340 Shares 4024 views

Instalacja okapu w kuchni z rękami. Instalacja kaptur w prywatnym domu

Nawet jeśli już wykonane naprawy do kuchni i nie chce go znowu „śmieci”, można łatwo wprowadzić pewne zmiany w jego konstrukcji. Operacje te obejmują i zainstalowanie okapu w kuchni z rękami. Oczywiście, najpierw musi być zdefiniowana z jakiego rodzaju ekstraktora jest wymagana dla Ciebie. Być może z tego zaczniemy.

Co to jest?

Jak dla typu, dzieli się je filtracji i ewakuacji. Pierwszy z tych uderzeń powietrza do pomieszczenia przez układ filtru, a drugi po prostu wyrzucić do środowiska. W ogóle, w prowizorycznej wersji „modernizacji”, jesteś całkowicie wolny, aby ustawić tani kaptur ewakuacja filtr węglowy.

Ale najbardziej dążyć do niego nie jest: nawet produkty przemysłowe z tej klasy nie zapewniają oczyszczanie powietrza naprawdę wysokiej jakości, a ich koszt jest często wygórowane. Ponadto, instrukcje montażu okapu tej klasy zapewnia kompletną utratę gwarancji dla każdego niezależnego działania.

Są osadzone i stojące, ognisko i sufit. Nie będzie długo rant o rodzajach i ich zalet. Wystarczy powiedzieć, że dla większości domów naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest kaptur wyspa, zainstalowane bezpośrednio nad powierzchnią gotowania (lub kuchenki gazowej). Ona jest bardziej znany jako kaptur Dome. Nazwa tego urządzenia otrzymała nazwę części odbiorczej, która jest naprawdę przypomina kopułę.

W kwestiach elektryczne

Zanim spróbujesz zainstalować okap w kuchni, a ich ręce powinny być trochę pracy, zapewniając ty i twoja rodzina pełne bezpieczeństwo, eliminując minimum szoku.

Fakt, że ta kategoria urządzeń kuchennych należy do kategorii potencjalnie niebezpieczne, więc podejść do tego problemu w wyniku zaniedbania po prostu nie do przyjęcia. Należy pamiętać, że rysunek jest podłączony do sieci domowej z trzech przewodów: Faza zero, i na ziemi, która jest łatwo zidentyfikowane przez żółty kolor drutu, który ma podłużny zielony pasek jest stosowana. Pamiętaj, aby przejść do zapewnienia jakości i niezawodne uziemienie!

W każdym przypadku jest to niemożliwe, to trzymać się wody, gazu lub innych rur do akumulatora. Pamiętaj, że jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, tak w wyniku swoich lekkomyślnych działań ludzi może cierpieć z powodu dość! Powinien on być neutralny wybory dla osób niesłyszących. Jak to zrobić?

Ważne!

Wszystkie czynności opisane poniżej, chyba że jesteś wykwalifikowany elektryk, zalecamy prodelyvat siebie! Koniecznie zadzwoń do profesjonalnego elektryka lub znajomego, ale zarząd nie jest w zalazte!

Podłączyć do przewodu neutralnego

Delikatnie otworzyć panel przedni, nie zapomnieć o niebezpieczeństwie porażenia prądem. Raczej, wszystkie druty przewodowe otworzyć panel niektórych metalowej rury. Z pewnością trąbka jest jakaś mniej lub bardziej pozbawiona starej farby i rdzy pin, do którego są podłączone przewody. Jest to pożądane ze swojej neutralną apartamentu rozciągnięcia odcinka drutu nie mniejszej niż 2,5 mm. Sam okap musi być podłączony do sieci z danego urządzenia na 6,3 A.

Po raz kolejny o kwestie bezpieczeństwa

Jeżeli jesteś zainteresowany nie tylko zainstalowanie okapu w kuchni z rękami, ale jego własne życie, to w każdym przypadku, a nie zrzucić „ziemi” w postaci innych przewodów, aby zrobić miejsce dla niej! Jest mało prawdopodobne, ale wciąż można „złapać” kategorię. Niestety, absurdalne zgony występują z tego powodu rocznie.

Wentylacja – przede wszystkim!

Należy pamiętać, że zwykłe ekstraktów roślinnych w kuchni z rękami często poważnie narusza nominalnej wentylację pomieszczenia, którego możliwość jest zainstalowany na etapie projektowania budynku. Mountain-Masters zaleca, aby rozwiązać ten problem na dwa sposoby: albo wbicie kanał do centralnego wału, lub bezpośrednio na ulicę. Obie te metody są błędne i może prowadzić do poważnych problemów. W tym prawna: Przed robi coś takiego mieć, aby uzyskać odrębne pozwolenie na WIT.

W zasadzie, dziurkowanie (jeśli jest to dozwolone) Oddzielne udar wentylacja na ulicy sprawia gwarancję, aby pozbyć się zapachów kuchennych i dymu, to tylko prawie na pewno doprowadzi do awarii wentylatora, ponieważ będzie ona wówczas na stałe osiedlić się kondensat. Z wszystkich „płynący” konsekwencjami w postaci zwarcia lub coś takiego.

Więc jak to zrobić? Z tej sytuacji jest prosta wystarczy zainstalować dodatkowy część kanałów powietrznych wyposażonego w jego zaworu krakingu.

Jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy?

Bardzo często instalacja rysunek w prywatnym domu (aw mieszkaniu nawet więcej) towarzyszy instalacji neutralizatory powietrza. W sprzedaży dostępne są trzy typy urządzeń:

  • Chemiczny.
  • Electroionisation.
  • Ultrafioletowe.

Rozważmy każdy typ bardziej szczegółowo. substancje chemiczne – najbardziej wiarygodne przykładu wykonania. Ich powierzchnia robocza natychmiast zatkany warstwę tłuszczu, ale dlatego, że nie na długo przed „oficjalnym” wyczerpania okresu gwarancyjnego. Ponadto, istnieją dowody na to, że wydzielają dana substancja nie jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego, jak podana przez producenta. Ponadto, „chemia” nie jest tanie.

Przetworniki Electroionisation są praktycznie taka sama zasada działania jak w zwykłych pokojach jonizatory powietrza. To tylko powietrze jest tak nasycona gazów w przestrzeni kuchennej, że urządzenie musi „trzymać” kategorię, które często pojawiają się widoczne dla oczu „korona”. Wszystko to prowadzi do tego, że powietrze jest zbyt nasycony jonów ujemnych, co nie jest zbyt dobre dla zdrowia ludzkiego. Urządzenia te wyposażone są w prawie każdym innym kaptur kopuły w kuchniach produkcji zagranicznej.

Lampy UV stopniowo dokręcać cienką warstwą tłuszczu. Ponadto, lampy muszą być zastąpione dość często. Ale taki konwerter najbardziej atrakcyjne cechy techniczne: szkodliwe ultrafioletowe lampa emituje dziennie mniej niż można dostać, będąc na ulicy kilka godzin w słoneczny dzień. Wzdłuż drogi, to rozwiązano kwestię warunków sanitarnych, a promienie UV są szkodliwe dla szkodliwych bakterii.

Kiedy planujesz zainstalowanie okapu w prywatnym domu, ta ostatnia okoliczność staje się jeszcze ważniejsze: z ulicy do domu można uzyskać wiele mikroorganizmów i zapachów, tak że przetwornica staje się naprawdę zyskiem nabycia.

o kanale

Natychmiast ostrzegł, że okapy kuchenne w większości przypadków nie są wyposażone w kanałach powietrznych. W najbardziej korzystnie na jego roli doskonałej falistej rurki aluminiowej o średnicy odpowiadającym dyszy rysunku. Aerodynamiczny marszczenia oporu (o długości do sześciu metrów) można bezpiecznie zignorować. Ponieważ będziemy rozważyć zainstalowanie okapu w szafie, mówimy o tym przypadku.

Zalety pofałdowań w skrajnym uproszczenia obróbki aluminium, które w tym przypadku mogą być cięte za pomocą konwencjonalnych nożyc domowego. Ponadto, stosowanie takich pofałdowań całkowicie wykluczyć prawdopodobieństwo ostry, rezonans dźwięku, który może obudzić połowę sąsiadów w nocy. Oczywiście, te rzeczy nie wygląda bardzo estetycznie, i dlatego są proszeni o udział w produkcji ozdobnych pudełkach, która ukryje wszystkie niedoskonałości.

Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni montaż okapu nad kuchenką, tak jak w tym przypadku, będzie w stanie podnieść absolutnie wszystko opary i zapachy.

Które narzędzie będzie musiał pracować?

Przede wszystkim, trzeba kupić lub wziąć kogoś wynająć wyrzynarki elektryczne z węglika cięcia, która produkuje najbardziej czysty i czyste cięcie. Wszystkie pozostałe narzędzia (młotek, wiertarka, śrubokręt, środek taśmy i poziom) na pewno ma w domu dla każdego. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli planowane jest zainstalowanie okapu w prywatnym domu.

Natychmiast ostrzeżony. W naszym artykule będzie uważany za wariant z luku zamontowany w szafce nad powierzchnią gotowania. Jak więc będzie to ich własne ręce, to podejście będzie znacznie poprawić właściwości dekoracyjne struktury, niezawodnie maskowania wszystkie błędy projektowe. Nie zapominaj, że wysokość montażu okapu – co najmniej 70 cm nad kuchenką. Jeśli powiesić niższe od konstrukcji zachwyca nawet więcej, można zapomnieć: cały swój projekt szybko się pali, a może nawet złamać od intensywnego ciepła.

Charakterystyka instalacji ekstrakcji w prywatnym domu

Natychmiast zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie podane w niniejszym artykule mogą być bezpiecznie stosowane w tej sprawie. Instalacja okapu w kuchni prywatnego domu nie różni się od jej montażu w kuchni budynku mieszkalnego, ale istnieją pewne cechy, które powinny być brane pod uwagę zdecydowanie.

Załóżmy, wymienić je oddzielnie:

  • Po pierwsze, wszystkie miejsca styku ze ścianami i suficie powinien być dokładnie izolowany. Po tym wszystkim, w mieszkaniu, wszystkie te elementy są wykonane z betonu, ale w prywatnym drewnianym domu … w skrócie, to lepiej nie ryzykować.
  • Po drugie, znacznie mniejszy problem z wentylacją. W jego domu – jesteś swoim własnym szefem i dlatego mogą przenikać dziurę pod nim wszędzie. Ważne! Jednak nie jest to konieczne, aby wyświetlić okno na ulicy, ponieważ to może skraplać na silniku (pisaliśmy o tym). Ale! Jeśli planujesz zainstalować spalin, firmy gazowe musiał przejść bezbłędnie. Bez ich zgody ciebie w tej dziedzinie do zrobienia niczego nie można!

W ogóle, w tym konkretnym celu, wszystko inne nie ma różnic.

Zwłaszcza w instalacji łazienkowych

Wreszcie, jakie funkcje ma rysunek instalacji w łazience? Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na hydroizolacji pielęgnacji wszystkich elementów konstrukcyjnych. Po drugie, po prostu nie uniknąć wizyty w odpowiednich biurokracji (WIT), ponieważ w większości przypadków będzie musiał przebić się przez ścianę, a na konieczności uzyskania odrębnego zezwolenia.

Inny kłopot montażu okapu w łazience przyniesiesz. Można również skorzystać z proponowanych opcji w artykule poprzez zamontowanie tego urządzenia w Vannes szafki, które maskują sprzęt ciężki, ukrywając go przed wzrokiem ciekawskich. Więc zacznijmy pracę.

Klapa (zawór zwrotny)

Działanie rozpoczyna się z produkcji pudełku z krakingu (to – zawór zwrotny). Jako materiał, z którego najbardziej odpowiedni do zastosowania cienkiego aluminium. Odpowiednie jako ocynkowanej blachy lub zwykłym cyny.

Najlepiej jest umieścić zawór w szafie, wiszące tuż nad płytą grzejną. Samo pudełko cracker wentylacyjne mogą być montowane za pomocą najzwyklejszych pianki i samą szafkę to najlepiej trzymać się tradycyjnych uszczelniaczy. Niedawno całkowicie wyeliminować możliwość rezonansu.

Oczywiście, pierwszy na górnej powierzchni obudowy trzeba dokładnie zrobić układ, w pełni odpowiadający polu dolnego zaworu. Można to zrobić po prostu przez usunięcie zaworu przez pewien czas w samym petardy i ołówka nakreślenia przyszłości otworów. Zawór Boca jest również wskazane, aby zaznaczyć na „wzór”, ponieważ w dużej mierze desiredst dalszego montażu.

gabinet

Należy pamiętać, że ustawienie wysokość okapu nad kuchenką musi wynosić co najmniej 70-75 cm od poziomu płytą! Uwolnić szafie kuchennej, wyjąć ją z uchwytu. Gdy układanki elektryczny wyciąć otwór o pożądanej wielkości. Aby uprościć pracę i sprawiają, że kontury bardziej bezpośredni, najpierw wywiercić otwór na konturze (średnica wiertła – w zakresie od 8 mm) w odstępach 0,5-1 cm, a dopiero potem rozpocząć pracę wyrzynarki.

Jeśli swoje umiejętności w tym narzędziu są dalekie od doskonałości, nie martw się, bo wasze wady nikt nie będzie nas zobaczyć w opisanym sposobem montażu. Główną rzeczą, która wyglądała piękny kaptur. Z rękami do tego jeszcze trzeba zrobić wiele!

półki szafy i wyjąć. Wyciąć za pomocą metody opisanej w nich otworów do mocowania przewodów. W tym przypadku, tym bardziej nie należy dążyć do osiągnięcia mikroskopijną precyzją tak elastyczny i dobrze miażdży pofałdowania doskonale dotrzeć wszędzie. Następnie w górnym pokładzie szafy wyciąć otwór pod dolną okiennych krakersy, nie zapomnij zostawić dodatek pięciu milimetrów z każdej strony. Tu warto postarać się zrobić wszystko tak delikatnie, jak to możliwe. Oczywiście, będzie to możliwe, aby ukryć zaniedbania uszczelniacz, ale ma zdolność do ostatecznie zdarte z powierzchni, tak że zawór może po prostu wypaść z rowków.

Ponieważ wysokość instalowania okapu nad kuchenką nie jest zbyt duży, ma wszelkie szanse, aby być wielkim „rumiane” w ogniu, więc to nie jest warte ryzyka.

Instalacja pofałdowania

Szafa określone leżącej lekko naciska uprzednio wykonany otwór rurki w drogach oddechowych. Jej profil odlewnictwo (dłonie ściskające), a następnie wpycha go do górnego otworu. Utworzone kąty muszą być starannie przycięte nożyczkami i skręcić w dół na zewnątrz obudowy.

Instalacja petardy

Szafa z pofałdowania, które tak ciężko pracował, aby go zamontować, powiesić na należne jej miejsce. Nacięte na czubkach gniazda aluminium, a pod nimi dokładnie wykreślić uszczelniacz kiełbasek. Nie spiesz się i nie spiesz się: im bardziej dokładnie zastosować uszczelniacz, tym silniejszy będzie siedzieć kaptur. Jego ręce nie powinny tworzyć się te same problemy w przyszłości! Jeśli niedbale reagować na tej pracy, będzie stale wdychać tych zapachów kuchennych, że (teoretycznie) powinno się wychodzić na ulicę. Nie zostawiać luk!

Ostatnim etapem

Zaczynamy od rysunku montażowym. Jej szyja jest umieszczona w odpowiednim gnieździe w ściance górnej części obudowy. Marszczenie nie muszą być natychmiast naprawione jako połączenie wydechowy nadal będzie go nacisnąć w górę. Delikatnie wyodrębnić osadzenia w obudowie za pomocą śrub lub sworzni.

Dopiero potem kładziemy na pofałdowań rur wydechowych i starannie przymocować go odpowiednim do wielkości zacisku. Wylewanie uszczelniacza nie jest konieczne: Po pierwsze, znacznie komplikuje obsługę instalacji. Ponadto, ciśnienie w układzie jest ograniczona, więc kuchnia nie ma nic do upadku. Wreszcie kruszy pofałdowania w sobie jest dobra izolacja.

Wreszcie, ekstrakt zakończeniu instalacji! Mamy nadzieję, że dowiedział się o głównych punktach. Opcjonalnie, wykonaj porady i rzeczy kaptur w szafie, bo można sobie wymyślić opcji do jej mocowania.