879 Shares 4131 views

Węgiel brunatny. górnictwa węgla kamiennego. Węgiel brunatny pola

Wykorzystanie węgla brunatnego nie jest tak powszechne w porównaniu do analogicznego kamienia, ale niskie koszty ogrzewania powoduje tym samym znaczeniu skamieliny wśród małych i prywatnym kotła. W Europie ta rasa jest również znany jako brunatnego, chociaż rzadko jest odizolowany od ogólnej klasyfikacji węgla. W odniesieniu do celu, a następnie, na przykład, w Niemczech jest on używany do zasilania elektrowni parowych i brunatnego w Grecji pozwala na generowanie nawet o 50%. Ale znowu rozpowszechniony jako rodzaj paliwa stałego, materiał ten ma, co najmniej w formie niezależnego źródła.


Ogólne informacje o węgiel brunatny

Węgiel brunatny jest gęsta skały jak masa jasnobrązowego lub czarnym. widać strukturę drewna warzyw na ściślejszej kontroli. Kocioł spala się węgiel brunatny dość szybko wraz z wydaniem sadzy i specyficzny zapach spalenizny. W odniesieniu do składu, powstaje popiół, siarka, węgiel, wodór i tlen. Zanieczyszczenia odpowiadają te same elementy obecne u innych gatunków węgla.

Według składu materiałowego, większość z tych środków dotyczy humites. Przejściowe Sapropelite humusowe wtrąceń występuje w postaci warstw złoża humites. W basenach brunatnego zgrupowane mikro komponentów witrynitu. Należy zauważyć, że składniki popiołu w takich dziedzinach najbardziej trudne do obliczenia. Dla obliczania termicznej wydajności zaleca się, aby skontaktować się specjalne tabele i porównać charakterystykę rasy kotłowni danych.

Pochodzenie depozytów

Największe złoża są charakterystyczne osady mezozoiku-kenozoicznych. W dolnego karbonu złoża basenu Moskwie można zidentyfikować jako wyjątek. złóż europejskich głównie związane z warstwami Neogene- okres Paleogenic, i Azji dominuje jurajskiego zbiornika. Rzadsze skamieniałości z okresu kredowego. Rosyjskie zapasy są również w przeważającej części materiału z osadów jurajskich. Większość zasobów znajduje się na płytkiej głębokości (10-60 m). Ze względu na ten czynnik może być otwarty górnictwo, chociaż istnieją również problematyczne kanały do 200 metrów. Głównym surowcem do tworzenia brunatnego niegdyś służył jako liściastych i iglastych drzew, torfu i pyalpy. Wzbogacanie węgla ze względu na fakt, że proces rozkładu zachodzi w wodzie bez dostępu powietrza. Ponadto podstawa drewna miesza się z piasku i gliny, w którym etap konwersji dalsze osadzał grafitu.

górnictwa węgla kamiennego

Rosja pod względem produkcji węgla brunatnego na piątym miejscu. Około 75% całkowitych zasobów dostępnych firm przemysłowych i energetycznych, a reszta jest używany w przemyśle chemicznym i metalurgii. Ponadto, niewielka część jest eksportowana. Rozwój technologii i bezpośrednia produkcja w ogólnych przywołań i metod pracy z innymi gatunkami złóż węglowych. Ale górnictwo brązowy kolor ma swoje zalety. Ponieważ rasa ta jest stosunkowo młoda, duża część zasobu jest pobierany z otwartych polach. Do tej pory ta metoda jest najbardziej skuteczne, bezpieczne i tanie. Jednak z punktu widzenia ekologii to nie jest najlepsza metoda ekstrakcji, ponieważ rozwój głębokich dołach pociąga za sobą ogromne stosy tzw nadkładu.

duże złoża

Jeśli mówimy o Rosji, największych złóż węgla brunatnego to jest Soltonsky złożone kamieniołomy. Jest to jedyne źródło węgla, położony w Ałtaju. Zdaniem ekspertów, to depozyt zawiera około 250 milionów ton skał. Także to jest znane i KAN-Achinsky multikilometer basen węgiel brunatny, który znajduje się w rejonie Krasnojarska. W obu przypadkach, produkcja odbywa się na otwartej technologii. Całkiem obiecujące złoża węgla brunatnego i rozwinął się w Niemczech, który jest największym dostawcą węgla w Europie. Większość zmian na dużą skalę odbywają się w Niemczech Wschodnich, gdzie baseny Środkowej niemiecki i Lauzitsky. Według niektórych raportów, lokaty te zawierają 80 mld ton. Podobnie jak w Rosji, niemieccy specjaliści kierują otwartej metody produkcji, odchodząc od kosztownych metod wału.

Koszt węgla brunatnego

Według cech jakościowych węgla brunatnego kamień traci bardziej znajome odpowiednika. Jednak kilka czynników pozwoliło nieznacznie podnieść popyt na mniej atrakcyjne zasobu. Wśród nich możemy podać kwotę, przy której węgiel jest realizowany. Cena waha się średnio od 800 do 1200 rubli. za 1 tonę. Im wyższa wartość opałowa, tym wyższa ceną. Dla porównania, tona węgla można kupić w większości 2.000 tysięcy rubli .. Jak już wspomniano, niuanse pracy kotła z wykorzystaniem węgla brunatnego jeszcze zapobiec jego powszechne stosowanie. Ale jakościowe dostawców materiałów są wśród klientów i firm energetycznych, aw segmencie konsumpcji indywidualnej.

wniosek

Koniec brunatny konsument może być dostarczana w postaci posortowanej lub niesegregowanych. Jak to zwykle paliwo krajowe wykorzystywane do spalania pyłu i złożonych przemysłu metalurgicznego jest wykonana koksobrikety. Ze względu na jego niski koszt i szerokiej dystrybucji dużych złóż węgla brunatnego nie jest to ostatnie miejsce na liście poszukiwanych materiałów paliwowych. Jednak w kontekście zwiększenia efektywności energetycznej wymagań systemów grzewczych i ostrzejsze normy ochrony środowiska takich surowców staje się mniej atrakcyjne. W wielu krajach, wykorzystanie węgla brunatnego jest ograniczona do potrzeb produkcyjnych, ale przykłady Rosja i Niemcy potwierdzają tę rasę i znaczenia w zakresie stosowania przez konsumenta.