665 Shares 1889 views

reżyser Pavel Osipovich Chomsky: biografia, życie osobiste

Duża liczba tytułów i zawodów mieli wyjątkową osobę Pavel Osipovich Chomsky. Był sławny reżyser, artysta ludowy RFSRR, dyrektor artystyczny Państwowego Akademickiego Teatru Mossovet, Czczony Artysta Łotewskiej SRR, profesor i Czczony Artysta RFSRR.

biografia

Aż do 1941 roku, niewiele wiadomo o tym, jak żył Chomsky Pavel Osipovich. życie osobiste jest kierowany do tego czasu oświetlone przez mało. Bardzo niewiele informacji o rodzicach i rodzinie.

Wiadomo, że rodzice Pawła byli pracownicy i miał wykształcenie prawnicze. Dorastał nie w zwykłej rodzinie. imię ojca Chomsky Osip Pawłowicz, pracował w ministerstwie przemysłu papierniczego i drzewnego na stanowisko Doradcy Prawnego. Mama Homskaya Berta Isidorovna pracował jako prawnik przez długi czas, nawet wybrany na sędziego.

W Moskwie, w 1925 roku, 30 marca, urodził Chomsky Pavel Osipovich. Narodowość nie ingerować swojej pracy zajmował wysokie stanowiska kierownicze. Jego żona urodziła się w 1939 roku. Żonaty Paul i Natalia miał trzy córki: Natalia urodziła się w 1959 roku, Catherine urodziła się w 1966 roku i Love urodził się w 1975 roku.

Pavel Homsky miał czworo wnuków: Anna, Barbara, Michael i Esther.

Behind Enemy Lines

Straszliwa tragedia początku lat 40. zmienił losy milionów ludzi, wśród nich był również Chomsky Pavel Osipovich. Jego biografia zmieniła się dramatycznie w związku z tymi wydarzeniami.

Przed 1941 roku, studiował w szkole średniej w Moskwie. Po wybuchu wojny postanawia iść do budowy umocnień w rejonie Smoleńska. W czerwcu, czterdzieści jeden, idzie na plac budowy w ramach brygady Komsomołu. W tym czasie, to terytorium niemieckie wojska wylądował, a zespół został całkowicie odcięty od swoich żołnierzy, Niemcy wywieźli ich w ciasnym kręgu, członków Komsomołu byli w tyłach wroga.

Nic innego, jak przebić się przez okrążenie. Młody i niedoświadczony zespół zreformowany w milicji, a prowadzona przez doświadczonego sierżanta został wysłany do przebić się do swoich żołnierzy. Pomimo faktu, że nie było z ludźmi z doświadczeniem wojskowym, nie mają czasu, aby wejść w strzelaninie z wrogiem, a nawet walki z czołgami. Duża liczba milicjantów zginęło, ale udało im się przebić przez pierścień wroga.

Pavel Osipovich Chomsky w tym czasie nie osiągnął wiek poborowy, był tylko 16 lat, a wszyscy ci, którzy byli starsi, natychmiast zaciągnął się w szeregi armii. On i wszyscy młodzi mężczyźni zostali odesłani do domu.

lata wojny

Od wieku nie poszedł do wojska, potem zamieszkała u krewnych Tomsk. W tym czasie jego ojciec został przeniesiony do Tomska jako zastępca dyrektora zakładu.

Po zakończeniu klasy 10, gdzie zdał egzamin jako zewnętrzny studenta, Paul wszedł Leningradzkim Instytucie Teatralnym, który został ewakuowany do Tomska. Po drugim oczywiście chodzi porządek Zapisy w szeregach Armii Czerwonej.

Bardzo mało czasu poświęca się w szkole wojskowej i postanawia złożyć sprawozdanie w sprawie demobilizacji przodu. Jego spotykają aplikacji i natychmiast wysłał do Gorkiego, gdzie został przeszkolony w pułku artylerii. Dostać specjalną artylerii-Spotter, przyszły dyrektor Chomsky Pavel Osipovich służył na froncie zachodnim.

Początek działalności twórczej

Komenda postanawia przenieść część armii Pawła Variety Theater, jak tylko okazało się, że przed wojną studiował w Leningradzkim Instytucie Teatralnym. Ten teatr, w celu utrzymania ducha wojskowego, bardzo często podróżował z numerami na przedniej i stale odwiedzane różnych jednostek rejonie Moskwy.

W tym teatrze Paul służył do końca wojny. W 1945 roku został zdemobilizowany i zdecydował się kontynuować swoją karierę. Co więcej, on szkolony w Moskwie Stanisławskiego opery i dramatu studio.

pierwsza praca

W 1947 roku ukończył studia i został natychmiast zabrany tutaj jako zadanie, ale jego kariera w Operze i Teatr Teatr Stanisławskiego trwała tylko rok. Paweł opuszcza Moskwę i idzie do pracy w rosyjskim teatrze dramatycznym w Rydze. Następnie pracował jako drugi reżyser, wraz z A. A. Efremovym i aktor.

To właśnie w tym teatrze Pavel Osipovich Chomsky zadebiutował jako reżyser filmowy. Jego pierwsze występy są dzieła M. Swietłowa zwane „20 lat później” i dzieło Calderona „Miłość nie jest żart.” Gra bardzo spodobało się publiczności i otrzymał wiele pozytywnych recenzji krytyków teatralnych.

Po tym sukcesie, Chomsky zauważył i zaproponował, aby przejść do pracy w National Youth Theatre Łotewskiej SRR. Początkowo nadano mu stanowisko dyrektora w pełnym wymiarze godzin, a w 1957 roku Pavel Homsky jest producentem.

Praca w teatrze, w połączeniu z treningiem w GITIS, na wydziale teatru. Tłumaczenie na stanowisko naczelnego dyrektora teatru zrobił Pavla Homskogo sławny w całym Związku Radzieckim, jako najmłodszy naczelnego dyrektora, a nieco później przyznano mu tytuł „Honorowy Artysta Łotewskiej SRR”.

W czasie pracował w Rydze Teatr młodego widza na stanowisku dyrektora, Chomsky wprowadził ponad czterdzieści sztuk, z których każdy był prawdziwy majstersztyk.

W 1959 Chomsky, obecnie jako główny reżyser powraca do Rygi Rosyjski Teatr Dramatyczny. W tych murach również wiele wybitnych spektakli zostały dostarczone, takich jak „The Naked King” Evgeniya Shvartsa „Irkuck Story” Alekseya Arbuzova, „Ocean” Abrama Shteyna i wielu innych.

powrót

W tych dniach w Rydze często odwiedzane Leningradzie i Moskwie teatrów. Po przejrzeniu niektórych pracach Chomsky'ego, Leningrad zarządzanie teatr postanowił zaprosić utalentowanego młodego reżysera na scenie spektaklu „Dwa kolory” Kuznetsova i Zack, a następnie „Widząc białych nocy”, Panova.

Oba występy były oszałamiający sukces. cieszył się nie tylko publiczność, ale także zarządzanie teatru, z powodu tego sukcesu Chomsky posadę naczelnego dyrektora Leningradzkiego Teatru Lenina Komsomołu.

Jednak nie wszystko poszło tak gładko. W ciągu pięciu lat pracy w teatrze Pavel Osipovich Chomsky wygłosił wiele znanych dramatów, ale nie wszystkie jego prace były do gustu przedstawicieli elit nomenklatury miasta. On kilka razy została nałożona nagany, w tym spektaklu „On the Road” Viktor Rozov. Nawiasem mówiąc, ta praca skierowana do ostatnich dni jest uważany za najlepszy z jego tworzenia.