690 Shares 3028 views

Tanie samochody – droga do niezależności i wiecznych problemów?

W życiu każdej osoby przychodzi czas, aby spędzić 2-3 godziny dziennie w zatłoczonym miejskim transporcie, nie jest po prostu żmudny, ale nie do zniesienia. Potem coś się skończyło o zakupie własnego samochodu. Ale naprawdę nie chcę kupić używanej, ale nowa nie zawsze ma pieniądze. W tym celu producenci samochodów na całym świecie wytwarzają niedrogie maszyny, które zapewniają komfort dla stosunkowo niewielkiej ilości pieniędzy dla osoby.


Producenci samochodów, tworząc segment tanich samochodów, uciekają się do różnych metod: kopiowania wcześniej utworzone przez innych, używania niedrogich materiałów z przetworzonych surowców, minimalnego minimum sprzętu. Czasami takie środki wpływają nie tylko na poziom komfortu, ale również na bezpieczeństwo, ale szczerze mówiąc, większość z tych, którzy poruszają się codziennie na metro, trolejbusie lub minibusie z przyjemnością preferują niedrogie samochody do warunków transportu miejskiego. Jak uzasadniony jest ten krok?

Będziemy patrzył na niektóre niedrogie samochody, które obecnie zajmują najwyższe oceny, więc są popularne w swojej klasie.

Daewoo Matiz

Bezwarunkowy lider oferty cenowej na rynku krajowym. Łatwy w obsłudze, kompaktowy, nieprecyzyjny samochód ma długą i zdecydowaną popularność w byłych krajach WNP. Ze względu na małe wymiary i wygodę parkowania, można z powodzeniem odnieść się do kategorii "niedrogich samochodów dla dziewcząt". Nawiasem mówiąc, jest to słabszy seks, który najczęściej jest potrzebny jako pierwszy samochód. W zależności od konfiguracji Matiz będzie kosztował swojego przyszłego właściciela od 7 do 10 tysięcy dolarów. Nieco tańszy będzie analogiem chińskiej produkcji QQ – do 8 tysięcy dolarów.

Renault Logan

Europejski samochód, który jest dość powszechny na drogach krajowych. To wspólne tworzenie francuskich i rumuńskich mistrzów; Maszyna została zaprojektowana jako samochód z nowoczesnym wzornictwem. Z pewnym odcinkiem ten pomysł był sukcesem, a samochód może zupełnie podzielić się losem swojego popularnego poprzednika – Renault Clio. Mówiąc o dostępności tego samochodu, przede wszystkim oznacza to jego podstawowe wyposażenie. Europejski samochód a priori jest bardziej atrakcyjny niż chiński, ale za te same pieniądze, mistrzowie z Chin są gotowi do zainstalowania w klimatyzacji samochodowej, szybach elektrycznych i innych funkcjach. Muszę wybrać, niż poświęcić.

Lancety Chevroleta

Efektem współpracy między specjalistami z AvtoZAZ a koncernem Chevrolet jest samochód, który łączy komfort i elegancję za bardzo rozsądną cenę. Oczywiście, Lanos nadal nie osiąga kategorii "niedrogich samochodów sportowych", ale w wysokiej jakości nawierzchni drogi jest gotowa wykazać przyzwoitą dynamikę przyspieszenia i zwrotności. Aby uzyskać dobrą funkcjonalność, zwiększone bezpieczeństwo i elegancką powierzchnię zewnętrzną, klienci Chevroleta Lanos będą musieli zapłacić 10-11 tysięcy dolarów – stosunkowo niewielka w przypadku takiej kombinacji. Podobnie jak inne niedrogie samochody, Chevrolet Lanos ma stosunkowo niskie zużycie paliwa, co jest charakterystyczną cechą samochodu miejskiego. Ponadto jest to chyba najlepsza opcja łączenia cen i jakości.