412 Shares 2042 views

Motocykl terenowy TTR-125: Dane techniczne, zdjęcia i opinie

"Irbis TTR 125" odnosi się do off-road motocross rower. To doskonałe urządzenie jest idealne dla początkujących, którzy marzą o motocrossie i pragnie doświadczyć dużo adrenaliny. Z artykułu dowiesz się, jakie są vnedrorozhnye motocykli w ogóle, a rozjazdy „irbis” W szczególności zalety i wady TTR 125 modeli, a także co zrobić, gdy masz tylko zakupione urządzenie.


motocykli off-road

Należy rozumieć, że podział na drodze i motocykli terenowych jest dość konwencjonalne. Tymczasem większość modeli, które są uważane za ostatnią, jest taka sama i całorocznych.

Wśród SUV wyróżnia się:

  • motocross;
  • enduro;
  • motard.

Motocross i enduro, choć pozornie podobne, ale różnią się nieco od siebie.

Enduro, co oznacza „twardy” to motocykl dla turystyki off-road. Jest cięższy rozjazd, a więc mniej wydajne. W bagna i pustynie z niego przebrnąć trudniejsze, ale miasto, a średnia droga jest dość wygodne. A jeśli wziąć pod uwagę, że na drodze można łatwo uciec z nawierzchni asfaltowej i jeździć na wybojach, drabiny i inne „ciekawe” miejsca, to sprawia, że ten typ jest dość atrakcyjna. Te motocykle są z pewnością nie nadaje się do codziennej jazdy, ale do rekreacji i sportu są doskonałym wyborem.

Motard można prawdopodobnie przypisać do zmiany typu Enduro. Zwykle mają one siedemnaście-calowe koła, mocniejszy układ hamulcowy i zawieszenie dla wygodnej jazdy na asfalcie i off-road. Spełnia producentów nadal „supermotard”, która charakteryzuje się mocniejszy Motard silnika.

Osobno można powiedzieć o koncepcji pit bike: miniaturowy motocykla, wyposażonego w silnik benzynowy. Jednak pomimo swoich niewielkich rozmiarów, to dziecko nie jest łatwe dla dzieci i przyspiesza do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę.

Rozjazdy „Irbis”

mota Motocross przeznaczony do wyścigów motocrossowych. Większość z nich jest wyposażony w silnik dwusuwowy. To lekkie, o wzmocnionej ramy, zawiesina o dużym skoku i mocny napędowego, motocykli. zwykle zakażają kick-rozrusznik i nie ma oświetlenia. Wśród nich znajdują się również mniejsze wersje dla nastolatków, a nawet dzieci.

Linia rozjazdy firma „Irbis” prezentowane modele TTR.

  1. TTR110.

  2. TTR 125.

  3. TTR 125R.

  4. TTR 150.

  5. TTR250.

Motocykl TTR 125

MOP jest idealnym miejscem dla miłośników sportów ekstremalnych i swobodnego przemieszczania się. Jest idealny dla młodych sportowców, którzy chcą jeździć po terenie z dołów, dziur i podobnych cech terenowych. Maksymalna prędkość wynosi 80 km na godzinę, ale w zdolnych rękach doświadczonego mechanika motocyklowego będzie stać znacznie więcej.

TTR 125 – jest „chiński”, który może konkurować z „japoński”. Łańcuch „Irbis” bardziej subtelny i lądowania – trudniejsze. Ale inne cechy – na odpowiednim poziomie. Obejmują one, na przykład, są niezawodne ramki i silne optyki.

Silnik zaprojektowany z myślą o Honda CUB. Slap rower jest łatwe do wprowadzenia do tylnego koła nawet z pierwszego biegu. Osiąga się to przez wielkiego silnika, pomimo swoich niewielkich 125 centymetrów sześciennych, pewnie poruszać się po terenie jest łatwo osiągalny dla TTR 125. Recenzje wielu fanów jazdy, aby to potwierdzić. Ze względu na hamulce i opony do utrzymania off-road motocykl nie jest trudne.

Co do kół, warto zauważyć, że są one wyposażone w hamulce tarczowe. Również doskonały wygląd i nie potrzeba specjalnej opieki, to można zauważyć, że łatwo i skutecznie hamować off-road. Hamulce bębnowe brudu i śniegu nie pokaże takie rezultaty, jednak podczas ruchu, szybko przegrzać na płaskiej drodze.

Pomimo faktu, że TTR 125 – charakterystyka przekroju Mota, który jest często oświetlenie nie jest objęty, twórcy dodali do niego w przypadku chęci świateł do jazdy w ciemności.

Ta zwrotnica jest mało pasuje do dróg publicznych. Jej przeznaczeniem – to jest zabawa i „pokatushki”. Ponadto, jeżeli jest to niemożliwe, aby prowadzić samochód osobowy, pojazd ten można łatwo obsługiwać zadania.

wady modelu

Przede wszystkim chodzi o prześwit krytyczne, które rozciąga się od 820 do 830 mm, w zależności od montażu.

Dla wielu zawodników prędkość 80 kilometrów na godzinę, jest zbyt mała, jednak, jeśli przejdziesz przez silnik, to jest możliwe do osiągnięcia stu kilometrów na godzinę.

Masa w zależności od charakterystyki 150 kg. Jednak rzeczywistość jest taka, że taki ciężar zbyt ciężkie dla tego roweru. Zawieszenie może po prostu nie przetrwać. Ale crossover i jest przeznaczony dla dwóch osób. Więc nie czuję.

Zmiany biegów może spowodować trudności na początku, ale w końcu się do nich przyzwyczaić.

Edukacja w „Snow Leopard”

Pit bike TTR 125 jest idealny dla początkujących. Jest dobrze opanowane różne sztuczki motocross. Po nim można bezpiecznie przejść do bardziej poważnych opowieści. Wszystkie umiejętności, które będą mogli uczyć się od TTR, przydatna na drodze i podczas jazdy w mieście.

Przed pierwszym podróży

Kupując ten wspaniały zwrotnicę, nie od razu usiąść w siodle. Lepiej jest dokładnie zbadać, a może nawet biust. Jeśli zaniedbamy tę prostą zasadę, już w trakcie procesu testowania motocykla może mieć coś odpaść. Ale nic strasznego się stanie, bo wszystko można skorygować. Najlepiej, oczywiście, sprawdzamy rzeczy przedtem, w tym mocowań. Bądź przygotowany na to, że śruby mogą być słabo dokręcone. Wskazane jest, aby smarować części, napełnić nowym olejem.

Zaleca się również, aby umieścić ochronę na tylnym amortyzatorem, tak że nie jest natychmiast zatkane brudem. W tym celu, opona jest źle lub prosty wytrzymała tkanina. Niektóre z nich są wykorzystywane do tego linoleum. Byłoby również dobrze, aby zwiększyć skrzydła. Wtedy będzie bardziej prawdopodobne, nie brudzą się całkowicie podczas jazdy w błocie. Ponadto brud przezwycięży, a silnik i układ chłodzący nie może poradzić sobie z tym problemem.

Pożądane jest również, aby sprawdzić obecność otworów w taśmie, który jest pod pokrywą zbiornika paliwa, a także dostosować czułość do gaźnika.

Wykonywania takich czynności, możliwe jest, aby rozpocząć test. Trudno przejechać Mota, oczywiście, byłoby nadmierne. Ale niektóre dostrajanie i można go dostać. W tym celu obrabiane na nowe tuleje zawieszenia być dwukrotnie grubsza niż w poprzednich krokach, trwałych, aw wysokim wzrostem stwarzają koła więcej.

Wiele przenieść na niego i na drogach publicznych. Jazda by stać się bardziej wygodne, pożądane jest, aby dostarczać opony drogowe, lustra, szef komputera i sprawiają, że światło hamulca.

A jeśli zastąpić shestnadtsatizubnuyu gwiazdkę na semnadtsatizubnuyu, Mota zwiększy szybkość i zmniejsza moment obrotowy.

możliwe uszkodzenie

Jak w przypadku każdej technologii, coś może się nie udać w TTR 125. Części do niego jednak znaleźć żadnych trudności. Są one sprzedawane w każdym sklepie. Często występują problemy ze świecami. Muszą być regularnie czyszczone. Ale jeśli rower nie rozpocznie się, trzeba je zmienić. Dzięki stałej konieczności zmiany podtechke separator benzyny paliwo. Często zablokowane koło zębate, i napędowe aktywny może spowodować wadliwe działanie sprzęgła. Łańcuch jest również lepiej zastąpić.

Ogólnie rzecz biorąc, na opinie TTR 125 prawie zawsze dobre. Wystarczy mieć świadomość, że MOP ma swoje własne cechy. A jeśli eliminują niektóre niedociągnięcia, masz doskonałą okazję do minimalnej pieniędzy, aby spróbować się w motocrossie.