Hebrajski przestał być żywy. W tym czasie istniało poważne ryzyko utraty wymowie różnych tekstów religijnych. W szóstym wieku systemu transkrypcji, które określają wymowy słowa zostały opracowane. Dzięki tych środków język hebrajski przyszedł do naszych dni.

Ciekawostki o Izraelu i hebrajskim

Tak, mamy uznać za odpowiedź na pytanie o język używany w Izraelu. Jakie inne fakty mogą być zainteresowani tym, którzy chcą poznać kulturę tego kraju? stolica Izraela jest Jerozolima. Na jego terenie znajdują się główne instytucje publiczne. Jednak głównym centrum biznesu w kraju – jest Tel Aviv. To miejsce, gdzie siedziba wielu międzynarodowych korporacji i konsulatów. Tydzień w Izraelu nie rozpocznie się w poniedziałek, jak to jest przyjęte w wielu krajach, a w niedzielę. W sobotę, życie prawie zatrzymuje się. Jednak mieszkańcy mówią, że teraz nie jest szabat jest obserwowane jako ściśle jak to było 15 lat temu. Niektóre sklepy nadal pozostają otwarte. Mówią, że w Izraelu można żyć i praktycznie właścicielem hebrajskiego. Nawet ci Izraelczycy, którzy urodzili się tutaj, będzie w stanie zrozumieć.

Jednakże, w celu uzyskania pracy wymaga znajomości języka państwowego Izraela – hebrajskim. Jest to prosty język. On jest bardzo uporządkowany i logiczny. Jego główną cechą jest to, że w nim nie ma samogłoski, a słowa są pisane od prawej do lewej. Wiele z nich jest zainteresowany w języku mówionym w Izraelu, jak chcieliby poznać lokalną kulturę. Łatwe do nauczenia się języka hebrajskiego. Po pierwsze, trudno jest przezwyciężyć ideę otwarcia ksiąg od końca niż początku. W języku hebrajskim słowo jest na tyle mała, a czasownik jest 4 razy mniej niż w języku rosyjskim. W rzeczywistości, aby nauczyć się być wyjaśnione w języku hebrajskim, trwa około 6 miesięcy jeśli jest codzienna praktyka rozmowa.