369 Shares 5964 views

Umowa sprzedaży garażu – konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przy sporządzaniu niniejszego dokumentu

Aby sprzedać lub kupić nieruchomość, trzeba przejść szereg obowiązkowych procedur. Wymaga to starannego zaprojektowania i garaż, cokolwiek to było małe. I najważniejszym miejscem w sprawie wykazu dokumentów, które powinny być przedmiotem transakcji, trwa od umowy kupna-sprzedaży garażu. Że należy stwierdzić wszystkie relacje między kontrahentami.


Rozważyć kwestię od kupującego punktu widzenia i ujawni pewne aspekty procesu przejęcia.

Co należy sprawdzić przed podpisaniem umowy

Tak więc, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że osoba, oferując ten obiekt jest naprawdę właściciel, lub przynajmniej jego upoważniony przedstawiciel. Aby to zrobić, konieczne jest, aby poprosić o przedstawienie aktu własności garażu i tożsamości. Jeżeli dane osobowe w certyfikacie i paszport (lub pełnomocnika) są takie same, to możemy rozmawiać dalej. Ten krok jest opcjonalny, można mieć do czynienia tylko z tych osób, które mają prawo do podpisania umowę sprzedaży garażu.

Wskazane jest, aby sprawdzić ważność certyfikatu na nieruchomości przez władze rejestracyjne. Teraz jest to całkiem możliwe. Musimy tylko wziąć szczegóły i zapłacić niewielką opłatę napisać oświadczenie.

Ale garaże nie zawsze są przetwarzane w organach sądowych. Większość z nich w czasach sowieckich zostały zbudowane przez współpracę, więc standardowe dokumenty rejestracyjne nie może być. W takich przypadkach już mieć do czynienia z administracją spółdzielni, i konieczne jest, aby ustalić przynależność do sprzedawcy, a także w celu sprawdzenia kompletności jego płatności na wszystkich składek. A co najważniejsze – zapytać, czy nieruchomość jest w bardzo spółdzielni przy tych wszystkich garaży w ramce.

nie jest zbędny skonsultować się z wykwalifikowanym prawnikiem i pokazując mu kopie dokumentów przedstawionych przez ciebie. Faktem jest, że po będzie sprzedaż i zakup garażu, wszystkie kwestie finansowe zostaną rozliczone w organach rejestracyjnych nadal trzeba obsługiwać, ale ty. A jeśli nie jest w porządku, problemy pojawią. Będzie musiał zarejestrować się na drodze sądowej.

Jakie inne dokumenty są wymagane do rejestracji

Należy zauważyć, że taka transakcja nie wymaga notarialnego. Umowa sprzedaży garażu, można tworzyć własne, i jeśli wszystkie warunki są spełnione, podpisać go. Tekst powinien zdecydowanie określić wartość nieruchomości (najlepiej według WIT) oraz fakt, że garaż nie jest obarczony obowiązkami – kredytu, zabezpieczenia i inne. Następnie umowa jest przedstawiane razem z innymi dokumentami do Companies House w celu dalszego przetwarzania.

Ogólna lista wymaganych papierów wartościowych jest w następujący sposób:

  • sam traktat, podpisany przez strony;
  • Rutynowa czynność (jeśli podpisał go);
  • Świadectwo rejestracji sprzedawcy jako właściciela;
  • jeśli nie ma poprzedniego dokumentu, dokumenty spółdzielni od dostaw przedmiotu do sprzedającego;
  • ze współwłasności nieruchomości – zgoda współmałżonka do zawarcia transakcji.

Czasami jednak wciąż partie boją się popełnić błąd i zawrzeć umowę sprzedaży garażu u notariusza. Najczęściej inicjatorem tej akcji staje się nabywca, który boi się utraty pieniędzy. Jednak gdybyśmy mieli taką potrzebę, może być wskazane zastosowanie do rejestracji Kameralnej. Od jakiegoś czasu nie dokonał rejestracji tych samych transakcji. Ta opcja jest wygodna dla faktu, że żadne nowe formy nie trzeba wymyślać, rejestratorzy mają umowę przykładowy sprzedaży garażu. Ponadto wykwalifikowani prawnicy na miejscu sprawdzi wszystkie dokumenty pod kątem zgodności z przepisami prawa.

W rezultacie dokument nie powoduje wątpliwości ani partnerom ani władze rejestracyjne. Wtedy możemy założyć, że jest napisane poprawnie.