337 Shares 2817 views

„Sherpa” – co to jest? Rover "Sherpa"

Jak wysyłamy wezwanie, więc będzie unosić. Nazwa „Sherpa” dla różnych typów urządzeń na kółkach mówi sama za siebie.

nominalny znaczenie

Sherpa – co to jest? W pierwszym z wartościami wspólne rzeczowniki jeszcze nie „co” i „kto”. Sherpa – człowiek, torując drogę do kogoś. Było to definicja w XIX wieku, kiedy to brytyjska ekspedycja do odkrywania Himalaje potrzebne tragarzy i przewodników. Do tej roli idealnie nadaje się hardy i odważny Szerpów.

Ten niewielki naród mieszkający u podnóża Khumbu Chomolungma i na granicy z Tybetem, na wysokości 3000-4000 metrów nad poziomem morza. Szerpów przyszedł do tych obszarów wschodnim Tybecie. Nazwa tego ludu w języku tybetańskim oznacza „ludzi ze wschodu.”

W Nepalu Szerpów zaangażowany w hodowli bydła i rolnictwa, aw Indiach – handlu i wciąż wspina się na szczyty górskie jak tragarzy i przewodników.

Wyposażenie Sherpa

Reputacja wykorzystywane wielokrotnie Szerpów producenci terrain sztukę.

„Kawasaki Sherpa” – japoński motocykl podwójnego przeznaczenia, które mogą jeździć nie tylko na drogach, ale również na nierównym terenie. On pojawił się w 1997 roku, najpierw na własnym rynku Japonii, a następnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Grecji, Australii, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

Motocykl mały ciężar (średnio 120 kg), jest łatwo kontrolowana, różni się niewiele wysokość siedziska (810 mm), ale ma duży prześwit (265 mm).

„Alpina Sherpa” – Skuter, który w pełni odpowiada swojej nazwie. Został on zaprojektowany do pracy na wysokich ośrodków, ale doskonale nadaje się do służby ratownictwa, lawiny, patroli leśnych.

Jest to możliwe do transportu narciarzy rannych, zespół holowniczy narty rośnie w miejscach, bez windy, wytyczać szlaki poprzez głębokie zaspy skutera sportowego lub biegaczy narciarskich. Ten skuter jest nazywany wyjątkowy. On, w przeciwieństwie do innych modeli, ma dwie ścieżki całkowitej szerokości jednego metra. Wszystkie jego systemu najbardziej niezawodne i kontrolowane przez kierowcę. Do jazdy przy dużych prędkościach na włoskim skuterze niemożliwe, jego maksymalna prędkość – 50 km / h, ale to może pokonać niemal pionowe podjazdy, choć powoli, ale pewnie.

Rover "Sherpa" Garagashyan

Alex Garagashyan utalentowany inżynier projektu z Petersburga, zwany „Sherpa” jego nowa kreacja – pojazd terenowy na oponach niskociśnieniowych, który ukazał się dopiero w 2015 roku.

Rover „Sherpa” łączy w sobie wydajność, elastyczność, niezawodność, zwartość i duży salon.

Maszyna ta zapewnia pełną swobodę działania. Ona nie boi się przeszkód do jednego metra, stromych zboczach i absolutnie obojętna na to, co jest pod kołami: woda, torf, twardej ziemi lub lodu.

Na poprzecznych ekspertów Porównaj „Sherpa” do śledzenia pojazdów, a czasem nie na korzyść tego ostatniego. Prawie absolutna przepuszczalność samochodu zapewniają unikatowe rozwiązania techniczne i łączne doświadczenie, które stosowano w konstrukcji A. Garagashyan.

Cechy quad

Długość 3,4 m, szerokość 2,5 m, wysokość 2,8 m – wymiary ruchomy „Cherp”. Co to oznacza? Urządzenie jest bardzo kompaktowe. W tym przypadku, gdy prześwit w zależności od ciśnienia w oponach jest 60 cm.

Maksymalna prędkość, która rozwija się „Sherpa” na drodze, nie więcej niż 45 km / h, a minimum – 1,5 km / godz. W zbiornikach o dowolnej głębokości prędkości pojazdu terenowe – 6 km / h.

Pojemność głównego zbiornika paliwa 58 litrów, a oleju napędowego spędza 2-3 litrów / godzinę w zależności od stopnia skomplikowania torze. Jeśli potrzebujesz większą rezerwę mocy, w felgach można zainstalować dodatkowe zbiorniki do 50 litrów.

terenu pojazd może przewozić ładunek o pół tony bez zmniejszania przepuszczalności i ciągnąć prawie dwie i pół tony, prędkość spada do 30 km / h.

turbodiesel Kubota V1505-t objętości 1,5 litra i 44 KM razem z konwencjonalnym ręcznego pięć przekładnią zainstalowany na tyle głęboko pod przednim siedziskiem. Funkcja ta konstrukcja w pojeździe terenowym „Sherpa”. Co daje? Środek ciężkości maszyny jest bardzo zaniżone, co chroni je przed przewróceniem.

Konstrukcja podwozia

Główną cechą quad przyciąga uwagę na pierwszy rzut oka. Ogromne koła wysokość 1,6 m, a szerokość 0,6 m nie da się obserwować, ale nie są one jedyną zaletą. Opony niskiego ciśnienia z automatycznym systemem powiadamiania, w których szczególny pedał sterujący wyświetlanym w kabinie.

Tarcze kół specjalnie zaprojektowany dla quad „Sherpa”. Co daje? Dyski zapewniają zachowanie opony przy niskim ciśnieniu, a ich konstrukcja jest wykonana tak, że brud nie przylega do nich ani nie zamarza lód.

Spaliny są podawane opony. Aby napompować oponę do ciśnienia roboczego podczas uruchamiania silnika, nie trzeba dłużej niż 15 sekund.

Osie kół są sztywno przymocowane do korpusu, nie mogąc się poruszać, w tym w pionie. Dlatego też, w samochodu terenowego Zawieszenie pneumocirculating nowej oryginalnej konstrukcji, w którym powietrze może być w systemie rur z wystarczająco dużą średnicę, aby wyprowadzić z koła pod którym okazały się przeszkodą dla innych kół.

Urządzenie quad

Corpus terenowy pojazd wszedł pomiędzy kołami. Kabina z siedzeń samochodowych, wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i jeden pasażer znajduje się w przedniej jego części – platforma ładunkowa, zakrzywione ponad błotniki kół połączonych mostami.

Transmisja w „Sherp„nie tylko przenosi moment obrotowy na koła, ale również za pomocą napędów łańcuchowych kół, które są w organizmie, działa urządzenie.

ATV kontroluje – dźwignię połączoną z boku hamulca napędu skrzyni biegów dźwigni pedału sprzęgła i gazu.

Do kontroli ciśnienia w oponach jest nie tylko pieszo, ale urządzenie jest konwencjonalnym tonometr dla lekarzy.

Małe urządzenia, sterowniki są zaznajomieni z wyjątkiem godzin silnika. Urządzenie to jest niezbędne, ponieważ trzeba przejść przez każde 50 godzin.

Drzwi do samochodu terenowego „Sherpa” nie jest przewidziane. W kabinie można uzyskać poprzez zawiasach drzwi rampie w przedniej kadłuba, opierając się na specjalnym rurowym podnóżku. W tym przypadku, przednia szyba przechyla się w stawach. Szyby boczne mogą być również podniesiona i zablokowana, a także z głową, w dowolnej pozycji.

Kompletny zestaw quad

Dzisiaj, quad produkowany w zakładzie Obuchow w Petersburgu w dwóch wersjach wyposażenia.

Podstawowa konfiguracja „Standard” dostępny z tkaniny markizy, kołpaki oraz trzy baterie, optyka chlorowca, dodatkowy silny kolor ciała, płyn wewnętrzny grzejnik i izolacji cieplnej dźwięki komory silnika.

„Kung” Opakowanie ma ciepły cabrio miękkie wnętrze. Może on zostać przeniesiony do 6 osób i spać wygodnie w pełnej długości dwóch.

Dodatkowe opcje, które mogą być wyposażone w pojeździe biegowego zgodnie z życzeniem klienta, są oświetlenie LED, nagrzewnica powietrza, generator 60 A, dodatkowe zbiorniki paliwa oraz przyczepa jednoosiowa, na której łazik mogą być transportowane na duże odległości.

Na pojeździe terenowym „Sherpa” cena oscyluje w granicach 3,85-4,1 mln. Rub. w zależności od wyposażenia bez dodatkowych opcji.

Test-drive quad

Aby to zrobić, dziecko nie potrzebuje drogi na olbrzymich kołach, potrzebna jest absolutnie nie ma mowy. Można go łatwo wspinać się w górę iw dół stromego wzgórza jest bardzo stabilny (paliwo dostarczane do silnika bez przerwy) spokojnie przejść przez zwalone drzewa i hałd.

Całkowita przemieszczenie koła – prawie trzy i pół tony, ciało – o ton. Oznacza to, że całkowita wyporność maszyn ptactwa wodnego – trochę mniej niż pięć ton. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że sucha masa quad 1,3 tony i załadowanie może zająć mnóstwo, czas staje się podwójnie. Utopić jednostki pływającej bez nieodwracalnych szkód, trzeba bardzo się starają, stawiając całą rosyjską pomysłowość.

Daje uczucie interesujące zawieszenie. Na kole latać, wpadając na przeszkody, zachowuje normalny kontakt, i tłumiącego drgania.

Zarządzanie z niezwykłą dźwigni kierowcy, ale to nie jest trudne i nie bez wysiłku fizycznego. Doświadczenie przychodzi szybko, kierowcy mówią, że quad „Sherpa” jest w stanie walc na małym obszarze, jeżeli właściciel jest chęć pojawiać.

Godny uwagi jest dobra wentylacja i ogrzewającego wnętrza. Przepływ powietrza jest tak zorganizowana, że w kabinie zatrzymuje ciepło nawet rozkładany szyby.

I jeszcze jeden ważny szczegół – „Sherpa” jest wygodna w utrzymaniu. Dostęp do bloków dostępnych prawo od kabiny.

W ogóle, w działaniu quad – solidnej przewagi. Wadą fanów zwanych jako koszt samego urządzenia, jak i dodatkowymi składnikami. Ale co zrobić, takie koła nie może być tańsze, z definicji, a także innych oryginalnych akcesoriów.