195 Shares 6412 views

Teatr „Romen” – dziedzictwo kulturowe Rosji

Ponad osiemdziesiąt lat teatr „Romen” wita swoich słuchaczy i daje im ucztę, radość i miłość.

Nikolay Alekseevich Slichenko, dyrektor artystyczny teatru, ze względu na swój unikalny talent aktora, nauczyciela, szef trupy był w stanie stworzyć, który jest opublikowany na całym świecie brawami na stojąco.

Z historii teatru

Randkowy muzyczna kultura Romów stał blisko z takim samym czasie, jak ludzie pojawił się na terytorium Rosji. Cygańskie pieśni i tańce nie może pozostawić obojętnym ani ludność, ani intelektualiści.

Być może z tego powodu w 1930 roku idea powstania Teatru Gypsy wszystkich potrzeb, w tym kierownictwa kraju. Podczas pierwszego roku jego istnienia, kreatywny zespół został uznany za studio. Dopiero po udanej premierze Muzyki i Dramatu w trzech aktach spektaklu „Życie na kołach”, zdecydowano się zmienić nazwę studio w cygańskim Teatru „Romen”.

W trudnych wojennych latach trupy, a także wszystkich podmiotów w kraju, przedstawił prezentację z przodu i tyłu, aby utrzymać ducha pracowników. Większość środków pozyskanych na koncertach, udał się do pomocy wojska.

Teatr „Romen” adres jego pobytu nie zmieniła się od 1969 roku. To wtedy na Leningradsky Prospekt 32/2 w sali koncertowej hotelu „radzieckiego”, aw budynku obok, zdecydowano się umieścić słynny teatr.

W 2005 roku przebudowa budynków i renowacji elewacji budynku teatru. Pokój wyposażony został w nowoczesne nagłośnienie, sprzęt oświetleniowy.

Mission Theater

Przez lata trupa pokazuje zaskakująco czci stosunek do tradycji swego ludu. Podstawą niej położono Bugachevskim kompozytora, który przez trzydzieści siedem lat nadzorował wszystko zrobić z muzycznej części teatru.

Zostały one zebrane i zapisane ludowa melodie Romów żyjących w różnych częściach Rosji. „cygańskie pieśni i tańców ludowych” – tak zwany zbiór, wydany przez kompozytora. A dzisiaj, to wydanie jest najbardziej wszechstronnym z istniejących zbiorów muzyki cygańskiej.

Zachowanie oryginalnego muzycznego cygańskiej kultury – jednym z głównych zadań, które są zaprojektowane, aby rozwiązać zespół.

Teatr „Romen” w osobie jej przywódców i całej trupy od pierwszych dni swojego istnienia przejął i innych ważnych misji. Jednym z nich jest edukacja ludzi. Wprowadzenie do kultury Romów innych narodowości – jest kolejnym ważnym problemem, który konfrontuje zbiorową teatru.

spółka

Kreatywny zespół „Romen” Teatr jest wyjątkowy, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę dynastii aktorów pracujących tutaj. Założyciele pierwszy być najstarsze aktorów teatralnych, takich jak Lyalya Chernaya, N. Pankov, M. Czerkasowej, Polyakov i wielu innych.

Później trupa rozszerzył utalentowanych młodych aktorów, którzy później byli także założycielami dynastii teatr cygańskich. Obejmują one O. Jankowski L. Mushtakova, O. Petrova N. Slichenko i wielu innych aktorów.

Dziś w teatrze istnieje wiele młodych rodzin, które całkowicie oddają się sztuce inwestowania w to, co robią, część ich duszy.

repertuar

Teatr „Romen” naprawdę może być dumny ze swojego repertuaru. Wiele sztuk napisanych przez Ivan Rom-Lebiediew także pierwszy dramaturgów teatru, Ivan Khrustalev, a obecnie mieszkają na scenie. Stały się one rodzajem cygańskich klasyki.

Aż do 1937 roku spektakle były grane w języku romskim. Ale zdecydowano, że język mówiony przez aktorów na scenie, by stać się po rosyjsku. To znacznie zwiększyło liczbę widzów teatru, to pozwoliło rozszerzyć repertuar o klasycznej literatury rosyjskiej i zagranicznej.

Dzięki staraniom utalentowanych reżyserów i aktorów teatru umieścić na scenie musicali, komedii muzycznej i bajek, dramat, muzyka i romantycznych podobieństwach fantasy.

Teatr „Romen”, którego repertuar jest zróżnicowany i tak blisko do ludzi różnych kultur, burze oklasków powitał w każdym zakątku Ziemi od ponad osiemdziesięciu lat.

afisz teatralny

Tegoroczny sezon teatralny teatr „Romen” rozpoczyna się w Moskwie. Plakat Teatr zaprasza widzów do odwiedzenia wielkie show „My Cyganie”, która obejmowała całą firmę, w tym dyrektora artystycznego Nicholas Slichenko. Przez wiele lat, ten pogląd jest oryginalny zespół karty.

Na liście obok występy twierdził premier – przypowieść o „Przysięga”, komedia muzyczna „Podkowy Szczęścia”, „Król karo”, musical-romantycznych fantazji „Dzwony miłości”.

Przedstawienia, bez którego publiczność po prostu nie myśleć „Romen” Teatr, będzie również grał w sezonie. To przede wszystkim takie produkcje jak „Cygan raju”, „Gruszeńka”, „Hrabina Cygana” i wiele innych.

Występy dużo muzyki, wykonywane tańce cygańskie utwory rzadko wykonywane na scenie.

W każdej nowej widowni teatru sezonie oczekuje od teatru „Romen” aktorów gier Studio, niezapomnianych wrażeń. To nigdy nie zdarzyło się tak, że oczekiwania społeczne nie zostały spełnione.