99 Shares 6004 views

Jak czyścić grzyby zebrane w lesie, i które z nich można gotować

Późnym latem i wczesną jesienią, wielu urlopowiczów udać się do lasu na kilka godzin, aby wrócić do domu w dobrym nastroju i pełnych koszy (wiadra, torby lub plecaki) grzyby. Jednym z najbardziej popularnych i dostępnych z ich gatunków lisów liściastych są uważane za grzyby. Te pachnące piękności w większości przypadków jest solone lub marynowane w zimie, jako specyficzny gorzki smak wymaga dość długiego gotowania.


rodzaje grzybów mlecznych

Po powrocie do domu z ekstrakcji zbieracze są zazwyczaj natychmiast przystąpić do procesu przetwarzania. Aby marynowane lub szybko marynować wszystko, trzeba najpierw zrozumieć, jak do czyszczenia grzybów. I wiem dokładnie, jak to zrobić poprawnie, szybko i przy minimalnym wysiłku.

Przed oczyszczeniem grzyby, muszą być ponownie sortowania. Ogólnie rzecz biorąc, w naturze, istnieje ponad 20 gatunków grzybów. Największy z nich – grzyby są prawdziwe (są mokre lub biały pieprz) – mają imponujące rozmiary i wyraźny gorzki smak. To z tego powodu powinny być moczone przez długi czas.

Czarne grzyby (również dość duży), z charakterystycznymi ciemnymi kapelusze lepiej gotować osobno. Oprócz gorzkiego sok mleczny, który jest widoczny na cięcia, te grzyby są pokryte specjalną substancją lepką na górze. Więc zanim oczyścić grzyby, powinny być myte dobrze. Zebrać je polecić nie mieszanie różnych rodzajów.

Metody posypywania

Niezależnie od rodzaju grzybów, są gorące i zimne sposoby ich wytwarzania. Przed oczyszczeniem pieczarkami, wystarczy wypełnić wodą i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Z czarnymi nadal trzeba będzie usunąć śluz. A potem po prostu zimno proces moczone przez kilka dni, od czasu do czasu zmieniając wodę. Gdy gorące grzyby gotowane w osolonej wodzie przez około 10 minut, a następnie rzuca durszlak. Ponieważ są one bardzo łatwo usunąć wierzchnią warstwę, która zwykle pozostaje śmieci i cząstek gleby. Procedura ta jest opcjonalna, ale bardzo zalecana. Tym bardziej, że jest usuwany z filmu gotowanych grzybów, jeśli są one tylko lekko przetrzeć szczotką. Ponadto możliwe jest, aby przejść bezpośrednio do wytrawiania.

Z hot-wszystko stosunkowo jasne, ale jak do czyszczenia grzybów w górnej części filmu, jeśli planujesz zimnej solenia, nie jest jasne. Zwykle, po prostu dokładnie umyć pod bieżącą wodą. To z tego powodu, że większość gospodyń woli korzystać z gorącej metody. W przeciwnym razie, to jest prawdopodobne, wchodzących ziarenek piasku i innych zanieczyszczeń w gotowym posiłkiem, co nie jest bardzo miły.

Jak marynowane pieczarki blanszowane: przepis

Wstępnie myte, gotowane i obrane pieczarki należy umieścić w pojemniku, w którym będą one przechowywane przez długi czas. Idealnym rozwiązaniem byłoby drewniany baryłkę. Jeśli nie ma odpowiedniej rondel szkliwa lub więcej szklanych. Za kilogram surowego mleka grzyby wziąć 50 gramów soli. Na dnie pojemnika umieszczano liście dębu, korzeń chrzanu, słodka papryka. Następnie stos warstw grzybów (duża może być cięty na wiele kawałków), zraszanie soli. Pomiędzy nimi można umieścić liście laurowe, pieprz i pietruszkę. Naciskać na szczycie grzybów za pomocą ucisku i pozostawić na 7 dni. Po tym czasie są one wykorzystywane lub wysłane do przechowywania w chłodnym miejscu. Przed użyciem solone grzyby w sałatek lub innych potraw, są one myte (można moczyć przez 30-40 minut w zimnej wodzie).