778 Shares 7126 views

Dlaczego muszę znać sprzęt elektryczny samochodów?

Wielu kierowców uważa, że wszystkie problemy z ich samochodami mogą być w pełni rozwiązane przez dotarcie do dowolnej stacji paliw w mieście. Może tak, ale zawsze jest "ale". Chodzi o to, że czasami istnieją sytuacje, kiedy kierowca zostaje sam z samochodem gdzieś na drodze krajowej. W czasie, gdy nie możesz czekać, aby uzyskać pomoc z dowolnego miejsca, musisz samodzielnie usunąć niektóre problemy z samochodem. Daleko nie zawsze można wrócić do życia żelaznego konia, ale w większości przypadków to wszystko jest możliwe. Zwłaszcza dotyczy to przypadków, gdy praktycznie doskonale znają sprzęt elektryczny samochodów.


Dlatego sprzęt elektryczny jest konieczny, aby wiedzieć nie tylko na poziomie amatorskim, ale na poziomie półprofesjonalnym. Powiesz, że to wszystko jest nonsensem, i że to powinno być badane przez wiele lat, nie tylko siedząc w książkach, ale również bezpośrednio w praktyce. Przede wszystkim potrzebny jest podręcznik na urządzeniu samochodu, który jest łatwy do znalezienia w sprzedaży, a kosztuje nie tyle. Czego warto szukać podczas studiowania tego materiału w tej książce? Przede wszystkim jest to schemat urządzeń elektrycznych. Na pierwszy rzut oka okaże się, że jest monotonna i trudna do nauczenia, ale to nie jest tak.

Wszystkie główne elementy i zespoły urządzeń elektrycznych są połączone wzajemnie przewodami. Elektryczne urządzenia samochodów są tak rozmieszczone, że zasilanie jest dostarczane przez przewód dodatni, a minus to karoseria. Wielu kierowców zaniedbuje to podczas instalowania dodatkowego wyposażenia, co nieuchronnie prowadzi do awarii jednej lub drugiej części łańcucha. W niektórych przypadkach problem ten można łatwo wyeliminować poprzez wymianę bezpiecznika. Ogólnie rzecz biorąc, przed rozpoczęciem naprawy urządzeń elektrycznych należy sprawdzić skrzynkę bezpieczników. Przy okazji, z wadliwym bezpiecznikiem, niektóre części obwodu nie będą działać, na przykład klimatyzator i radio, czyszczenie szkła i sygnał itp.

Jeśli blok bezpieczników jest w porządku, to problem powinien być poszukiwany gdzie indziej. Na przykład, jeśli silnik samochodu został zablokowany na torze przy mokrej pogodzie, należy sprawdzić system zapłonu, który nie jest szczególnie dobry do wilgoci. Jeśli podczas ruchu w nocy światła samochodu nie odpowiadają Twoim światełkom, to łagodnie mówiąc, chociaż wczoraj wszystko było w porządku, to nie ma żadnego ładunku z generatora. Jak wiesz, elektryczne urządzenia samochodów są rozmieszczone w taki sposób, że gdy silnik pracuje, sprzęt elektryczny jest dostarczany z generatora. Naturalnie, gdy generator jest bezczynny, zużycie energii spada na akumulator, który szybko się rozładowuje.

Jak widać z powyższych zagadnień, znajomość tak ważnego przedmiotu, jak wyposażenie elektryczne samochodów jest po prostu konieczna dla każdego kierowcy. I to nie zależy od tego, na jaki samochód jeździsz, jaka jest twoja sytuacja społeczna i finansowa. W końcu to jedna rzecz, gdy tablica przyrządów samochodowych wyszła z porządku, a to jest całkiem inna sprawa, jeśli chodzi o zapłon lub reflektory w nocy. Zacznij od zakupu instrukcji napraw i obsługi w najbliższym kiosku. Nie żałuj przez kilka dni, aby zapoznać się z tak interesującą literaturą, ponieważ może być ona dla ciebie bardzo przydatna w przyszłości. Nawiasem mówiąc, jeśli nie jesteś zadowolony z wydań drukowanych, zawsze możesz pobrać wersję elektroniczną w Internecie, a za darmo. Powodzenia uczyć się i jak najmniej problemów z urządzeniami elektrycznymi samochodu! Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest pożar, a w razie nagłej potrzeby będziesz mógł reanimować swój samochód bez dodatkowej pomocy.