612 Shares 6944 views

Jezioro Arahley: opis, rekreacja, wędkarstwo

Arahley Lake znajduje się w azjatyckiej części Rosji, 40 km od miasta Czyta, Kraj Zabajkalski. Odnosi się on do systemu Iwano Arahleyskoy małych zbiorników Yenisei zbiorniku. Jest to część wód rzeki Jenisej.


hydronim pochodzenie

Istnieją dwie wersje pochodzenia nazwy tego jeziora. Pierwsza wersja opowieści o korzeniach Evenkiyskiy hydronim. W XVII wieku, używany Evenkiyskiy nazwę – „Araklı”. Etymologia jest nieznany. W wersji Buriacji nim został przekształcony w „Arahley”. Ta nazwa zatrzymany i jest do dnia dzisiejszego. Według alternatywnej wersji hydronim pochodzi z języka Buriacji. Dziś miejscowi nazywają Lake – Arahelenur. Piece „Hal” jest często znaleźć w nazwach miejscowości i Buriacji oznacza „mało miejsca” i „Ara” – „odwrotna strona”. Zatem nazwa „Arahley” prawdopodobnie powinien być rozumiany jako „płytkie jezioro północnych”.

Charakterystyka zbiorniku

Arahley – wystarczająco duży rozmiar jezioro. Zajmuje powierzchnię 58,5 km 2. Wody rozciąga się 10 km długości i 7 km szerokości (w przybliżeniu). Objętość wody – 0,61 km³. Maksymalna głębokość około 19 m.

Jezioro Arahley ma wystarczająco różnorodną florę. Jest zarejestrowany 27 gatunków roślin. Jeśli chodzi o faunę, wody rejestrowane 15 gatunków ryb. Wśród nich granik, leszcze, karp, karaluch, szczupaki, sumy i t. D.

Jedną z cech tego zbiornika – bardzo czystą wodą. W bezwietrznej pogodzie widać z lekkie wiatry głębokości 4 metrów. Arahley jest częścią Iwano-Arahleyskogo State krajobraz natura Preserve. Na jeziorze znajdują się dwie wsie – Preobrazhenka i tasya.

wędkarstwo

Wielu zapalonych rybaków przyjść do Arahley jeziora w nadziei na dobry połów. Oto popularne połowów z brzegu podwodnego polowania. Najczęstszym ryb jest okoń. Robak złapać go dobrze w lecie. wskazówki silikonowe i „gramofon” będzie również działać. W miesiącach zimowych przeznaczonych do połowów jako dysza jest bardzo dobra Bormash (lokalnie nazywane jig). Kwiecień – czas, kiedy płoć i jelec poślizgnięcia w olbrzymich ławicach tarła. Wielki połów rybaków przewidzianych do połowy maja.

rekreacja

Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do jeziora Arahley, odpoczynku w namiotach. W miesiącach letnich na nabrzeżu widać rozciągnięta na kilka kilometrów campingów. Ludzie zazwyczaj opalać, uprawiać sport, pływać. Dla gości również mają możliwość jeździć na banana, nart wodnych i katamaranem.

Odpoczynek nad jeziorem Arahley może sobie pozwolić każdy. Specjalnie dla gości na nabrzeżu otworzyć wiele obiektów turystycznych.

Ośrodek rekreacyjny „Pier”

365 dni w roku. „Puste” znajduje się w okolicy. Dla gości organizowane są ogrzewane kabin: 2 dla 4 osób oraz duży budynek, podzielony na 2 pokoje. Każde mieszkanie dostępne lodówki, elektryczne, czajniki elektryczne, zlewozmywaków, kuchenek drewna.

Baza zwiedzający mogą przejść opalanie na plaży, leżaki, parasole, ogniska i grille. Można tam wynająć łódź lub katamaran. Dla zwiedzających otwarte -klimatyzacja kawiarnia. Dzieci mogą spędzać czas na placu zabaw. Goście kempingu do spędzenia czasu dla różnych gier, takich jak tenis stołowy, bilard, cymbergaja.

Ośrodek Wypoczynkowy „wieże”

Znajduje się na drugim wierszu akwenu jako Lake Arahley (Trans-Bajkał terytorium) w obszarze „Piaski”. W sezonie letnim może pomieścić do 50 osób. Baza składa się z dwupiętrowego budynku i kilku letnich domów drewnianych. Obudowa zawiera pokój dla 2 do 4 miejsc z kuchnią, gdzie istnieje kuchenka, lodówka i czajnik. Drewniane domki oferujące cztero-, sześcio- i ośmio-pokojowej. Jest sauna, sprzęt do grillowania oraz bar przekąskowy.

Ośrodek rekreacyjny „Rossich”

„Preobrazhenka” znajduje się w miejscowości. Jednocześnie 140 osób może tu osiedlić. 365 dni w roku, co sprawia, że resztę akwenie niedaleko jeziora jako Arahley (zdjęcie jest na papierze), najbardziej przyjemny, ponieważ można zatrzymać się na długi czas! Oferuje on swoim gościom posiłki 3 razy dziennie. Baza sale o pojemności od 2 do 10 osób.

Turyści mogą odwiedzić kawiarnię-bar, wannę. Dla rozrywki jest tenis stołowy, siatkówka, wypożyczalnia łódek. plac zabaw i pokój zabaw.

Ośrodek rekreacyjny „Listvyanka”

„Puste” jest w tym obszarze. Zapewnia poziom „luksusowy” klasy usług. Baza oferuje komfortowe pokoje dla 2 osób, znajdujących się w organizmie do 8 osób. Domy letnie dostępne dla 3 osób są również dostępne. Główne formy rozrywki: restauracja z kuchni chińskiej i rosyjskiej, placem zabaw i Chargrill.

Jak dostać się do jeziora?

Z Chita do Arahleya można dojechać samochodem wzdłuż szosy R436. Punkt końcowy jest wieś tasya. Czas na drodze trochę więcej niż godzinę. Na końcu ścieżki zaczynają zobaczyć jezioro. Pierwszy z nich – tasya, drugi – Ivan. Po przyjeździe do miejscowości można przejść tasya Arahley jezioro, które znajduje się około 2 km od wsi.

Można również dostać się do zbiornika przez autobus numer 219, który jedzie z Chita do Beklemishevo. Trasa biegnie przez wszystkich osiedli wokół jeziora: tasya, piasek, Preobrazhenka. Możesz wylądować w każdym z nich, w zależności od tego, która strona musi dostać się do takiego akwenu jak jezioro Arahley. Ośrodki wypoczynkowe znajdują się we wszystkich okolic.

Trzeba odwiedzić te miejsca i cieszyć się dużo odpoczynku na tym akwenie. Wszyscy turyści pozostawić tylko pozytywne opinie i nie mam dość dobry czas.