706 Shares 1909 views

Ośrodek Yessentuki: opis, zdjęcia, zabytki

Obecnie, ze względu na wzrost cen, coraz więcej osób woli odpocząć krajowych ośrodków. Essentuki, których opinii najbardziej pozytywny – świetnym rozwiązaniem dla następnej wakacje. Tutaj można zarówno leczyć i odpocząć.


Yessentuki – ośrodek jest największym picia nasz kraj. Essentuki znany na całym świecie dzięki swoim źródeł mineralnych. Są średnia gojenie solanka-woda alkaliczna, nie tylko w Rosji, ale także na poziomie międzynarodowym. Mówimy o takich znanych źródeł, takich jak Essentuki-17 i Essentuki-4.

Yessentuki na mapie

To miasto należy do regionu kaukaskiej Mineral Waters, która z kolei należy do regionu Stawropol i zajmuje południową część. Ten obszar Elbrus dzieli tylko 90 km. Kavminvody zlokalizowany przy głównej kaukaskiej grani, na jego północnym zboczu. Geologicznie i geograficznie obszar jest dość obszerna. W południowej części znajdziesz dolin rzecznych i Hasaut Malki, u podnóża góry Elbrus; w zachodniej części – w górnym biegu rzek i Podkumok Eshkakona. Miasto Woda mineralna jest północna granica obszaru. Za nim rozpocząć Ciscaucasia przestrzeń stepów.

To właśnie w tych obszarach i są słynne ośrodki. Essentuki – jeden z nich. W jaki sposób możemy znaleźć je na mapie? Ułatwiają. Essentuki kurort położony 43 km od stacji. Wody mineralne i 17 km od Pyatigorsk. Jesteśmy zainteresowani w mieście znajduje się na wysokości około 640 metrów nad poziomem morza, w dolinie. Podkumok w strefie stepowej.

warunki klimatyczne

Klimat jest góra-step, kontynentalny. W miejscowości gorące lato z partii suchych i gorących dni. W lipcu średnia temperatura +20,4 ° C W ciągu roku średnio 516 mm opadów spada, z czego 420 mm – w okresie od kwietnia do października. Średnia wilgotność Yessentuki wynosi 78%. Wiatry są generalnie łagodne. W przybliżeniu takie same warunki klimatyczne i mają innych ośrodkach terytorium Stawropol. Essentuki wśród nich wyróżnia się mnóstwo słońca. Liczba godzin słonecznych jest 1825 rok. Zgodnie z tym wskaźnikiem wśród wszystkich ośrodków kaukaska Mineralne Wody Essentuki drugi tylko do Kislovodsk.

Trochę historii

Opis tego wyjątkowego miasta, będziemy kontynuować historycznych informacji o nim. Fiodor Pietrowicz Gaaz (rok życia – 1780-1853), wybitny lekarz Moskwa, po raz pierwszy wprowadzony z Rosjanami umieszczone tu źródła mineralne. Dwukrotnie odwiedził Kavminvody (w 1809 iw 1810 roku). W 1823 roku, AP Nelyubin (rok życia – 1785/58), profesor Akademii Medycznej-Chirurgicznej w Petersburgu, szczegółowy opis z nich i doceniane. Po przestudiowaniu tych źródeł, profesor nazywa ich duma narodowa i prawdziwa perła rasy Mineral Waters. Numeracja dał, zachowały się w naszych czasach.

Kavminvody 1846 przemieszczane pod kontrolą M. S. Vorontsova, gubernatora kaukaskiego Prince. Ten porządek zrobił Mikołaja I. Od tego czasu Essentuki ośrodek zaczął aktywnie rozwijać. Została założona przez Dolny Park, budynek zbudowany łazienki, a pacjenci zaczął się piękną galerię pitnej z kamienia, wykonany na numer źródłowego 17.

1875 cechował zakończenia linii kolejowej, łączącej Rostowa i sztuki. woda mineralna. W związku z tym liczba osób odwiedzających leczenia dramatycznie wzrosła. Na początku 20 wieku. sanatoriów Ośrodek zbudowano, hotele, wille, kąpiele błotne, Tsanderovsky Instytutu. W tym czasie aktywnie rozwija wielu ośrodkach na Kaukazie, w tym Essentuki. Dziś miasto ma wszystko, czego potrzeba do wypoczynku.

mudbath

Yessentuki – ośrodek, gdzie słynny kąpiele błotne, który jest nazwany NA Siemaszko. Jest to prawdziwy klejnot miasta. Jego budynek został zbudowany w 1915 roku, jest autorem projektu architekta EF Shretter. Pierwsze kąpiele błotne nazywa Alexis, ponieważ został zbudowany dla syna Mikołaja II, Tsesarevicha Alekseya, który cierpiał na hemofilię. W tym dniu, techniką leczenia, architektury, inżynierii i wsparcia technicznego tej instytucji nie ma analogów nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie. Essentukskaya kąpiele błotne wzięło ponad milion pacjentów ponad stulecie swojego istnienia.

Górne kąpiele mineralne

W 1898 Essentuki ośrodek był top kąpiele mineralne, architekt, który był LE Dmitriev. Na cześć Mikołaja II nazwał je „Mikołajów”. Budynek posiada klasyczną formę, jego styl należy do „Russian Empire”. Do przeprowadzenia procedur z jednego kawałka marmuru pięknych kąpieli zostały zbudowane. Materiał do nich został przywieziony z Włoch. A w naszych czasach, wczasowicze mogą być poddawane obróbce w słynnej „wanny Nikolaev”.

obróbka mechaniczna

Nie daleko od nich, w Parku medyczne (w alei niższy), to jest hydroterapia, który jest również nazywany Tsanderovskim Instytut gimnastyki medycznych. Instytucja ta została założona w 1902 roku przez Gustava Zander, szwedzkiego lekarza, już w latach 70-tych 19 wieku wynalezione około stu urządzenia gimnastyczne. 63 z nich są zainstalowane w mechanoterapii. Wszystkie z nich działają dzisiaj.

Leczenie w Yessentuki

Yessentuki – wypoczynkowej, który jest znany ze skutecznego leczenia następujących chorób: wątroby, przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, oraz różnych zaburzeń metabolicznych. W lokalnych ośrodkach zdrowia zgromadziły wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji pacjentów.

Essentuki, dzięki jej źródeł, zyskał sławę jako ośrodek picia, znanego na całym świecie. Wczasowicze mają możliwość picia wody mineralnej pump-pokoje i galerie, specjalnie skonstruowanych do tego celu. Przebieg leczenia odbywa się pod nadzorem lekarza.

parki

Dwa duże parki – Główne i zwycięstwa – to ośrodek miasta Yessentuki. Zdjęcia z ostatniej podano powyżej. Głównym Park (Spa), ponieważ oddziela obszar miasta i ośrodka. Został pokonany w 1848 roku. Ten park zajmuje powierzchnię około 60 ha. Jest on podzielony na górny i dolny na cechach terenu. Monolityczne kolumny zdobią główne wejście do parku. Tutaj znajdziesz aleje, grządek, przedmioty dekoracyjne, fontanny i inne interesujące obiekty, zapraszając do wypoczynku. Ponad sto lat minęło od chwili, gdy pierwszy park obsadzony drzewami. Osiedlili się w dół, a wielu z nich to święto dla oczu turystów. Elegancja i piękno zespołu dać groty, fontanny, piękne ogrody kwiatowe, kaskadowe schody.

Kolejny park, parku Zwycięstwa, zaczął aktywnie wyposażyć w nowoczesne około 20 lat temu. Do tego czasu, był w stanie zaniedbania. Dziś nie są oznakowane trasy Terrenkur urządzonych ścieżek spacerowych. W centrum parku w pamięci wydarzenia z Lądowej i Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wieczny płomień pali. W kierunku promieniowym, od środka rozbieżnych ścieżek, głównych i pomocniczych. Dzięki wygodnym lokalizacje są dobrze znane źródła pitnej pawilonie numer 17 i numer 4, atrakcji, letni aerosolyary, czytelnia. W naszych czasach, możemy kontynuować poprawę i odbudowę parkach ośrodków Essentuki.

Galeria „pięć tysięcy metrów”

Po 80 latach ubiegłego wieku, musimy się spieszyć rozwój Yessentuki. W tym czasie obszar Zapolotnyansky. Miasto wzniesiono wspaniałe kurorty, ośrodek polikliniki, wanny z nowoczesnym sprzętem, a także największy w Europie galerii pitnej „pięć tysięcy metrów” na 5 th. Siedzenia (na zdjęciu powyżej). Dzisiaj cały ten splendor jest atrakcją baza ośrodka. W mieście dzisiaj istnieje 27 sanatoria. Essentuki ośrodek nadal ma wysoką renomę ogólnopolskie ośrodków.

Essentuki – centrum kulturalnym regionu

Ale to nie tylko słynie z wód Essentuki. Jest również głównym centrum kulturalnym regionu. Oto największy w Teatrze Touring Północnym Kaukazie, który został otwarty w styczniu 1980 roku, wiele gwiazd zaszczycony wizytą Yessentuki. W swoim czasie tutaj jesteśmy wypoczęci i leczono wybitnych artystów. Lista celebrytów, którzy odwiedzili miasto, pojawiają się nazwiska K. S. Stanislavskogo, M. G. Savina, K. A. Varlamova, A. Durov, F. I. Shalyapina, A. I. Kuprina, A. M. Gorkiego.

Centralny plac z fontanną

Przed tournee teatru jest centralny obszar, który jest ozdobiony fontanną, który jest uważany za największy w południowej części naszego kraju. Jego powierzchnia – ponad 400 tys. m. Około 10 ton wody na minutę jest wrzucony do nieba. Po zachodzie słońca Dzięki specjalnej diody stand odtwarza wszystkie kolory tęczy. Specjalny system komputerowy zmienia konfigurację fontanny i jej kolor. Plac Centralny – jeden z najbardziej popularnych miejsc w Yessentuki.

sklepów w mieście

W mieście można znaleźć wiele ciekawych sklepów. Radzimy zwrócić uwagę na centrum handlowego „Stinol”, znajduje się przy ulicy Chapaeva. Wewnątrz budynku znajdują się pawilony handlowe, gdzie można kupić marki odzieżowe, dobrze znanych sklepów sportowych. To centrum handlowe będzie odwoływać się do młodych użytkowników, który wyposażony jest w wygodną część wypoczynkową.

Jeśli chcesz kupić dobry perfum i ubrań, należy udać się do centrum handlowego „Daisy”, znajduje się na Międzynarodowych ul. Jego charakterystyczną cechą jest to, że istnieje wiele sklepów dla dzieci.

„Canyon” to największy w kompleksie handlowo-rozrywkowego Yessentuki. Wybór sklepów tutaj jest naprawdę wielki. W „Canyon” to także popularna kawiarnia, sala gier dla dzieci oraz przytulny bar.

Kin i klubów

Miłośnicy kina będą mogli wybrać się na wizytę w „Spark”. Jest najczęściej odwiedzanym i nowoczesne kino Yessentuki. Oferuje on swoim gościom zróżnicowany i ciekawy plakat. Jeśli jesteś głodny, można zjeść posiłek w popularnej pizzerii, znajdujący się w tym samym budynku z kina. Niedawno miasto było otwarte „Terytorium 5D kino”. Kino „Kosmos” jest nadal jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w ośrodku.

Fani disco w Yessentuki znaleźć dobre życie nocne, na przykład, „Night Flight”, gdzie znajduje się sala karaoke, wielki parkiet taneczny oraz przytulny fajki. Możesz być także zainteresowany w programie rozrywkowym, który odbywa się w weekendy w „Akropolis”. Bardzo popularne wśród miłośników muzyki współczesnej cieszy DJ Club. Jak widać, wybór rozrywki w Yessentuki bardzo duża. Jak o, na przykład, skok ze spadochronem?

Aeroklub

Aeroklub Yessentuki jest jednym z najbardziej znanych w naszym kraju od czasów radzieckich. Są to loty do samolotów sportowych i szkolenia, skoki spadochronowe. Kiedy to działa klub weteranów lotnictwa lotnictwa i Muzeum Historii Essentukskaya z piękną nazwą „Dobrolot”.

To miejsce z pewnością będzie odwoływać się do tych, którzy kochają niebo. W czasie swojego istnienia klub pływające przeszkolono ponad 20 tysięcy. Spadochroniarzy i 5 tys. Pilotów. Wśród nich są światowej klasy mistrzów. Kosmonauci są również przeszkoleni tutaj. Aeroklub jest absolwentem G. Shubnikov, który nadzorował budowę słynnego kosmodromu Bajkonur. Na lotnisku na obrzeżach miasta, przeprowadzono szkolenia astronautów S. Krikalev i S. Savitskaya Champions akrobacyjny Świat Letsko V., V. Martem'yanov V. Smolin, Jegorow. Spędziłem wiele lat tutaj trenuje Balayev M., zwycięzca Pucharu Świata Spadochroniarstwo, wielokrotnego rekordzisty świata. Na początku lat 1990, człowiek z klubem latania instruktorów Essentuki się jedyny w swoim rodzaju skoku do góry Elbrus.

przemysł

Obecnie Essentuki – to najszybciej rozwijający ośrodek rasy Mineral Waters. Miasto jest domem dla około 100 tysięcy. Ludzie (od 2012). Yessentuki dzisiaj aktywnie rozwój infrastruktury, zwiększenie demografię. Miasto ma ponad 1,5 tys. Organizacji i przedsiębiorstw.

Branże, które są zainteresowane w ośrodku jest reprezentowana głównie przez firmy związane z obszaru przetwarzania. To, na przykład, „Essentuki chleba” i 9 fabrykach zaręczony rozlewanie wody mineralnej. Plany rozwoju do tej pory nie obejmują dalszy rozwój branży na dużą skalę. Taka decyzja podawanie kurorcie Essentuki zdecydował się zachować wyjątkowość tego miejsca. Obecnie znaczna część gospodarki miasta jest mała firma. Rosnąca liczba małych i średnich firm korzystny wpływ na ilość i jakość towarów i usług wymienionych tutaj. Niektóre firmy tworzą stowarzyszenia, na przykład, Ltd. „Łączenie ośrodek kocioł”.

Essentuki – miasto, w którym zabytki architektury i historii odrestaurowanych aktywnych nobilitowanych parkach, wyposażone w zaawansowany sprzęt placówek medycznych pod organu gminy. Wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej w przyszłości.

trakcja

Obecnie aktywnie rozwija swoją infrastrukturę, wiele ośrodków w Rosji. Essentuki – nie jest wyjątkiem. Przewóz pasażerów są przeprowadzane jako taksówek i autobusów. Obecnie najpopularniejszym środkiem transportu jest autobus, który jest ponad trzysta. Główną część z nich – „Gazela”, obsługujących 16 tras. Idą często (odstęp do 2 minut).

Przez ośrodek prowadzi linia kolejowa. W obrębie miasta znajduje się dworzec kolejowy pasażerski do stacji Essentuki. Ponadto, istnieją dwa punkty zatrzymania dla pasażerów miejskich i podmiejskich – Biały Węgiel Zolotushka.

Klucz sanatorium miasto

Ośrodek położony jest 25 podstawowych ośrodków zdrowia. Należy zauważyć, że samo miasto zostało założone dzięki szybkim wzrostem liczby ośrodków zdrowia, utworzonego na podstawie istniejących źródeł mineralnych tutaj. Potężny ośrodek zdrowia z dużej bazy diagnostycznej, terapeutycznej i personelu – jest fundamentem miasta. Większość z nich znajduje się na terenie parku kulturowego wokół pijalni. Ośrodek największym sanatorium Essentuki „Victoria”, „Perła Kaukazu”, „Ukraina”, „Rosja”, „Metallurg”. Krótki opis każdej z nich.

"Victoria"

Ten ośrodek zdrowia jest bezpiecznie można wybrać dla siebie, idąc do letniska Essentuki. Zdjęcia dostarczone powyżej daje pewne wyobrażenie o architekturze jednego z budynków. W sanatorium „Victory” pracuje obecnie wiele wysoko wykwalifikowanych specjalistów, w tym 4 kandydatów nauk, 3 honorowego doktora Rosji, 102 specjaliści mają pierwszy i najwyższej kategorii, a także około 200 pielęgniarek.

„Victoria” – ośrodek zdrowia znajduje się na terenie arboretum, o powierzchni około 22 hektarów. Jest to budynek z uzdrowisk, kompleksu medycznego, a także pomnik nowoczesnej architektury – picia galerii, który jest uznawany za największy w Europie. Na terenie znajdują się 3 pokoje wieloosobowe dla dorosłych, 1 – dla matki i dziecka, a 2 wyżywienie. „Victoria” – wielokrotny zwycięzca różnych konkursach. Ośrodek ten został uznany za najlepszy wśród ośrodków doskonalenia rasy wód mineralnych.

„Perła Kaukazu”

Ten kurort znajduje się w nowym ośrodku obszarze „Górnej Garden”, w pobliżu stacji. Zaledwie 300 metrów od ośrodka pije galerii „pięciu tysięcy metrów.” „Perła Kaukazu” został zbudowany w 1967 roku. Powierzchnia terytorium sanatorium wynosi 8,73 ha, ma swój własny park medycznej.

„Ukraina”

To uzdrowisko zostało otwarte w 1973 roku, jest otoczony parkiem. Odległość do galerii „pięć tysięcy metrów” jest około 500 metrów. Sanatorium „Ukraina” w trakcie trwania nagromadzonych cennych doświadczeń w leczeniu wielu chorób. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy ludzi, którzy przyjechali z różnych części naszego kraju, a także blisko i daleko za granicą.

„Rosja”

Ten ośrodek zdrowia działa od 1977 roku. Sanatorium „Rosja” znajduje się na wschodnim wejściu do parku. Tylko 400 metrów oddziela budynek od galerii pitnej. W pobliżu wanny szlamu oraz górny wodą mineralną.

"Metallurg"

Kolejny ośrodek, zbudowany w dzielnicy uzdrowiskowej – „Metallurg”. W bezpośrednim sąsiedztwie jest picie galerię (200 metrów). Sanatorium został zbudowany w roku 1964. Jest to jeden z największych ośrodków miasta.

Yessentuki – ośrodek, który jest idealnym miejscem do leczenia i wypoczynku. Od ponad stu lat, spotyka odpoczynku i pracy dla dobra zdrowia mieszkańców naszego kraju. Oczywiście, Yessentuki – ośrodek, który może być zalecana jako doskonałe miejsce na wakacje. Nadaje się do rekreacji dla wszystkich kategorii wiekowych.

Czy wybrać Essentuki, ośrodek narciarski lub jakiegokolwiek innego miejsca na wakacje, należy zebrać jak najwięcej przydatnych informacji o tym miejscu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie przydatna.