362 Shares 1998 views

Patriarchy Pond – sekrety i tajemnice Moskwie

Jednym z najbardziej tajemniczych i niewyjaśnionych obszarach Moskwa – Stawy patriarchy. To miejsce jest podsycana przez liczne mity i legendy. Stworzenie takiego chwały pomagać pisarz MA Bułhakow, który żył w Sadovaya 10 – o wiele więcej niż kiedyś ponownie przeczytał powieść nieśmiertelną „Mistrz i Małgorzata”, dlatego, że przybył do Moskwy, postarać się o to tutaj.

Historia Stawy patriarchy rozpoczyna się znacznie wcześniej. Dawno, dawno temu w rejonie było bagno Koza (w pamięci niego później zostały nazwane dużych i małych Kozikhinskiy Kozikhinskiy pasy). Pod koniec XVI wieku, to miejsce było rezydencją patriarchy Joachima. Potem była Patriarchalnej rozliczenia.

trzy stawy, które później zostały nazwane patriarchalny dla hodowli ryb dla patriarchy wykopano. Niestety, do tej pory żyje się tylko raz, ale tylko istnienie innego tytułu mówi Trohprudnogo uliczkę. Po wojnie jeden tysięcy osiemset dwunasty rok na Stawy patriarchy porusza „przeżyć swoje życie”, rosyjski poeta Ivan Dmitriev. Mieszkał tam przez dwadzieścia lat.

Aby zobaczyć przyjdzie Żukowski, Karamzin, Gogol, Puszkin, Baratynsky. Stawy patriarchy na lodowisko przyszedł LN Grube. Córki przyniósł tu jeździć. Każdej zimy pojawiły się piękne naturalne lodowisko. Wielu wielkich ludzi przyszedł do patriarchy stawy. Lodowisko było miejscem spotkań. Tutaj wszystko było zabawne i beztroski.

Nie daleko od Stawy patriarchy był wielki poeta Władimir Majakowski, tutaj jeden zimowy spędził w Moskwie Alexander Blok. Najbliższe żył całą dynastię znanych rosyjskich aktorów Sadovsky. Nie daleko od nich mieszkał aktorka i piosenkarka Lidiya Ruslanova. Nie jest to wyczerpująca lista sławnych ludzi, którzy żyli w tej części Moskwy.

W czasach sowieckich, Stawy patriarchy będzie (a nawet podjął próbę) przemianowany Pioneer. Na szczęście, nazwa nie trzymać. Stawy patriarchy, zarówno w przeszłości i obecnie są domem dla elity, są ludzie dobrze znanych i zamożnych.

Jest to jeden z najbardziej prestiżowych dzielnic Moskwy. Bardzo blisko Tverskaya, Garden Ring, Teatr Radzieckich Moskwa i Teatr na Malaya Bronnaya. Od 2003 Stawy patriarchy są przedmiotem dziedzictwa narodowego. Państwo chroni park, staw i pawilon. To ambitny plan opracowany dla rekonstrukcji historycznej dzielnicy. Do tej pory niektóre prace wykonane, ale przebudowa nie została zakończona. Na placu pomnik IA Kryłowa, wybudowany piękny plac zabaw. Dobrze oczyszczone staw, ryby zaczęło. Od kilku lat w Patriarchy Stawów lodowisko.

W roku 1999 planowano stworzenie pomnika Bułhakowa i jego nowych bohaterów. Obszar ten jest bardzo popularny wśród mieszkańców Moskwy. W zimie można odwiedzić słynne lodowisko „patriarchy Pond”, a latem do karmić kaczki i łabędzie na stawie.

Parku 2,2 ha. staw głębokość – 2,5 m. Jest on położony na terenie dzielnicy Presnensky Moskwy. Jego adres – Big Patriarchalnej pasa 7/1. Przyjdź na tym historycznym miejscu, wędrować przez zacienionych alejek, sąsiadują z historią.