510 Shares 4015 views

Co wspina i jak go ugotować?

Jaki jest lasagna, znany wielu. Ale jeśli nie próbowałem tego włoską potrawę, zalecamy go zrobić. W zależności od przygotowania regionu, recepty lasagna może być inna. Niektórzy robią to z sosem pomidorowym, stosuje beszamelowy inni. Wypełnienie może być nie tylko mięso mielone, lecz również szereg kiełbas, owoców morza lub warzyw, owoców i jagód. Lasagne jest popularna na całym świecie. Z czasem przeszedł znaczące zmiany. Co wspina się dzisiaj? Przeciwnie, sposób ich wytwarzania, który obejmuje dania pieczenia wykonane z arkuszy makaronu międzywarstwy z różnymi nadzieniami. Nie ma ustalonej receptury, które muszą być ściśle przestrzegane. Należy jednak wziąć pod uwagę pewne niuanse i zaleceń.


Właściwa ciasto – klucz do wyśmienitych potraw

Pasta do lasagne jest obecnie sprzedawany w prawie każdym supermarkecie. Ale gotować samemu nie jest trudne. To nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Aby przygotować ciasto na lasagne, trzeba będzie dwa rodzaje mąki pszennej – najwyższej klasy, a drugi (twardej). Aby uniknąć błędów przy wyborze mąki durum, spojrzeć na etykietę. Należy sprecyzować, GOST 16439-70 do. Wziąć mąkę (250 g każdego rodzaju), wymieszać i wlać na szkiełku tabeli. Zrób dobrze w środku, wlać istnieją cztery duże jajka. Dodać sól do smaku, 1 łyżeczka oliwa z oliwek. Teraz musimy wyrobić ciasto. Gdy jest gotowy, należy owinąć folią spożywczą i włożyć na 30 minut do lodówki. Po tym, stworzyć kiełbasę z niego. Cięte na równe części. Każdy kawałek, posypać trochę mąki. Za pomocą specjalnego urządzenia lub konwencjonalny sworzeń walcowania rolki ciasta na cienkie arkusze. Jednak nie zbyt ponieść – ciasto nie powinno być przejrzyste, inaczej może pęknąć. Optymalna grubość gotowego arkusza – 1,5-2 mm. Teraz cięcia ciasta płaskie, długie i szerokie paski. Pasta do lasagne nie zaleca się przechowywać długo, więc najlepiej jest użyć wszystkich naraz.

Najważniejsze – wypełnienie

Aby przygotować wyśmienite napełniania do lasagne (gulaszu) potrzebujemy mięsa każdego rodzaju. Często, mięso mielone smażony z warzyw i cebuli, a następnie duszone z sosem pomidorowym lub pociętych pomidorów. Bardzo delikatny ragout uzyskuje się, gdy mix w równych proporcjach z wieprzowiny, kurczaka i niskotłuszczowej mielonej wołowiny. Drobno posiekanej smażyć cebulę w oliwie z oliwek. Kiedy nabywa lekki złoty kolor, dodać mielone mięso i smażyć przez 5-7 minut, stale mieszając. Najważniejsze, że farsz nie jest spalony. Następnie dodać go do sosu pomidorowego lub posiekane pomidory bez skóry. Doprawić solą i dodać przyprawy – liście lavrushki i czarny pieprz. Gotować przez około 20 minut na średnim ogniu, stale mieszając zapamiętania. Przygotuj konieczność napełniania do ostygnięcia i dodać beszamelowym.

Sos do lasagne

Co jest wspinaczka bez tego składnika? Oczywiście, trudno jest sobie wyobrazić. Po tym wszystkim, istnieje wiele różnych sosów do lasagne. Pochodzą one w śmietanie, bulion i, oczywiście, pomidora. Ale nadal klasyczny i kochany przez wielu był sos beszamelowy. Wytwarza się go z masła (50 g), mąki (2 łyżek stołowych) i śmietana (500 ml). W roztopionym masłem dodać mąkę, wymieszać smażyć kilka minut. W innym naczyniu ogrzewano do wrzenia śmietany (ale nie ogrzewany), dodać sól. Gorący krem, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia grudek w sosie. Krem należy wlać do mąki smażone w małych porcjach i ciągły dokładnie wymieszać. sos gotowy do konsystencji powinna być podobna do kwaśną śmietaną.

Pamiętaj, aby gotować to danie jest, aby wiedzieć z pierwszej ręki, co lasagne. To bardzo smaczne i satysfakcjonujące!