706 Shares 3163 views

"Lada-2108": tuning wewnętrzny i zewnętrzny

Aby rozpocząć trochę historii. Początek seryjnej produkcji samochodów VAZ z "ósmej" rodziny rozpoczął się w fabryce w Wołgogradzie prawie 30 lat temu – w 1984 roku. Wtedy właśnie zeszła linia montażowa pierwszego "Lada" 2108-tego modelu. W tym czasie był to najbardziej postępowy hatchback w ZSRR, co pod wrażeniem każdego z jego dobrej manewrowości i kontroli. Dynamiczne właściwości tego samochodu także nie wykazywały opóźnień w stosunku do tych wymagań.


Jeśli chodzi o XXI wiek, obecnie Lada-2108 nie jest masowo produkowany – w 2005 roku został zastąpiony przez drugie pokolenie Samary pod nazwą VAZ-2113, wyróżniający się nowoczesnym wzornictwem i nowym wnętrzem. Niemniej jednak, w Rosji ten samochód nie jest zapomniany, i nadal cieszy się dużym popytem wśród kierowców, zwłaszcza wśród tunerów. Z powodu niskich kosztów, Lada-2108 stał się najbardziej popularnym samochodem sportowym dla młodych ludzi. I naprawdę, dzięki specjalnemu kształtowi ciała i dostępności zestawów tuningowych od nudnego "ósmego", możesz zrobić coś sportowego i wyrafinowanego. W tym artykule rozważymy kilka sposobów na dopracowanie hatchbacka o nazwie "Lada-2108".

Dostrajanie wyglądu

Często kierowcy nazwali ten samochód "dłutem" ze względu na charakterystyczny kształt ciała. Aby go uratować z takiego pseudonimu, po prostu zainstaluj bardziej aerodynamiczny zderzak, najlepiej z siatką aluminiową (tak, że dodatkowe kamienie nie pogarszają stanu technicznego grzejnika) i duże wloty powietrza, aby ochłodzić silnik w odpowiedniej wielkości, a także nowy spoiler.

W ten sposób otrzymasz pewien VAZ-2108 "Lada-aero". Ponadto, po ulepszonych właściwościach aerodynamiki, można kontynuować optykę latarni. Tutaj, przed kierowcą, są setki różnych wersji tylnych świateł hamowania i reflektory głównego światła otwarte. Najlepiej jednak wybrać te zestawy, które przeszły specjalną certyfikację z fabryki samochodów. A więc sprzęt oświetleniowy będzie nie tylko piękny, ale także widoczny dla wszystkich uczestników ruchu. Instalacja zabarwionych świateł stopowych nie powinna być brana pod uwagę, ponieważ można wejść w inne sterowniki, nie zauważając wymaganej jasności lamp. Z przodu najlepiej jest zainstalować tak zwaną optykę alternatywną. Nie tylko oświetli drogę dobrze, ale także sprawią, że inni uczestnicy ruchu zwrócą uwagę na Twój samochód.

"Lada-2108": strojenie salonu

Po tym wszystkim można bezpiecznie przystąpić do strojenia wnętrza. Jak wiesz, główną wadą krajowego "Lada" jest jego bliskość w salonie. Aby co najmniej trochę dodać dodatkową przestrzeń, musisz zainstalować nowoczesny europanel i rozpocząć instalację nowych miejsc. Również jedną z niekorzystnych cech hatchbacka "Lada-2108" jest skrócone pokrętło zmiany biegów. Ta wada może być łatwo wyeliminowana przez zainstalowanie większego uchwytu. Znajdziesz go w salonie samochodowym lub na rynku. Nie koliduj z hatchbackiem i dodatkowym światłem. Pożądane jest, aby podświetlenie LED i zastąpić panel przyrządu cyfrowym. I kończy cały proces instalacji nowej izolacji akustycznej.