335 Shares 1497 views

Jak Kotły długiego spalania własnymi rękami: szczegółowy schemat opisujący

Z litego drewna ciągłe spalanie w tej chwili jest bardzo popularnym elementem, który może być stosowany w systemie grzewczym. Typowo, taka maszyna charakteryzuje się prostą i wygodną obsługę. Rozwiązanie to pozwoliło mu znaleźć szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, począwszy od domków i domów prywatnych i wykończenie budynków biurowych i obiektów przemysłowych. Można zrobić długo Kotły z ich rąk, ale jeśli wziąć pod uwagę wszystkich swoich zaletach, byłoby podwójnie korzystna.

Wykaz świadczeń

Takie urządzenia są w stanie działać na każdej dostępnej formie opał. Moc kotła może być łatwo i bez problemu regulować w szerokim zakresie. Stałą paliwo spala się bardzo długo, co pozwala, aby nie produkować dodatkowy kanał od kilku dni do kilku tygodni. kotły opalane długie, wykonane z ich rąk, mają wystarczająco proste, ale solidna konstrukcja. Materiały do ich tworzenia są łatwo dostępne, a same urządzenia charakteryzują się trwałością. Drovyanoy długiego spalania w kotle konkuruje nawet najbardziej nowoczesne systemy grzewcze działające na olej opałowy i gaz ziemny. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością, a paliwo spala się w niej bez szkody dla środowiska.

Robimy to sam

Czy to możliwe, aby zmontować Kotły długiego spalania swoje ręce? Oczywiście, to jest z powodzeniem zajmuje wiele wykwalifikowanych rzemieślników. W rzeczywistości, system ogrzewania – jest to jeden z najważniejszych systemów komunikacyjnych w domu. Jeśli masz problemy z hydrauliką, możliwe będzie dostarczanie wody z pewnego źródła, gdy występują przerwy w dostawie prądu, możliwe jest podłączenie niezależnego źródła energii, a gdy wykryje problemy z systemem grzewczym, nie będzie już posadzone w pożarze w salonie.

Bardzo często w trakcie urządzenia grzewczego jest pytanie: „Jak wybrać pulę?” Opinie mogą się różnić, ale często rozwiązaniem jest ciało stałe Kocioł na paliwo. Za swoją pracę, można użyć Pelety,, laski, pellet, węgiel, a nawet zwykłe trociny. Kotły takie wskazane, aby działać w zakresie dostępności wszystkich tych paliw: kupować lub zbierać drewno opałowe jest możliwe nawet w najbardziej odległych obszarach.

Domowy bojler ciągłe palenie

Zmontować takiego urządzenia nie jest zbyt trudne. Ważne jest, aby kocioł rysunek długiego spalania, ze wszystkimi jego funkcjami, a także staranne podejście do procesu jej montażu. Gdzie rozpocząć produkcję? Z badania koncepcji pirolizy. Kotły typu Piroliza działa zgodnie z tylko jedną zasadę – zgazowanie. składa się z następujących części: spalanie paliwa o małej zawartości tlenu i w wysokiej temperaturze prowadzi do uwalniania gazu palnego wchodzącego specjalną komorę, w którym spalanie odbywa się pod wpływem ciepłych strumieni powietrza. Okazuje się, że dwa rodzaje paliwa stosowany jest, gdy jeden z nich jest źródłem do produkcji sekundy. Pozwala to zwiększyć kilkukrotnie efektywność całego systemu, co prowadzi do oszczędności, a także zniesienie konieczności częstego dodawania do drewna opałowego obciążenia. Jeśli nie Kotły długiego spalania ręce, należy wiedzieć, że tego typu konstrukcja sprawia, że jest łatwy do monitorowania wydajności, a to było atrakcyjne dla wielu właścicieli domów prywatnych i krajowych.

montaż

Tak więc, istnieje system ciągłego kotła spalania, przez co ich montaż i przewozu. Korzystnymi wytwarzania takiego urządzenia z rury o średnicy 300 mm, grubości metalu powinna być nie mniejsza niż 3-4 mm. Regulacja może Rura 800-1000 mm, parametr ten będzie zależał od wielkości ładunku paliwa guzek. Konwencjonalnie, kocioł może być podzielony na kilka stref:

– załadunek regionu paliwo, której wysokość może być różna w zależności od stopnia spalania drewna opałowego;

– obszar spalania w kolejnym pokoleniu jest powolny paliwa tlenie;

– cała powierzchnia do spalania, w którym istnieją procesy dopalania popiołu, a następnie przekazywania gazów spalinowych.

Głównymi elementami

Urządzenie w którym strefa spalania jest ograniczona, a czas działania urządzenia bez tankowania, zwany dystrybutora powietrza. Jest on wykonany z metalowej okręgu 4-6 milimetrów w środku znajduje się otwór, przez który powietrze jest doprowadzane do strefy spalania poprzez rury teleskopowej. Średnica zaworu może być nieco mniejsza niż kocioł do jego ruchu odbywa się bez przeszkód. Strefa spalania jest regulowane w wysokości przez szerokość wirnika i łopat. Zazwyczaj dozownik powietrza na wysokość nie większą niż 5 centymetrów, inaczej paliwowy spala się zbyt szybko.

elementy zewnętrzne

doprowadzenie powietrza przez rurę, która może być w postaci stałej lub teleskopowym. Jego średnica wynosi około 60 mm, a otwór w rozdzielaczu musi być nie więcej niż 20 mm w średnicy komory spalania nie przesycenia powietrza. Tlen jest wprowadzany do rury bezpośrednio z atmosfery, lub z komory ogrzewania powietrza, które znajduje się w górnej strefie kotła. Migawka pozwala dostosować intensywność nawiewu powietrza.

Tak więc, jeśli przyjrzymy się, jak zrobić Kotły długiego spalania własnymi rękami, należy powiedzieć o tak ważnym momencie, jak wylot spalin. Do tego celu przeznaczony komina, który jest przyspawany do bocznej ściany kotła, w jego górnej części. W ciągu 40-50 cm rury poziomej, dzięki czemu unika się tworzenia nadmiernych trakcji. Urządzenie dno jest wymagany, aby drzwi, przeznaczone do usuwania popiołów, popiołów i inne produkty spalania. Ciało stałe paliwo w kotle spala pełniej niż w tradycyjnych piecach, jednak usunąć popiół nie trzeba zbyt często.

Praca układu grzewczego

Czynnik grzewczy w systemie ogrzewania może być ogrzewana w jednym z dwóch sposobów:

– umożliwia zdalne zbiornika i umieścić wewnątrz komina: nośnik ciepła jest ogrzewany przez przepuszczenie gorącej dymu;

– jest możliwe, aby pominąć wymiennik ciepła, wody przez komorę spalania w kotle, w wyniku ogrzewania wody w zbiorniku za pomocą cewki podłączonego do rury.

Pierwszą metodę można nazwać bardziej proste pod względem samorealizacji. A druga jest o wiele trudniejsze, ale jest jednocześnie znacznie bardziej efektywnie.

ważne punkty

Wszelkie urządzenia tego typu, w tym kotłów spalających węgiel długo, wymagają określonej lokalizacji. Powierzchnię pod urządzeniem musi być pozioma, a nawet czasami wymagają deskowanie betonu. W odróżnieniu od konwencjonalnych pieców, w których jest ona niezbędna do dostarczenia powietrza zasilającego do całej objętości paliwa, spalanie w kotle jest przedłużone dostarczanie tlenu powinno być ograniczone. Ponadto, ilość paliwa załadowanego podczas pracy zależy kotła. W związku z tym załadunku paliwa odbywa się w miarę możliwości blisko nie ma wyboru na wszystkich bez przerw. Pojawienie się dymu z komina opowiada o początkach stabilnego spalania. Ponieważ obniżenie spalania przewód doprowadzający powietrze występują razem ze sterownikiem, który jest określony przez stopień spalania drewna opałowego.