306 Shares 3605 views

Tencel, tkanina – co to jest?

Pierwszy pulpa włókno uzyskane z wykorzystaniem nanotechnologii, o nazwie „Lyocell”. Jej nazwa handlowa, aby uzyskać jak Tencel – firmy Lenzing "ortsel" – VNIIIPV (Rosja).


Po raz pierwszy materiał powstał w 1988 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Tencel jest produkowany w USA (Mobile, Alabama, firma Lenzing AG), w Anglii (Grimsby), w Austrii (Heiligenkreuz, Burgenland).

właściwości

Tkaniny Tencel stanowić poważną konkurencję dla naturalnych tkanin z włókien naturalnych. Na właściwości mają następujące zalety.

– miękki, dobrze przylegające do ciała;

– nie jest podatna na pęknięcie, jak mokre i suche;

– higieniczne;

– czyste;

– lepsze elastyczności i wchłaniania wilgoci bawełny;

– nie zgniotu;

– można je myć ręcznie lub w urządzeniu;

– pozostanie po wyczyszczeniu wszystkich jego właściwości;

– dobrze pomalowane w procesie produkcyjnym;

Dobry imitować fakturę naturalnych materiałów: zamszu, skóry i jedwabiu. W procesie produkcji Tencel obrabiana w różny sposób. Na przykład, w połączeniu z włóknami przędzy bawełna, wełna, jedwab, len, wiskozy, nylonu, poliestru. Prawdopodobnie jest to możliwe, aby obracać nić czystego Tencel, ale tak długo, jak jest to bardzo kosztowne materiały.

Zalety i wady

1. Tencel – jest najsilniejszym tkanina z włókien celulozowych. To jest silniejsze niż bawełny i lnu.

2. Tencel – tkanina z migotaniem, doskonałą serwety.

3. Ze względu na to, że jest sztucznym włóknem średnica i długość włókien może zmieniać się w czasie produkcji. Cienka tkanina jest szeroko stosowany w przemyśle włókienniczym.

4. Ma umiarkowaną elastyczność, nie zgniotu jak bawełna czy len.

5. odzież wykonaną z tej tkaniny charakteryzuje się małym kurczeniem w praniu.

6. Tencel – tkanina hipoalergiczny, ponieważ jest przyjazny dla środowiska, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, włókien, gładka, nie uszkodzić skóry. Odpowiednie dla osób o skórze suchej i podatne na zapalenie skóry.

7. Higiena. Eukaliptusowy, z których zrobić Tencel, ma uzdrowienie i właściwości antybakteryjne. Tencel – tkanina na pościel najbardziej odpowiedni.

8. przepuszczalność powietrza i chłonność. Tencel dobrze pozwala powietrza (), higroskopijność i wodę plonowania lepiej niż bawełna, jedwab. Dobre przenoszenie wilgoci pozwala organizmowi pozostają suche. Produkty zachowują dobrą widoczność nawet po wielokrotnym czyszczeniu.

aplikacja

Jak pokazuje praktyka, produkcja Tencel jest droższy niż bawełny lub wiskozy. Różne dodatki do tkanin stosowany w celu poprawy jakości: glony, aloes, jony srebra. W rezultacie staje się doskonałe Tencel uniwersalny włókno z wielu dobroczynnych właściwości.

Na rynku tekstyliów to jest popularne i popytu. Jest on powszechnie stosowany w wielu codziennych celów i odzieży, takie jak dżinsy, bielizna, odzież sportowa, jako tkaniny na pościel.

Tencel jest stosowany w produkcji taśm przenośnikowych, specjalnego papieru, serwetek i pieluchy dla niemowląt, opatrunków. W ostatnich latach produkcja ma tendencję do przemieszczania się do innych krajów. Dostawców tkanin są na Dalekim Wschodzie, Włoch, Portugalii, Turcji i Indii.