293 Shares 5815 views

Dlaczego musimy katastralny paszport w mieszkaniu

Większość z nas są właścicielami nieruchomości – mieszkania, domy, grunty. Status ten obliguje znać odpowiedzi na kilka pytań prawnych, które prędzej czy później możemy spotkać na przykład przy zakupie lub sprzedaży tej nieruchomości. Sprzedaż mieszkań – jest on odpowiedzialny i kłopotliwe. Nie tylko do znalezienia nabywcy i dojść do porozumienia w sprawie ceny, ale że transakcja została uznana za zgodną z prawem, a następnie od sprzedawcy i kupujący nie podnieść niepotrzebnych problemów, trzeba przygotować „nieokreślony” ilość dokumentów wymaganych do rejestracji sprzedaży. Zazwyczaj zbiór podobnych dokumentów zaangażowany urząd Pośrednik, ale jest o wiele tańsze to zrobić samemu, zwłaszcza jeśli umowa ma być realizowana bez kosztownych usług pośrednictwa.


Jedną z istotnych kwestii, które będą potrzebne do zakupu lub sprzedaży nieruchomości – katastralnego paszport w mieszkaniu, domu lub gruntu. Bez jego konstrukcji nie ma umowy, nie będzie obowiązywać. Ponadto, będzie ono wymagane przy uzyskiwaniu pozwolenia na przebudowę mieszkania, jak również w projektowaniu dziedziczenia. Co jest katastralny paszport do mieszkania i jak go zaprojektować?

Pojęcie „paszportu” sformalizowanego ewidencyjnej w Federacji Rosyjskiej z dnia 1 marca 2008 roku, kiedy wszedł do obiegu ustawę „O państwie katastru nieruchomości”. Ustawa ta określiła utworzenie zasobu informacyjnego, który zawiera informacje o wszystkich nagranych nieruchomości Federacji Rosyjskiej, czyli działek, domów i budynków, mieszkań i innych pomieszczeń, niedokończonych obiektów, jak również granice terytorialne Federacji. Ta sama ustawa zdefiniowała obowiązkowe do uzyskania katastralnych właścicieli paszportów pomieszczeń podczas rejestracji swoich praw. Zatem katastralny paszport w mieszkaniu – jest sporządzone na podstawie danych państwowego rejestru na nieruchomości, które są wymagane do rejestracji własności i niosąc ze sobą wiele transakcji.

Gdzie mogę uzyskać katastralny paszport? Aby to zrobić, trzeba zwrócić się do projektowania i przeglądów Nadzorczej (BIP) znajduje się w miejscu w mieszkaniu, mając z oświadczeniem, paszportu, dowodu osobistego oraz dokumentu na własności tego mieszkania.

Co odróżnia katastralny paszport do mieszkania z paszportem technicznym

Zanim pierwszy w marcu 2012 roku było prawo, zgodnie z którymi Komisja z różnych transakcji na rynku nieruchomości i rejestracji praw do niego potrzebne dane produktu obiekt. Ten dokument, który zawierał znacznie większej ilości informacji o obiekcie (plan mieszkania, materiał ścian i podłóg, rok budowy domu, czas remontów, jak również wartość zapasów), a teraz jest uzupełnieniem ewidencyjnej paszportu i wydanych, w razie potrzeby, dodatkowych żądań. Dla transakcji i rejestracji praw własności jest obecnie wystarczająca, aby mieć tylko katastralny paszport do mieszkania, ale, powiedzmy, po dokonaniu bank hipoteczny może wymagać i paszport techniczny obiektu.

Teraz trochę o czasie trwania ewidencyjnej paszportu. Uchwała rządu danych Federacji Rosyjskiej w sprawie oceny wszystkich nieruchomości posiadanych przez obywateli, ważnych przez okres jednego roku, a termin pochodzenia – z dniem 1 stycznia każdego roku. I chociaż katastralny paszportu nie może być ograniczone czynności, dane, o których mowa w nim są ważne tylko przez rok. Na tej podstawie otrzymaniu katastralny paszport do mieszkania jest ograniczony do jednego roku. Jeżeli w tym czasie nie jesteś w stanie zrobić proponowaną transakcję, wówczas dokument traci swoje znaczenie, i będzie musiał ponownie zrobić.