139 Shares 3112 views

Gotować dżem truskawkowy

Prawdopodobnie nikt nie musi powiedzieć, jak się okazuje, smaczne i pachnące dżemu z truskawek. To pyszne słodkości mogą być podawane z herbatą lub po prostu jako dodatek do naleśników, babeczki, świeże bułki. Można upiec z dżemem truskawkowym tarty i bułki. Oczywiście, dzisiaj, różne dżemy można kupić w sklepie, ale to będzie dużo smaczniejsze, jeżeli ten wspaniały deser przygotowany na własną rękę, zwłaszcza dlatego, że jest dość łatwe.


Klasyczny dżem truskawkowy otrzymuje się następująco. Za kilogram oczyszczone jagody muszą mieć taką samą ilość cukru. Doświadczona gospodyni wie, że najlepszy dżem jest otrzymywany z ostatniego zbioru jagód, które są mniejsze, ale bardziej słodkie i pachnące.

Do przygotowania słodkich preparatów potrzebne są specjalne naczynia. Tradycyjnie, umywalka miedziana wykorzystywane do tych celów, ale dziś są takie dania nie są. Alternatywnie, można stosować niskie naczynie z szerokim dołu.

Przygotuj jagody. Przede wszystkim, trzeba dokładnie umyć truskawki. Do tego typu zrobić w głębokim zbiorniku wody, następnie wlać z powrotem małą porcję jagód i mieszać bardzo delikatnie dłońmi. Piasek i brud, gdyby były na jagody, osadzają się na dnie basenu. Po umyciu truskawki trzeba oczyścić (usunąć działkami) oraz rodzaj pomarszczony i niedojrzałe owoce. Teraz leżał oczyszczone jagody na papierowe ręczniki, aby go trochę wysechł.

Gotowe dodać truskawki w misce do wrzenia i wypełnić z cukrem. Pozostawić na 10-12 godzin – w tym czasie wystarczającą ilość soku. Można zrobić coś innego i ugotowany syrop o ilości cukru i szklanki wody, a następnie wlać z powrotem szczotkowane jagody.

Aby dżem truskawkowy okazało się piękne i jagody zachowały swoją formę, pożądane jest, aby dżem w kilku etapach. Podczas pierwszego gotowania powinny być gotowane w przyszłości deser przez dziesięć minut, a następnie usunąć garnek z ognia i pozostawić na 8-10 godzin, przykryć górną czystą ręcznikiem. Powtórz operację dwa lub trzy razy, przynosząc pachnący przysmak do miękkości.

Można gotować dżem z truskawek w inny sposób. Aby to zrobić, na kilogram jagód wziąć pół kilo cukru i dwie szklanki wody. Cukru, że ilość ciekłego syropu wrzenia, w której koniec gotowania płynięcia przygotowane truskawki. Następnie kładziemy potraw na ogniu, doprowadzić do wrzenia zacięcie i natychmiast zdjąć z ognia. Piętnaście minut później, ponownie wracamy pojemnik na płyty, ponownie doprowadzić do wrzenia i zdjąć ponownie, dając napar przez piętnaście minut. Powtarzania pięciokrotnie, następnie skimmer i dokładnie ekstraktu syropu jagody, układanie ich na czysty i suchy brzegiem (lepiej podjąć tar 0.5 – 0.75 litra). Pozostała ciekła dżemu ponownie wprowadzone do pieca i gotować przez piętnaście minut. Następnie wlać gorącą jagody syropu w bankach i toczą się na pojemnik. Przewrócenie słoiki i umieścić je w koc, aż ostygnie. Z podobnych receptur można gotować dżem i leśnych truskawki.

A oto w jaki sposób można przygotować deser pięć minut. Zaletą tego przepisu jest to, że jagody są krótkie obróbki cieplnej, tak zacięcie staje się piękny widok, i witaminy zostają zachowane w nim lepiej.

Za kilogram jagód przygotowanych powinien trwać od czterech do ośmiu gramów cukru. Musisz przejść do własnych upodobań. Łakomczuchów – umieścić piasek na maksymalnej szybkości. Preferują mniej słodkie opcję – cukier sypte mniej.

Przygotowane owoce wypełnić z cukrem i wysłać naczynia do półproduktu zacięcia w lodówce przez dwanaście godzin. Następnie kładziemy na miednicy przeciwpożarowych, doprowadzić masę do wrzenia i kontynuować gotowanie przez pięć minut, delikatnie usuwając pianę. Następnie wlewa się do jam truskawkowego z nich sterylnych słoików i uszczelnione. Należy o tym zadziwiająco deser jest lepiej w lodówce lub w piwnicy.