251 Shares 8699 views

Nie jest to typowy ośrodek – Sahara Zachodnia

Sahara Zachodnia – Republika Arabska jest położony w północnej części kontynentu afrykańskiego. Członkowskie są w tym samym czasie w pobliżu wód Atlantyku i gorących piaskach niekończącej afrykańskiej Sahary, stąd nazwa. Dlatego przyciąga turystów z różnych krajów, aby spojrzeć na wszystkie funkcje i atrakcji afrykańskiej przyrody.


Ciekawostką jest fakt, że w rzeczywistości Sahara Zachodnia (kapitał – Laayoune) jest uznawane za niezależne państwo, jednak rozwój gospodarki, przemysłu i innych dziedzin życia robiły władze sąsiedniego Maroko. W szczególności, rząd tego kraju rozwija i turystyka w Sahary, wyposażając nowe hotele i kompleksy rozrywkowe.

Pomimo faktu, że w ten przytulny państwo Afryki posiada wiele miast i miasteczek, znajduje się na wybrzeżu Atlantyku, ośrodek turystyczny jest tylko stolica Sahary Zachodniej. Miasto jest wyposażony w doskonałą infrastrukturę, rozwinął biznes hotelarski i rozrywkowy. Laayoune jest kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, i można się tam dostać autobusem lub taksówką dalekobieżnym. Bliżej stolicy rzeki Hamra, co daje pustyni trochę odmiany i życia. Konieczne jest również, aby uznać, że w tym mieście turyści mogą mówić po angielsku, a oni zrozumieć miejscowej ludności. W innych regionach kraju ludzie mówią różnymi dialektami arabski.

Sahara Zachodnia – ziemia starożytnych tradycji, które ewoluowały na przestrzeni wieków ze wschodu Afryki przekonań i tajnych nauk. W tym kraju, podobnie jak w wielu innych krajach w Afryce Północnej, kultury islamu i jego mieszkańców, odpowiednio, składa się z arabskimi – Semitów i Hamites. Z tego powodu, wielu turystów do czynienia z różnego rodzaju incydentów, które występują na granicy. Fakt, że eksport przedmiotów i pamiątek z regionu, które mają historyczne i wartości kulturowe, nawet najmniejsza, jest surowo zabronione. Republika Sahary Zachodniej starannie zachowuje wszystkie swoje bogactwa naturalne i kulturowe.

Jeśli masz zamiar odwiedzić ten gorący kraj, trzeba wiedzieć, że Internet jest tam rzadkością. W rzeczywistości, można przejść do trybu online tylko w stolicy, a reszta z Sahary Zachodniej, można by rzec, odcięty od świata zewnętrznego i życie swego życia na pustyni. Ten punkt może być kompensowane przez liczne wycieczki, lokalnych przewodników, którzy prowadzą dla każdego. Mogą zobaczyć na własne oczy urok dzikiej żółtym piasku pustynie i poczuć się częścią dużej przyczepie kempingowej.

Jeśli chcesz pozostać w ramionach cywilizacji i jednocześnie czuć ostrość dzikiej wypoczynku, można zatrzymać się w Maroku, na wybrzeżu Casablanca. Z tego regionu są regularne autobusy, które dovezut wszystkim w Laayoune i Dakhla – drugiego co do wielkości miasta Sahary Zachodniej, który znajduje się na wybrzeżu Atlantyku. Takie wakacje będą niezapomniane i ciekawe.