637 Shares 4186 views

Jak jest diagnoza pracującym „Gazelle”?

Być może najbardziej znanym i popularnym małych sprzedaży samochodów w Rosji – jest „Gazelle”. Maszyna wyposażona jest w 94-roku. W tym czasie, samochód przeszedł wiele zmian. Został uaktualniony stoisko silnika. Ale to pozostaje nienaruszone, więc jest to zawieszenie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak diagnozować zawieszenia „Gazela” i jak to jest zorganizowane.


cechy konstrukcyjne

Tworzenie „Gazela”, inżynierowie Gorkiego nie wyważać otwartych drzwi – konstrukcja została znormalizowana z „Wołgi”. Ale zawieszenie stało się bardziej cargo. Tak więc, w nowej „Wołga” w czasie już używany sprężynę, była wiązki w przedniej i tylnej osi zależnej. w GAZ-33073 Podobną strukturę zaobserwowano.

Diagnostyka podwozia części tych samochodów ma wiele podobieństw. Jednak w przeciwieństwie do „trawniki” on „Gazela” zaczęli używać bardziej „samochody”, amortyzatory teleskopowe. Zauważ, że nie pojawiają się natychmiast. W modelach do 1997 r amortyzatory zostały ujednolicone z modeli GAZ-53 i 3307. Pomimo swojej archaicznej zawieszenie, system ten okazał się być jednym z najbardziej wiarygodne. Dlatego naprawa podwozia „Gazelle” było wymagane rzadko. Zawieszenie omal neubivaemaya. Wszakże w rzeczywistości nie ma nic do złamania – tylko sprężyny i amortyzatory są obecne w strukturze. Brak łożyska kulkowe i dźwignie – zamiast tego są instalowane czop (sworzeń) i belki.

Czo

Jak zdiagnozować bieg „Gazelle”? Wszystkie operacje są ograniczone do kontroli buforu gumy i drążków kierowniczych. A jeśli pierwszy jest prawie wieczne, a potem wsunął przez 10 lat służby mogą już nosić. Aby zdiagnozować Running „Gazela”, potrzebował asystenta. Na swoim zespołem, będzie skręcić kierownicę z boku na bok. W tym czasie powinniśmy obserwować ruch prętów. To niedopuszczalne, że lyuftovali. Jeśli tak, to nosili Kuchenna. Trzeba wymienić element. Zmiana Ściągacz całego układu. Innym problemem dla kierowców, to ścisła kontrola. Jak wiadomo pokoleń „biznes”, prawie wszystkie „Gazelle” poszedł bez wspomagania kierownicy. Ale z czasem, kierownica staje się coraz bardziej napięty. Jaki jest powód, jeśli nie istnieją żadne wyrafinowane konstrukcje i kierownicy? A przyczyna leży w mechanizmie obrotowym.

Faktem jest, że w smar stosowany do maszyn wirnikowych. Jest to ten system jest łatwy w obsłudze. A jeśli diagnostyka Running „Gazela” wykazały, że koło stało się trudniejsze niż zwykle, to jest czas, aby odnowić smaru. Proces ten nazywa się kołki wytłaczania. Jest on wykonany za pomocą pistoletu:

Nadziewane w specjalnym smarem (ważne jest to, że jest odporna na wodę). Następnie jedno z kół wysiada na przystanku (dla ułatwienia utrzymania) i odkręcić dolną śrubę Ball (czasami jest na górze). To może być odkręcona przez strony lub klucza „10”. Ponadto, koniec węża jest nić na strzykawce. Spróbuj dokręcić go aż do końca. Inaczej, tłuszcz nie wpaść w szpilki. Następnie ciśnienie na dźwigni jest wciśnięty do wewnętrznej części mechanizmu. Wykonujemy procedurę, aż do momentu w górnej części starego smaru przyjdzie. To sugeruje, że nowa struktura jest całkowicie wypełniał wnętrze urządzenia. Zwykle stary smar ma ciemną barwę kawy i bardzo sucha w dotyku.

Jak często shpritsevat szpilki?

Częstotliwość zabiegów nie zależy od przebiegu. Co do zasady, szpilki strzykawka 1-2 razy w roku. Określić potrzeby wymiany środków smarnych jest możliwe dzięki charakterystycznym, napięta kontrolą.

zawieszenie tył

Jest on umieszczony nie mniej archaiczny niż z przodu. Wykorzystuje mostu zależny od pół-eliptycznych sprężyn płytkowych. Ale w przeciwieństwie do przodu, tylny przeznaczony jest do dużych obciążeń. Dlatego też, oprócz głównego arkusza tam podressorniki. Jak jest diagnoza pracującym „Gazelle”? Warto zwrócić uwagę na stan podressornikov amortyzator gumowy. Jeśli jest w takim stanie, jak na zdjęciu powyżej, oznacza to usterkę. Szczegół jest warte ani grosza, można zastąpić go na miejscu, a nie poddomkrachivaya samochodów.

kolczyk

Kolejny ważny szczegół – wiosna pętania tuleje. Co ciekawe, same liście zużywają się szybciej niż ich podziale, elementy gumowo-metalowe. Ale zdiagnozować podwozie GAZ-3302, nie powinien pozbawiać ich uwagę.

Jeśli są zużyte tuleje kolczyki, będzie element zabaw i żadnych odbija. Typowo, człon zużycie górnej części. Jeśli widocznego rozwarstwienia, następnie pozycja jest poza kolejnością. Jak jest naprawa podwozia „Gazela” w tym przypadku?

Wymień element może być na swoim miejscu. Jednakże wymagane ramki przeciskowa. Następny młot zapukał stare płyty. Do dociskania nowe zastosowanie zacisku tłumika. Dokręcić element stalowy gumowy do blokowania i ustawić w szekli, dalsze produkcji miękkich uderzeń młotkiem.

Diagnostyka podwozia GAZ-3110 „Wołga”

Zawieszenie „Wołga” jest zjednoczony z „Gazela”. Jednakże, w 3110, a nie na przedniej belce ma niezależny zawiesiny. Dlatego diagnoza sprowadza się do sprawdzenia nieme ramiona blokowe, które rozciągają się od ramy pomocniczej. Dodatkowo, integralność sprawdzić gumową pylników górny i dolny przegub kulowy. zainstalowane również w przednim stabilizatorem. Jest on dołączony do „kostkach”, które może wydać luz. Jeśli jakieś elementy należy wymienić. W przeciwnym razie diagnoza nie różni się od „Gazela”.

Więc zorientowali się, jak skonstruować zawieszenie na „Gazela” i na jakie elementy zwrócić uwagę przy jej rozpoznaniu.