330 Shares 1483 views

Szambo na prywatnym domu własnymi rękami. Szambo na prywatnym domu własnymi rękami, bez pompowania

W procesie przesiedleń kanalizacji wielu właścicieli woli zainstalować szambo na prywatnym domu własnymi rękami. Jazda układ opróżniania jest stosunkowo prosta. Istnieją jednak pewne niuanse, które trzeba znać. Następnie przyjrzymy się, jak zrobić szambo do prywatnego domu własnymi rękami.

Przegląd

Szambo na prywatnym domu reprezentuje jeden lub więcej pojemników, w których są czyszczone kanalizacji ścieków. System domowej roboty, oczywiście, będzie kosztować kilka razy tańsze niż montaż gotowej konstrukcji przez producenta lub firmy zajmującej się instalacją bezpośrednio. podmiejskich właściciel nieruchomości może zainstalować skumulowaną szczelnym pojemniku. Szambo na prywatnym domu może być wyposażony w polu filtra, który będzie pełne leczenie ścieków bytowych z późniejszym absorpcji gleby.

Funkcje zbiorniki

Zgodnie z poprzednim zrozumieniem, szamba do prywatnego domu – Przechowywanie typu pojemnika do przechowywania odpadów i ich późniejsze usunięcie za pomocą urządzenia assenizatorskaya. Urządzenie nowoczesnych systemów pozwala oczyścić ścieki, biorąc je do gleby bez szkody dla środowiska. Niezależnie wytwarzać pojemniki na odpady mogą być wykonane z różnych materiałów. W szczególności, wiele zainstalować szambo na prywatnym domu własnymi rękami z koła (zdjęcie tego systemu jest przedstawiony w artykule).

Istotą

Aby zbudować szambo do prywatnego domu własnymi rękami, konieczne jest, aby poznać zasady jego funkcjonowania. Co jest istotą systemów? Istnieje jeden lub więcej pojemników. Oni wydostać się z kanalizacji domu. Po tej określonej ilości związków nierozpuszczalnych, sedymentacyjnego do spodzie ulega fermentacji. Stopniowo, substancje rozpuszczone w wodzie. Sklarowany nadsącz woda jest dostarczana do tej dziedzinie filtrowania napowietrzania. Oczyszczanie prowadzi się przez ziemię. W procesie rozkładu beztlenowego odbywa się to poprzez działanie bakterii, która w dużych ilościach, które znajdują się w górnej warstwie gleby. Filtrowanie pozwala oczyścić około 90-95% całej krajowej ścieków. Konstrukcja ta jest uważana za najprostszy. Takie szambo do prywatnego domu własnymi rękami, aby przystawki. Głównym celem przy projektowaniu precyzyjnego obliczania parametrów przyszłej instalacji. Szczególną uwagę należy zwrócić się do kwestii wydajności systemu. To w dużej mierze zależy od objętości, która ma pojemność.

Wymiary instalacyjne

Robi szambo do prywatnego domu własnymi rękami, bez pompowania, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę średnią ilość odpadów powstały w procesie życia mieszkańcy mieszkania przez 3 dni. Nie ma potrzeby, aby badać roślinę do głębokiego oczyszczania, w którym oblicza się na dzień. Do objętości, szerokości, głębokości i inne parametry powinny być stosowane średnie. W szczególności, w dniu osoba opuszcza około 200 litrów ścieków. Wartość ta obejmuje odpady płynne z kuchnią, WC, łazienka. W rezultacie, z wydajnością około 200 litrów. Jak wspomniano powyżej, oblicza się przez trzy dni: 200 x 3 = 600 l. Tak więc powinno być w przybliżeniu o jedną wielkość. Co więcej, kwota ta jest mnożona przez liczbę gości. Jeśli wartość nie zdarza się w całość, to lepiej, aby zaokrąglić ją w wielkim stylu. Oszacować ilość odpadów może być i bez recepty.

projekt

Przed zbudować szambo na prywatnym domu z własnych rąk od kierownicy lub innego materiału, wskazane jest, aby narysować schemat. Jako podstawę możemy podjąć prostą konstrukcję. Następnie, z niewielkimi zmianami może być wykonane do szamba prywatnego domu własnymi rękami, z uwzględnieniem parametrów dla danej rodziny. Konstrukcja zawiera aparat bezpośrednio. Można zrobić szambo do prywatnego domu własnymi rękami od kręgów betonowych lub kontenerach sześciennych. Wydajność może być również wgłębienie, którego ścianki są pokryte materiałem. W szczególności, niektórzy właściciele budują szamba do prywatnego domu własnymi rękami wykonanych z cegły. Projekt musi być również pole napowietrzania. Nie będzie filtrowanie ścieków. Instalacja może zawierać dwa lub trzy kamery. Ta ostatnia opcja okazała się jak najbardziej efektywne rozwiązanie do wszystkiego kanalizacji.

tworzywo

musi być zgodne z istniejącymi wymogami bezpieczeństwa, być mocne, trwałe, niezawodne. Materiał musi skutecznie poradzić sobie z zadaniami. Można zrobić szambo do prywatnego domu własnymi rękami od pojemników na odpady. Również w budynku jest używany przez różnych materiałów budowlanych.

Jak wyposażyć szambo do prywatnego domu własnymi rękami pierścieni?

Głębokość wykopu w tym przypadku, co do zasady, nie więcej niż czterech metrów. Jest to szczególnie ważne, jeśli szambo rozliczania z rękami do domu jednorodzinnego o wysokim poziomie wód gruntowych. Projekt powinien być w optymalnej głębokości. Na budowę kręgów betonowych wymagają 4-5 standardowym rozmiarze. Ich wysokość – niewiele więcej niż metr. Średnica pierścieni może być inaczej – w zakresie 700-2000 mm. Przy obliczaniu przyszłych parametrów projektowych są brane pod uwagę elementów. Każdy pierścień ma ciężar 600 kg i więcej. Podczas instalacji zawór może być wymagane. Można to zadanie i bez udziału technologii. pierścień sama rolka jest jednak problematyczne. W każdym przypadku wymagają dodatkowych rąk. Pierwszy pierścień zamontowany jest na końcu obszaru gdzie szambo zostanie położony, i zacząć kopać. Prace te powinny być wykonane bardzo starannie. Lepiej zamknąć była przynajmniej jedna osoba. Po górnego końca równej ziemi, drugi pierścień ustawiony. Wyrobisko trwa. Pierścienie nie są zdyspergowane, że są one połączone za pomocą zaworów. jest przyspawana do wewnętrznej elementów. Możliwe jest również dostarczenie specjalnych bossów przytrzymujących. Zapobiegają one elementy przed przesuwaniem. Po rów jest kopany, wszystkie szwy między pierścieniami są uszczelnione zaprawą cementową. Jest to konieczne do zapewnienia ochrony ich penetracji do studni. Dolna mocowana jest zamknięty i wodoodpornego materiału. toruje ona również ściany pojemnika. Można zostawić jeden dołek. Będzie to pojemność. Okresowo, trzeba być wypompowywana wysysa. Może komplikować konstrukcję i wyposażyć terminale w dziedzinie filtracji.

Pojemność pojemników sześciennych

Taka konstrukcja jest prostsza niż opisane powyżej. pojemność vat można teraz łatwo kupić w sklepach. Evrokuby jest dużym kontenerze. Jest idealny do szamba. To wystarczy, aby wykonać wyloty wentylacyjne dla przyszłej oczyszczalni. Podczas tworzenia szambo dwukomorowy muszą być również wyposażone z przelewem. Następnie, pojemnik jest połączony z zaworem i ustalenie wstępnie dUg dołu. Takie improwizowane instalacja musi być okresowo czyszczony z nagromadzonych osadów. Pełna filtrowania zostaną wykonane w przypadku dodatkowego wyjścia sklarowanego napowietrzania strumienia na polu.

ustawienie Lokalizacja

Gdy system regeneracji jest ważne dokładnie wytrzymać dystans między polem odpływowym, pojemności i innych obiektów. Jak wspomniano wyżej, konieczne jest wzięcie pod uwagę poziom i przepływ wody gruntowej w obecności zagłębienia lub zagłębień w tej dziedzinie. Pojemność może być umieszczony bardzo blisko budynku. Pod warunkiem, że szambo jest szczelne, to wystarczy, aby wytrzymać odległości 5 metrów. Jeśli system zostanie zainstalowany w dziedzinie napowietrzania, istnieje potrzeba, aby podążać bardziej rygorystyczne wymagania. W szczególności, nie septyczny ustawić bliżej niż 30 metrów od otwartego zbiornika 50 – od źródła zaopatrzenia w wodę. Również pojemność powinna być jak najdalej od większości budynków mieszkalnych w celu uniknięcia zniszczenia fundamentu pod wpływem wysokiej wilgotności gleby. W ogóle, szambo jest umieszczony tak, aby zminimalizować koszty instalacji rur i zmniejszyć prawdopodobieństwo naruszenia ustalonych norm w procesie eksploatacji.

montowanie

Zwykle jest przeprowadzenie kompleks ziemnych. W szczególności, prowadzi się kopania rowów i zagłębienia. Powinna ona uwzględniać specyfikę gleby, jej właściwości, poziom wód gruntowych. Wszystkie te punkty w przyszłości może mieć duży wpływ na jakość oczyszczania ścieków. Na przykład, jeśli szambo jest budowany własnymi rękami dla domu jednorodzinnego o wysokim lustrem wody, to będzie działać tylko jako zbiornika. Układ obszar napowietrzający w tym przypadku jest to nieskuteczne, chyba dodatkowego wzniesienia do-napełniania. Będzie ona pełnić rolę warstwy filtracyjnej. Należy zauważyć, że wypełnienie nie będzie skutecznym regeneracji gliny w osadniku. Jedyną rzeczą – trzeba zadbać o tymczasowej studni przechowywania i pompy. Zasypka wykonana jest z żwiru i piasku. wysokość złoża – 500-1000 mm (im wyższa tym lepsza). Rury drenażowe są układane wewnątrz. Na polu, gleba jest umieszczony na górze. Ta „góra” może stać się nie tylko pole do przewietrzania, ale także elementem krajobrazu. Na tej stronie można posadzić rośliny ozdobne. Opcja ta jest uważana za najlepszą w regeneracji szamba w bagna.

Koszt instalacji self-made

Średnio łączna cena użytych materiałów do budowy systemu, znacznie niższym niż gotowych szamb od producenta. Na przykład, można nabyć evrokuby 3000 rubli / szt zbrojonego betonu pierścień (w zależności od rozmiaru) -… Dla 1000-3000 rubli / szt. Obliczania kosztów wodnej i materiału termoizolacyjnego odbywa się oddzielnie.

Szambo bez pompowania

Taka konfiguracja wymaga nie tyle koszty robocizny i materiałów. Koszty będą jeszcze mniejsze niż w szczelnym pojemniku. Na budowę osadnika jest to konieczne, bez pompowania pojemnik dwukomorowy z odpływem dna i ścianek stałych. W pierwszym etapie przygotowuje się z dołu. Po kopał, konieczne jest, aby wyposażyć wnętrze szalunku na obwodzie. Dla kiedyś deski calowe. Można użyć obrzeża lub starego drewna, ponieważ będzie trzeba tylko wypełnić w czasie piasku i cementu zaprawy. Zgodnie z zaznaczonym linią oddzielającą komorę musi ustanowić dwukierunkową deskowania. Otrzymany ścienny żeliwa lub koszulkę z tworzywa sztucznego. Jego średnica wynosi 100 mm. Górna krawędź trójnika musi być umieszczony niżej niż dolna krawędź rury wyładowczej na 20-50 mm. W konstrukcji Należy zauważyć, że przegroda należy zaglublyat oddzielania Zlewnie 1 i 2 kamery. Głębokość więcej, tym lepsze właściwości gleby. W przeciwnym razie będzie to tylko jednokomorowy z przegrodą wewnątrz. Podział obszaru odwadniania może być dokonane poprzez nakapanie wstępną wykop, którego głębokość wynosi 20-30 cm. Jest również możliwe, aby zapewnić podwójne arkusze lub płaskie czoła fali ściany łupek.

Wypełnienie ścian

Odbywa się to w warstwach. Dno deskowania jest 3-4, a płyta jest wypełniona roztworem. Powinno ram drewnianych uchwyt, eliminując puste przestrzenie w masie. Każda linia szalunku jest wypełniona na całym obwodzie. W celu zmniejszenia natężenia przepływu mieszaniny dodaje się do niej różnych wielkości kamienia. szambo ściana musi być silna. Następnie dodać kilka desek i napełniony ponownie. Mieszaninę dokładnie zagęszczone sadzonek. Jeśli deski szalunkowe jest niewielka, a następnie po kilku dniach po ich wypełnienia zmienić powyżej i kontynuować pracę.

rurociąg

Między szamba i dom do wykopania rowu. Bezsporne jest pole prowadzącą do rury drenażowej. Do jego produkcji brane 40-50 mm grubości płyty. Podczas instalowania pola powinny tworzyć „okno”, w którym rura zostaną określone. Miejsce jego instalacji może być umieszczony w dowolnej odpowiedniej części ściany pierwszej komory – nie pewien, że będzie w środku. Następnie, między podłożem a szalunku jest wypełniona piaskiem i cementem.