580 Shares 5457 views

Modesta Musorgskiego „Borys Godunow”: krótka treść opera

W tym artykule przyjrzymy się najsłynniejszym dziele M. P. Musorgskogo – „Borysa Godunowa”. STRESZCZENIE będą malowane z największą starannością. Ten produkt to oprogramowanie dla kompozytora.


Trochę o operze

Produktem „Borys Godunow” (SKŁADNIA pokazany poniżej) został utworzony w 1869 roku, a pierwsza produkcja miała miejsce dopiero w 1874 roku w oparciu o produkcie utworzone wydarzenia historyczne 1598-1605 lat, przyszedłem do czasów Borysa Godunowa i wygląd w Moskwie Falsdmitry.

Jednak natychmiast po zakończeniu opery odmówił dostarczenia. Dwaj inni redaktorzy i wsparcie wpływowych przyjaciół potrzebnych do pracy okazało się wcielić w Teatrze Maryjskim.

Libretto opery „Borys Godunow” został oparty na jednobrzmiące pracach A. S. Puszkina i materiałów pobranych z „Historii państwa rosyjskiego” spod pióra N. M. Karamzina.

Aktorzy „Borys Godunow” opera

STRESZCZENIE najlepszy start poprzez wymienienie głównych bohaterów:

 • Borys Godunow.
 • Jego syn Teodor.
 • Jego córka Xenia.
 • Pielęgniarka (pielęgniarki) Xenia.
 • Książę Shuisky, Wasilij Iwanowicz.
 • Urzędnik rady Andrew Shchelkanov.
 • Pustelnik i kronikarz Pimen.
 • Imposter nosząca nazwę Gregory.
 • Córka Sandomierz sędziowie Marina Mniszek.
 • Tajny jezuita Rangoni.
 • Tramp Varlaam.
 • Tramp Misael.
 • Karczmarz.
 • Prostak.
 • Komornik Nikitycz.
 • Bojar Chruszczow.
 • Bojar.
 • Jezuita Lavitsky.
 • Jezuita Chernikov.
 • Mityuha.
 • 1-ty rolnik.
 • 2-ty rolnik.
 • 1-ty kobieta.
 • 2-ty kobieta.

uczestniczy również w prezentacji bojarów i ich dzieci, policjantów, łuczników, patelnie, dziewczyna z Moskwy ludzi i żebraków perekhozhie.

Akcja opery rozgrywa się w Rosji i Polsce, trwający od 1598 do 1605 lat.

Prolog. scena 1

W Moskwie, akcja rozpoczyna prace „Borys Godunow”. Krótka treść opery zabiera widzów na kącik z Novodevichy Convent, który jest pełen ludzi. Wśród tych spacerów komornika i ciągle gra z klubu, który prosi wszystkich zebranych od razu padł na kolana i zaczął błagać Borysa Godunowa, który zgodził się zostać królem. Nadchodzi zgromadzenie Ludu Shchelkanov i raporty, które nie zgadza się panie, nie chce stać się królem Rosji.

Słyszał śpiew perekhozhie żebracy. „Lud Boży”, rysunek na plecach swojego przewodnika, w pobliżu murów klasztoru. rozpowszechniać one licznik Amulety i poprosić, aby się modlić, że Borys został wybrany panować, ale będzie to zaoszczędzić Rosję.

scena 2

Teraz podsumowanie „Borys Godunow” opera zabiera nas na wielką koronacji. Akcja rozgrywa się na Kremlu moskiewskim placu. Dzwony dzwoni, bojarzy uroczyście marsz pod łukami katedrze Wniebowzięcia. Na ganku warto Książę Shuisky i głośno wypowiada uroczyste „Niech żyje król Borys Fedotovich!”. Wszystko zebrane chwalić nowego króla.

Na ganku poza Borys Godunow. Jego męka wątpliwości i obaw. Nie za nic nie chce wyjść za mąż w królestwie. Ale król każe mu zwołać ucztę Moskwa ludzi.

Akt pierwszy. scena 1

Kontynuuje podsumowanie opery „Borys Godunow” późno w nocy. Przed widz jest przedstawiony Klasztor cuda. W jednym ze swoich komórek pisze kronikę Pimen, stary człowiek, który widział wiele w swoim życiu. Właśnie tam, w rogu, on osłonięty i spała Gregory, młody mnich. Z daleka przyszedł modlitewny śpiew.

Gregory nagle budzi się gwałtownie. Młody człowiek widzi, że Pimen zasnąć i postanowił otworzyć widział sen, który wielce zaniepokojony mnicha. I jednocześnie prosząc starszych i wyjaśnić, co widzą. Gregory retells sen.

Sny sprawiają, że mnich Pimen pamiętać o przeszłości, o królach, którzy zmienili swoją fioletową i królewski personel „pokorni mnisi kaptur.” Z wielkim zaciekawieniem słucha Gregory historie o śmierci starszego młodego carewicza Dymitra. Pimen zauważa również, że młody człowiek zmarł, a książę w tym samym wieku. Na Gregory umyśle nagle przychodzi przebiegły plan.

scena 2

W dużej mierze dzięki tej słynnej opery Modest Musorgski. „Borys Godunow”, można powiedzieć, był ukoronowaniem jego twórczości. Ale wracając do samego utworu.

granicy litewskiej, karczma przy drodze. Pokój przyjść Mishael i Varlaam – ulotnych mnichów. Z tych zakrętów i Gregory. Dobroduszny gospodyni zaczyna traktować wszystko wliczone. Włóczędzy przyjemność, śpiewają i pić wino. Ale Grzegorz nie dzielić swoje szczęście. Boy połknięciu myśli pomyślany Plan – podszyć się pod zmarłego Dmitry. Dlatego były mnich spieszy na Litwę. Nie był pewien, drogi i zaczyna pytać o jej kochanka. Dobra kobieta opowiada o placówkach, które są umieszczone na wszystkich drogach – ktoś szuka. Jednak nie jest to problem, ponieważ istnieją inne drogi, które omijają przeszkody.

Nagle usłyszała pukanie do drzwi karczmy, a następnie wprowadzić komorników. Są one ściśle oglądając dawne mnichów, którzy uczty. Najwyraźniej uważali podejrzane, ministrowie zbliżyć je i rozpocząć przesłuchanie. Następnie pokazać dekret królewski, który mówi, że polecił, aby złapać mnicha Grigoriya Otrepeva, który uciekł z klasztoru Chudov.

Uwagę przyciąga komornicy młody człowiek siedział z dala od innych. Ale zanim miał czas, aby przyjść do niego, Gregory wychodzi przez okno na ulicę. Każdy pęd go złapać.

akt II

Czyni pracę jeszcze bardziej interesujące jest to, że opiera się na prawdziwej historii opery „Borys Godunow”. STRESZCZENIE przedstawia bogato zdobiony królewskiej wieży Kremla. Jest płacz królewna Xenia, stojąc na portret niedawno zmarłego męża. Znajduje się w pobliżu carewicza Fiodora, który czyta książkę „duży rysunek”. Pielęgniarka Xenia zaangażowany w robótek. Uczestnicy starają się pocieszyć księżniczkę. Dlatego, pielęgniarka zaczyna śpiewać zabawną historię, która przystępuje do księcia, wygłupiać.

Boris nagle wchodzi. Podchodzi do córki i zaczyna delikatnie poklepać ją. Potem odwraca się do Fedor, pyta o powodzenie w szkole i pochwały dla wykonywanej pracy. Jednak te rozmowy mogą rozpraszać króla z dręczyć jego straszliwą zagładę. Do szóstego roku zasiada na tronie, ale nie ma szczęścia albo on, albo Rosja. Jęki kraju głodu.

Borys mówi, że głód i śmierć oczyszczenie Xenia – zemsta za strasznego przestępstwa popełnionego przez niego – zabijania carewicza Dymitra.

pojawia bojar Middle. Kłania i Borys mówi, że czeka na rozmowę z gubernatorem, książę Wasilij Shuisky. Zamówienia Godunow pozwolić mu Szumski. Książę mówi, że na Litwie nie był oszustem, który wyobraża sobie carewicza Dymitra.

Król żąda Szumski powiedział wszystko, co wie o śmierci dziecka. Książę opowiada o dokonaniach przestępstwa w szczegółach, starając się nie przegapić szczegółów. Boris już dręczony przez sumienie, nie może tego znieść. Król spada ciężko na krześle. W cieniu, ciągle niezdecydowany, on wyobraża duch Dmitry zabity.

AKT III. scena 1

Praktycznie odsunął się od opowiadania Puszkina w swojej pracy Musorgskiego. Opery „Borys Godunow” (podsumowanie to potwierdza) jasno wynika fabułę przedstawioną przez poetę.

Sandomierz pokój zamek Marina Mniszek. Pannu otoczony dziewcząt, które nieustannie chwalą jej piękno. Jednak Marina znudzony, zmęczony jej pochlebstw. Ona ma inny sen – z pomocą swojego małżeństwa z Dmitrijem Pretender być na tronie Moskwy.

Tam w drzwiach jej pokoju tam Rangoni. Ten człowiek, pod przykrywką władze, które wydały swój kościół, prosząc Marina zakochać się w oszusta, a następnie przekonać walkę o prawo do bycia na rosyjskim tronie.

scena 2

Polska przedstawia Musorgskiego „Borys Godunow» (Borys Godunow). Księżycowa noc, Impostor stoi przy fontannie w ogrodzie i jest przymocowany do zmysłowych marzeń o Marina. W tej chwili jest ona odpowiednia Rangoni. Jezuita zaczyna mówić o niewiarygodnym pięknem Maryi i stopniowo przyciąga deklarację miłości do Panne Pretender. To idzie w pobliżu tłum wesołych i głośnych gości, którzy już zaczęli świętować zwycięstwo wojsk polskich nad siłami cara Borysa.

Pretender chowa je za drzewami. Wkrótce cała firma wraca do zamku, i Marina wraca do samego ogrodu. Brzmi to duet, w którym młodzi ludzie są ujmowane w miłości i budować ambitne plany na przyszłość.

Akt IV. scena 1

Teraz powraca widzów w Moskwie, Musorgskiego. Opery „Borys Godunow” jest bogata w scenach, w których jeden z bohaterów jest rosyjski ludzie. Tak, to przedstawiana katedra Vasiliya Blazhennogo, w miejscu, gdzie ludzie zebrali się w Moskwie. Dyskutują plotek i wieści o zbliżającej się armii Falsdmitry i wiadomością o anatema nałożonej na Grishku Otrepiev.

Nagle jest świętym głupcem in Chains, był nawiedzany przez boso chłopców. Oni drażnić oszukać i szybko przyniósł do łez. Mass kończy. Zaczyna się królewski orszak od katedry, towarzyszące jego szlachta zebrane rozpowszechniać jałmużnę. Wtedy nie ma król Borys, a następnie przez resztę Shuya Prince.

Ludzie klęka i prosi kapłana-króla chleba. Natychmiast wyciągnąć do Borysa i whacky, skarżąc się na chłopców i pyta król ubite im, jak zabił małą Dmitry. Ludzie na bok w przerażeniu. Strażnicy pęd do świętego głupca, ale Boris zatrzymuje je i odchodzą, prosząc Błogosławiony modlił się o jego grzesznej duszy. Jednak ich usta głupcem usłyszał werdykt król nie pozwoli Matki Bożej do modlitwy „za-króla Heroda”.

scena 2

Akcja toczy się w Pałacu fasety (Kreml). Chodzi nadzwyczajne posiedzenie bojar Dumy. Komora zawiera Szumski i ogłosił, że po prostu przypadkowo zobaczył król zwrócił się do ofiary, Dmitry i odjechał ducha zamordowanego dziecka, szepcząc: „Pamiętaj, dziecko.” Powtarzanie tych samych słów ( „umysł cię, kochanie”), pojawi się na spotkaniu Borys Godunow.

Stopniowo, król przychodzi do życia i zajmuje jego miejsce. Shuya odwraca się do niego i prosi, aby usłyszeć jakiś stary człowiek, który chce powiedzieć wielką tajemnicę. Boris zgadza.

Zawarte Pimen. zaczyna starszy historię, pełną aluzji do zdradzieckiej i niehonorowe zabija Dimitri. Król spadnie w ferworze tych słów i spada, wyczerpany, na rękach bojarów. Borys czuje się blisko śmierci, prosi natychmiast wysłał do Fedor. Jako syn chce błogosławić i przekazać prawo do panowania. Słyszę dzwon pogrzebowy. Godunow umiera.

scena 3

Droga przez las koło wsi wyjątkiem położony praktycznie na granicy litewskiej. Po drodze jest tam tłum włóczęgów, którzy są bojar Chruszczowa. Więzień zagrożone bluźni przeciwko Borysa Godunowa. W tym tłumie, whacky, znowu otoczony poszarpanych chłopców. Iz Varlaam Misail mówienie o masakrach i egzekucji w Rosji, więcej niż rozpalać ludzi. Dawni mnisi zachęcał publiczność do wstać do prawowitego następcy tronu, Dymitra. Ludzie wspierać je i jest gotów na śmierć Borysa.

na koniu pojawia pretendent, a po nim – do armii. Oświadcza sobie książę rosyjski Dmitrij Iwanowicz i zaprasza wszystkich z nim do Moskwy. Zgromadzeni chwalili Pretender i wysłał po niego.

Na drodze, jest tylko świętym głupcem. On śpiewa smutną piosenkę, która przewiduje gorzkie łzy i ciemne nieprzeniknioną kłopotów.

Tak kończy się „Borys Godunow” Opera. Fabuła dla dzieci nie mogą zawierać wszystkie sceny. Wskazane jest, aby wykluczyć te, które opisują szczegóły straszliwej śmierci Dymitra.