255 Shares 5911 views

Keta w piekarniku. Przepis na pyszny przysmak

Chum – czerwone ryby, których stosowanie jest trudny do przecenienia. To podstawowe aminokwasy i białka zwierzęcego, oraz witaminy i cynk, selen i fosfor. Przepis na keta w piecu jest dość prosta. On nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, aby rozpocząć proces, z którego możemy uzyskać korzyści i przyjemność!


Keta w piekarniku z serem

Niezbędne składniki:

  • Filety rybne – 1 kg;
  • bulwy ziemniaczane – 500 g;
  • małe bulwy cebuli; – 2 szt.
  • świeżych pomidorów – 2-3 sztuk,.
  • sery twarde dowolnej odmiany – 200 g;
  • majonez, sól, bazylia zioła – do smaku;
  • olej roślinny – do smarowania.

przygotowanie ryb

Keta w piekarniku, przepis przygotowania jest dość proste, okazuje się bardzo kruchy i soczysty. Jednak nie zawsze mają możliwość zakupu filety. Więc jeśli uda się znaleźć całą rybę, to nie jest problem. Aby rozpocząć, wymagane jest, aby dokładnie umyć, Gut, usunąć skrzela. Następnie trzeba wyciąć płetw ryby, ogon i głowę. Ale nie spiesz się wyrzucić. Lepiej usunąć to wszystko w zamrażalniku tak długo, jak istnieje potrzeba gotować zupę. Teraz trzeba wyciąć łososia, aby filety. Aby to zrobić, należy podzielić rybę z ostrym nożem wzdłuż kręgosłupa i usunąć skórę. Teraz należy uważać, aby oddzielić mięso od grzbietu, a następnie wyjąć i żebra kości. Filet gotowy! musi to być cięte na kawałki tylko średniej wielkości, posypać solą i zostawić na kilka minut.

Przetwarzanie innych składników

Keta w piekarniku, przepis, który możemy teraz opisać, można uzyskać bardzo smaczne, jeśli używać tylko świeżych warzyw. Bulwy ziemniaka, cebule i pomidory żarówki niezbędne dokładnie przemyć pod bieżącą wodą i wysuszyć. Pierwsze dwa produkty powinny być czyszczone i pokroić w plasterki. Pomidory pożądane mielenia cienkich półkola. Twardy ser trzeba zetrzeć. Zielona bazylia trzeba umyć, wysuszyć i posiekać.

Kształtowanie i pieczenia potraw

Aby keta w piekarniku, przepis, którego chcesz zostawić na wszystkich, okazało się dobrze, bardzo soczyste, nie biorą oleju roślinnego podczas smarowania formy. Po zakończeniu tego procesu, to jest wymagane w przygotowanej formie pierwsza warstwa umieścić kawałki ryby. Powinny one być obficie posypać bazylią i część startego sera. Kolejna warstwa to konieczne, aby dokładnie rozplanować łuk jest. Na wierzchu umieścić plasterki ziemniaczane i dodać trochę więcej sera. Ostatnim jest niezbędne do rozprzestrzeniania pomidory być posypane pozostałym serem. Ostatni akord – siatka majonez. Jeśli chcesz, możesz to wszystko jeszcze posypać bazylią.

Piec powinien być ogrzewany do 200 °, umieścić z powrotem formę i piec przez około 40-50 minut. Po zobaczyć piękne i rumiane, danie musi być usunięty i trochę chłodno.

To jak proste i szybkie gotowanie keta w piekarniku, przepis, którego opisaliśmy. Do ryb, można złożyć sałatki ze świeżych warzyw. Danie będzie odpowiedni zarówno na świątecznym stole, lub po prostu jako posiłek dla całej rodziny. Wierz mi, spróbować tego przysmaku raz, wszystko co z pewnością zostanie poproszony gotować kolejną partię. Bon appetit!