121 Shares 3566 views

Nissan Almera, opinie i cechy

Nissan Almera to japoński samochód produkowany przez Nissan od 1995 roku. Gdyby w Japonii pierwsze samochody zostały zmontowane, to w czerwcu 2012 r. Kierownictwo firmy postanowiło przekazać montaż do Rosji. Teraz te samochody są produkowane w fabryce AVTOVAZ w mieście Togliatti. Początkowo typ nadwozia samochodu został podzielony na trzy i pięć drzwi hatchback i cztery drzwi sedans. Model, który został zapoczątkowany w Rosji, to czterodrzwiowy sedan, przystosowany do warunków panujących w kraju oraz rzeczywistość dróg rosyjskich.

Nissan Almera Classic, dane techniczne:

Maksymalna masa brutto tego samochodu, biorąc pod uwagę ciężar pasażerów i ładunków wynosi 1700 kg. Objętość bagażnika wynosi 460 litrów. Długość samochodu wynosi 451 cm, szerokość -171 cm, a jego wysokość nie przekracza 144 cm od najwyższego punktu nadwozia do dolnego koła. Maksymalna ilość paliwa, jaką samochód może wydawać podczas jazdy po drogach krajowych wynosi 6,4 litra. Ten sam wskaźnik dla cyklu mieszanego wynosi 8,1 litra, a przy każdej 100 km drogi podczas jazdy po ulicach miasta samochód wyda nie więcej niż 11,1 litrów.

Nissan Almera (opinie właścicieli, co do zasady, są pozytywne) są produkowane w trzech poziomach wykończenia: PE, PE +, SE. Niezależnie od typu wyposażenia, każdy samochód wyposażony jest w immobilizer, centralny zamek, przednią poduszkę powietrzną kierowcy po stronie kierowcy, sterowanie układem kierowniczym, elektroniczne szklane szyby przednie, podgrzewane szyby tylne z timerem. W najbardziej "heaped" modyfikacji SE dodaje się właz w bagażniku, który można uzyskać z tylnego siedzenia, ogrzewanych siedzeń, elektrycznych tylnych szyb i znacznie więcej.

Opinie o Nissan Almera:

Po pierwsze ten samochód przyciąga z jego niezawodnością. Większość właścicieli podróżuje samochodem przez 2-3 lata bez znacznych awarii. Po drugie – cena części zamiennych i poziom obsługi. Opinie o Nissan Almera wskazują, że w przypadku awarii, wszystkie niezbędne elementy można znaleźć bez trudności w bardzo rozsądnej cenie, a obsługa nie ma problemu.

Samochód czuje się pewnie w drodze. Dobra manipulacja i dynamika są również pozytywnymi cechami Nissan Almera. Opinie właścicieli mówią, że samochód szybko osiąga prędkość, łatwo przejeżdża, dobrze słucha kierownicy w narożach i obejść wiele wgłębień i uderzeń na drogach. Zawieszenie jest dość sztywne, a wszystkie nieprawidłowości drogi są podawane w kabinie. Duży bagażnik to kolejny plus Nissan Almera. Opinie właścicieli potwierdzają, że duże zakupy z supermarketu, ziemniaków z ogrodu, roweru dla dzieci lub nadmuchiwanej łodzi z namiotem i koce są bezpłatne. Jednak coś dużego, na przykład biurka, do transportu jest dość problematyczne.

Oprócz plusów samochodu są wady. Na przykład, mogą zawierać rozmiar wnętrza samochodu Nissan Almera. Świadectwa pokazują, że jeśli w przednich fotelach kierowca i pasażerowie są swobodnie umieszczani, to tylna część będzie musiała się poruszać, z nogami schowanymi. Dotyczy to zwłaszcza ludzi wysokich. Często skargi są otrzymywane na niedokończonym systemie FAA w Nissan Almera. Opinie właścicieli sugerują, że często nie działa we właściwym czasie. Wnętrze wnętrza jest sztywne i malowane, więc jeśli nie jest ostrożne, można go łatwo zarysować, podczas gdy ruchy są nietypowe. Niewystarczająca izolacja akustyczna to kolejny minus samochodu. Można również zauważyć tkaniny znakujące w kabinie i ściemniać światełko.

Ogólnie jest to niezawodny, praktyczny i mało wymagający samochód, w którym nie ma wyraźnych wad. Dość ekonomiczne, inteligentne, łatwe do opanowania i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, idealnie pasuje zarówno początkujących kierowców, jak i pierwszych samochodów, i doświadczonych, którzy od lat prowadzą samochód.