421 Shares 990 views

Teatr. Volkov Jarosław: fotografia, aktorzy, repertuar, historia. Gdzie jest teatr Volkov?

Teatr Volkov (Jarosław) w 2015 roku obchodził swoje 265th urodziny. W jego repertuarze znajdują się spektakle dla każdego gustu i wieku. Na jego scenie są występy obu dzieł klasycznych i sztukach współczesnych dramaturgów. Ponadto teatr organizuje dwa duże festiwale.


Historia teatru

Teatr Volkov, którego historia staje się już do XVIII wieku, rozpoczął karierę jako mała grupa aktorów amatorów. Organizator, projektant, aktor, reżyser, i tak dalej był synem bogatego kupca F. Volkov.

Po Theodore G. przeniósł się ze swoim zespołem w Petersburgu na zaproszenie cesarzowej, sprawa nadal rozwijać je rozpoczął.

W 19 Teatr wieku. Volkov (wówczas nazywane inaczej) jest uważana za jedną z najlepszych świątyń sztuki wojewódzkich. Tutaj rozpoczął swoją karierę z wieloma znakomitymi artystami: L. Sobinov, L. Kositsky, P. Strepetova, I. Moskvin i innych. Na trasie w Jarosławiu więcej niż raz odwiedził M. Shchepkin i K. Stanisławskiego.

Pierwszy sezon teatralny z 20. wieku zbiegło się z rocznicą teatru. Uroczystości poświęcone temu wydarzeniu, otrzymał skalę krajową. W rocznicę zostaliśmy zaproszeni do najlepszych artystów Moskwie i Petersburgu.

W 1911 roku Jarosław dramat otrzymał nowy budynek. Jednocześnie, teatru nadano imię założyciela, profesjonalny aktor F. Volkova z Rosji.

W latach 20-tych 20 wieku firma ma nową nazwę. Dramat zaczął być nazywany „radziecki teatr. Volkov.” Po rozpadzie Związku Radzieckiego ponownie zmienił nazwę. To wyklucza słowa „sowiecki”.

W latach 30. repertuar składał się z utworów rosyjskich klasyków. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na scenie Teatru Jarosław wystawił sztukę o tematyce wojskowej: „Front”, „Człowiek z naszego miasta”, „Invasion”, „Rosjanie”, „feldmarszałek Kutuzow”, „Lodochnitsa”, „General Brusilov”.

1950 upłynął pod znakiem uroczystych obchodów dwusetnej rocznicy pierwszego rosyjskiego teatru.

Dziś firma jest harmonijny zespół, który łączy w sobie świeże spojrzenie młodych talentów i doświadczenia mistrzów sceny.

Teatr aktywnie współpracując z reżyserami i artystami z różnych krajów, często idzie na wycieczkę.

budynek

Volkov Teatr, budowa zdjęcia są prezentowane w tym artykule, przez ponad dwa stulecia swojego istnienia, ma zastąpić więcej niż jeden pokój.

Dziś pracuje dla obszaru etapie, który został zbudowany przez niego w 1911 roku. Autorem projektu był architekt Nikołaj Spirin.

Od 2012 do 2015 roku budynek przeszedł gruntowny remont. W tym przypadku występy w tym okresie nadal chodzić.

W 2012 roku prace elewacyjne przeprowadzono. Warstwa tynku na ścianach została całkowicie zaktualizowana. Rzeźby zostały pokazane w ich oryginalnym wyglądzie. Na budowę oświetlenia teatralnego została zainstalowana na zewnątrz.

W tym samym roku całkowita wymiana dachu starej i nowej hydroizolacji piwnicy.

W 2013 roku został ustanowiony nowy, nowoczesny sprzęt audio w obu halach. Urządzenie zostało wyposażone i bar przekąskowy. Teraz może on również służyć jako etap dla różnych zdarzeń.

Został poddany zmianom i wewnętrzny wystrój lokalu. Hol został wyposażony w dużą liczbę lamp, ozdobione sztukaterią. Innym aspektem zakupiono drabinę.

W roku 2014, kompletna przebudowa głównej scenie teatru odbyło. Zmienił swój sprzęt techniczny, stał się nowoczesny i otwiera ogromną liczbę nowych funkcji.

W 2015 roku remont został zakończony. Na ostatnim etapie otwory drzwiowe zostały wymienione, naprawione okna i sklepy.

F. Volkov

Teatr Volkov (Jarosław) pochodzi od znanego rysunku artystycznego, który mieszkał z powrotem w 18 wieku. Theodore G. był człowiekiem wszechstronnym. Łączy dużą liczbę talentów. Był aktorem, muzykiem, architekt, rzeźbiarz, poeta, kolekcjoner rzadkich książek, malarz, mechanik scenie, rzeźbiarz, filmowca, reżysera i założyciela pierwszego profesjonalnego teatru w Rosji.

Theodore G. był synem kupca. W 1750-tym w mieście Jarosławiu, zorganizował teatr amatorski. F. Volkov dotrzymał samo stworzenie, inwestowanie w kapitał własny biznes. W swoim zespołem grał przez ludzi różnych zawodów i zawodów.

Wiadomość, że w Jarosławiu na wysokim poziomie, prawie profesjonalny amator pracuje trupy osiągnął kapitał. A w 1752 roku „efektu prowincjonalny” został zaproszony przez cesarzowej Elżbiety w Petersburgu. Mała trupa Jarosław przyjął zaproszenie. I ostry mróz artystów stycznia udał się w długą podróż.

Najlepsi aktorzy trupy cesarzowej wysłany na szkolenie. Więc stanowiły one podstawę dla przyszłości zawodowej teatru, która powstała w stolicy w 1756-m.

występy

Repertuar Teatru Volkova zawiera następujące oświadczenie:

 • "Wii".
 • "Katherine".
 • "Potyczka Kodzhinskie".
 • „żarty” Prowincjonalne.
 • „Tewje”.
 • "Aladyna Magic Lamp".
 • "Cruel Intentions".
 • „Kot i mysz”.
 • „Ostatni raz”.
 • „Cyjanek potasu … Z mlekiem czy bez?”.
 • „Burza”.
 • „Orfeusz i Eurydyka” i inne.

goście Theatre

Jarosław Teatr Volkov nabiera swoich zespołów teatralnych z innych miast. W pozostałych trzech miesięcy od sezonu 2015-2016, widzowie zobaczą następujące występy gości:

 • "The Miracle Worker".
 • "Romeo i Jeannette".
 • "Sharabaniada".

„Cud” – oświadczenie o dramatycznym Iwanowo Teatr na gry, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Główną bohaterką spektaklu Enni Sallivan nauczyciela i jej uczennicy Helen Keller. To historia o tym, jak znaleźć spokój, uczą się rozumieć i czuć.

„Romeo i Jeannette” – spektakl trupa dramat z Iwanowo. To będzie interesujące Romantycy chętnych prawdziwe uczucia i cyników, którzy uważają, że nie ma miłości, tam naprawdę nie ma. Romantycy będą mogli zobaczyć, jaką cenę płacić za szczęściem. Cynicy mogą zrozumieć, że te uczucia nie istnieją.

„Sharabaniada” – spektakl, które są członkami grupy aktor-muzyczny „Ne'moy Frontu”. Składanie odbywa się w formie mieszkania. Artyści i publiczność będą wspólnie myśleć o muzyce, poezji, prawdziwych ludzkich uczuć, zdrowego idiotyzmu, i tak dalej. D. Nie będzie dużo akordeon, gitara, słowa i mocnej herbaty.

spółka

Wielcy artyści Teatru Volkova zebrane w jego trupy. Tutejsi aktorzy są wszechstronne, w stanie odgrywać żadnej roli i pracy w różnych gatunkach.

Trupy:

 • Nikolay Shrayber;
 • Ruslan Halyuzov;
 • Alena Tortova;
 • Valery Smirnov;
 • Ludmiła Poshekhonov;
 • Anatolij Peshkov;
 • Victoria Miroshnikov;
 • Nikolai Ławrow ;
 • Galina Krylova;
 • Yana Ivaschenko;
 • Galina Efanova;
 • Kocham Vetoshkina;
 • Valeriya Bakay;
 • Natalia Asankina i wiele innych.

Festiwale

Teatr. Volkova rocznie posiada dwa festiwal dużą skalę. Mijają przy wsparciu Ministerstwa Kultury.

Międzynarodowy Festiwal Volkov od 2000 roku. On jest jednym z pięciu najlepszych i najbardziej prestiżowych w naszym kraju. W nim wziąć wiodące przedsiębiorstwa teatralne uczestniczyć nie tylko w Rosji, ale również z wielu innych krajów. Motto festiwalu brzmi: „Rosyjski dramat w językach świata.”

Drugi festiwal, który posiada teatr jarosławskim, przeznaczony dla młodzieży. „Przyszłość rosyjskiego teatru” – nazwa on nosi. Festiwal zaangażowanych uczniów twórczych uniwersytetów i Suzy.

Oprócz części konkursowej festiwalu są występy z udziałem gwiazd filmu i teatru, wykładach i kursach mistrzowskich, które odbyło twórcze spotkania ze znanymi postaciami kultury. Na festiwalu jest odwiedzane przez przedstawicieli agencji odlewniczych, teatrów, ekip filmowych, i tak dalej. D. W związku z tym uczestnicy mają szansę zostać wezwany do pracy w trupy lub zagrać w filmie.

Przepisy dla zwiedzających

Podczas wizyty produkcje oferowane Theater. Volkova, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Kup bilet na koncert może być w gotówce lub na oficjalnej stronie w Internecie. Dokumenty elektroniczne muszą być drukowane zarówno z własnej produkcji na ekranie tabletu lub smartfona.

Bilety powrotne można kupić tylko wtedy, gdy występ został odwołany lub przełożony.

Widzowie, którzy przyszli do teatru w stanie nietrzeźwości, a także w sporcie, biznesie, plażę brudnych ubrań w pokoju nie są dozwolone.

W pokojach obowiązuje zakaz palenia. W sali nie można wziąć jedzenie lub napoje do picia i nosić broń, amunicję, narzędzia do samoobrony.

Jeśli znajdziesz budowanie dowolnych obiektów i torby pozostawione bez nadzoru, należy natychmiast zgłosić odkrycie ochrony lub administracji.

Jak się tam dostać

Gdzie jest teatr Volkov? To jest pytanie zadawane przez tych, którzy są tu po raz pierwszy wysłał. Znajdź to łatwe. Nie daleko od niego są ulice Ushinsky i Pervomayskaya. Także w pobliżu znajdują się atrakcje miasta, takie jak gubernator i Demidov Vlasyevsky Gardens, Muzeum Historii jarosławskim, kilka kościołów: Gromnicznej, Epiphany, Dymitra, Arhangela Mihaila, Eliasza Proroka Zbawiciela miasta, Nikola mielone i tak dalej.

Teatru osiągnąć możliwie taksówki o numerach 99, 51, 46, 91, 87, 36, 71, 80, 96, -44, 61, 73, 84, 97, 94, 37, 98 i 47, a wózek № 9. można również dojechać autobusem. Idź do teatru 33 lotów, 19K, 14, 44, 2 i 42.

Musisz iść do przystanku „Volkov kwadrat”.