568 Shares 7492 views

Jak wyciągnąć łańcuch na rękach VAZ-2107

W artykule dowiesz się, jak wyciągnąć łańcuch na VAZ-2107 własnymi rękami. Chociaż wydaje się, że jest to okropna okupacja, która prawie nie jest pod potęgą zwykłego entuzjastów samochodów, w praktyce wszystko jest inne. Wszystkie prace nad dostosowaniem i regulacją napędu można wykonać dosyć szybko. Teraz staramy się zrozumieć niuanse tej procedury.


Jak wymienić depressurizer

W systemie dystrybucji gazu na VAZ-2107 znajduje się urządzenie, takie jak stabilizator łańcucha. Służy do tłumienia drgań łańcucha podczas jego obracania. Jeśli jest uderzenie metalowe, słychać od strony napędu, to najprawdopodobniej oznacza to, że napięcie jest za słabe lub sadło ma bardzo silne zużycie. W drugim przypadku wymagana jest pełna wymiana zastrzyku depresyjnego. Znajduje się przed silnikiem samochodu. Po wykonaniu wymiany obwodu VAZ-2107 zaleca się zainstalowanie nowego od spustu.

Aby ją wymienić, należy zdjąć pokrywę z głowicy cylindra, a następnie przymocować urządzenie przytrzymujące wygodnym narzędziem, takim jak śrubokręt lub klucz. Następnie należy odkręcić dwie śruby mocujące kojący do korpusu urządzenia. Sprawa musi być starannie usunięta. Montaż nowego odbywa się w odwrotnej kolejności. Zwróć uwagę, że góra śruby mocującej jest nieco większa. Jest dłuższy niż dolny. VAZ-2107 nie ma jeszcze żadnych funkcji.

Napinacz łańcuchowy

Jest on zainstalowany po prawej stronie silnika spalinowego, obok pompy układu chłodzenia. Praca silnika zależy od tego, jak działa mechanizm dystrybucji gazu. Napinacz łańcucha jest potrzebny do regulacji ugięcia mechanizmu napędowego. Im bardziej biegnie metalowy łańcuch, tym bardziej sięga. Z tego powodu musisz wiedzieć, jak wyciągnąć łańcuch na VAZ-2107, aby pozbyć się problemów z nim. Zwiększa ugięcia, a nawet możliwe ślizganie się na krążków wałów korbowych i wałków rozrządu. Wymiana jest wystarczająco prosta, w ciągu kilku minut można zainstalować nowy napinacz.

W tym celu otwórz kaptur i użyj klucza nasadowego, aby odkręcić obydwie śruby mocujące napinacz do silnika, a następnie ostrożnie wyjmij go. Należy pamiętać, że istnieje uszczelka do uszczelniania. Jeśli stało się to niemożliwe do użycia, konieczne jest zainstalowanie nowego. Po zdejmowaniu obudowy napinacza łańcucha rozrządu, przykręć ją do wnęki, a następnie użyj klucza 13, aby odkręcić nakrętkę w środku. Dzięki tej czynności można sprawdzić, czy blokada zatrzasku jest uszkodzona. Jeśli pęknie się herbatnik, należy wymienić zespół nasadki lub napinacza. Później do prac musisz wiedzieć, jak wyciągnąć łańcuch na VAZ-2107.

Instalowanie nowego napinacza

Podczas sprawdzania napinacza łańcucha rozrządu, w szczególności w razie konieczności wymiany, należy rozpocząć instalowanie nowego. Nie zapominaj jednak, że przed rozpoczęciem instalacji konieczne jest obciążenie tego mechanizmu. W tym celu należy zatopić mechanizm tłoka w całkowitym zatrzymaniu, a następnie przytrzymując go w tej pozycji, dokręć nakrętkę na nasadce.

Następnie należy zainstalować korpus napinacza i dokręcić śruby. Nie zapominaj o tym, że trzeba założyć nową uszczelkę, jeśli stara jest nie na porządku. Używając specjalnego klucza o wielkości 38 na zapadce, obróć wał korbowy silnika na obrotach. Tak więc łańcuch napędu газораспределительного rozciąga mechanizm. Zrób jedną tarczę, a następnie zwolnij nakrętkę nakrętki, aby osłonić napinacz. Potem trzeba ponownie dokręcić.

Jak zrobić napięcie łańcuchowe

Ta procedura nie jest skomplikowana, jest wykonana raczej na samochody klasycznej serii. Konieczne jest jego przeprowadzenie w przypadku wymiany łańcucha VAZ-2107 lub jego usunięcia. Aby dokręcić łańcuch rozrządu, potrzebujesz, używając klucza na 13, odkręcając nakrętkę na napinaczu. Ale nie jest konieczne skręcanie jej do końca, wystarczy jej osłabić. Obróć powoli wał korbowy za pomocą klucza zapadkowego.

Oglądaj, jak duży wysiłek wywierany jest na dźwignię. Kiedy czujesz, że musisz wywierać duży wysiłek, zatrzymaj się i przytrzymaj klucz, aby się nie zwrócił. W tej pozycji łańcuch jest w napięciu, więc musi być ustalony. Gdy pręt napinający mocno zaciska łańcuch, dokręć nakrętkę. To wszystko, praca się skończyła. Tak jak wyciągnąć łańcuch na VAZ-2107, procedura jest podstawowa.

Wnioski

Teraz masz pomysł, jak pracować z napędem łańcuchowym. Należy zauważyć, że każdy powinien wiedzieć, jak dokręcić łańcuch VAZ-2107, ponieważ stopniowo rozciąga się, gdy samochód jest używany, metal się zużywa. Konieczne jest stałe monitorowanie stanu mechanizmu dystrybucji gazu. To także nie zaszkodzi rozciągnąć się tuż przed dostosowaniem luk w zaworach.