235 Shares 1530 views

Nowosybirsk Opera House: repertuar

Nowosybirsk – piękne i wspaniałe miasto w północnej części kraju. Jest on jednym z największych ośrodków kulturalnych w Rosji. Miasto posiada wiele sal koncertowych, muzeów i bibliotek.

innowacyjny projekt

Nowosybirsk Opera House jest znana w całym kraju. Jego budynek został zbudowany w pierwszej połowie 20 wieku. Jest to oryginalny kompleks architektoniczny. Budynek znajduje się w centrum Nowosybirska. Ta struktura architektoniczna – jeden z największych i najbardziej majestatycznych budynków, w których znajdują się instytucje kulturalne.

Na początku 21 wieku, Nowosybirsk Opera House doświadczył wielkiej odbudowy. Instytucja otrzymała najbardziej nowoczesny sprzęt. Wyjątkowość projektu architektonicznego jest związane z ogromną kopułą. Ta struktura nie jest obsługiwany przez struktur nośnych w postaci słupów i przyporami. Całkowita powierzchnia i objętość ogromnego budynku.

rewolucyjna sztuka

Nowosybirsk Opera House to wyjątkowy projekt. Jego życie zaczęło się z nowym pomysłem. Radzieccy robotnicy kulturalnych chciał zrobić teatr prawdziwie rewolucyjny. W tym celu proponuje on do porzucenia tradycyjnych budynków urządzenie i audytorium. Obecność stragany, pudełka, balkonów zawsze było związane z dystrybucją publiczności poprzez własności. Sztuki radzieckiej wszyscy ludzie byli równi.

Nowosybirsk Opera House był pierwotnie planowany jako wielkiej struktury, która może wykonać wiele funkcji. Według architektów planów, budynek ten może nie tylko występy sceniczne, ale również do przeprowadzenia zjazdów, imprez sportowych i występy cyrkowe. Widownia została rozwiązana w formie amfiteatru. Planowane i montaż konstrukcji do uprawiania sportów wodnych. Kopuła wykonana z rodzaju planetarium, lubią wystawać filmów.

zmiana stylu

Nowosybirsk Teatr Opery i Baletu miała być perła Związku Radzieckiego. Jednak nie wszystko poszło gładko. Fakt, że budynek został zaprojektowany w stylu konstruktywizmu. Charakteryzuje się:

  • nacisk na funkcjonalność;
  • bez dodatków i dekoracji;
  • Przewaga surowe formy geometryczne.

Ale na początku lat 30-tych w sowieckiej architektury zdobył nowy kierunek. Pompatyczny, monumentalny styl, popierana przez Partię i rządu, dziś związany jest z imponującej konstrukcji okresu stalinowskiego. Przykłady takiego kierunku architektonicznego są słynny wieżowiec Moskwa.

Nowosybirsk Teatr Opery i Baletu powstał na trzecią, gdy dokonano zmian w projekcie. Wszystkie innowacje techniczne zostały zniesione. Budynek został zbudowany jako normalnej instytucji kultury. Dzisiaj, ta struktura – jeden z najpiękniejszych w Rosji. Wrażenie to wywołuje to częściowo ze względu na unikalny design. Cechą charakterystyczną konstrukcji jest jej ogromna kopuła.

remonty kapitalne, rekonstrukcja, renowacja

Pierwsze lata niepodległej Rosji były trudne do Nowosybirsk Opera. W połowie 1980 roku, rekonstrukcja teatru został ogłoszony. Zaplanowano przeprowadzenie w ciągu dwóch lat. Nikt nie mógł sobie wyobrazić, że w remont budynku będzie potrzeba więcej niż dziesięć lat. Przebudowa była już na początku 21 wieku, w nowym państwie.

Ogromne trudności związane z naprawą kopuły. Podczas budowy tej unikalnej budowy było ręcznie powleczone płatki metalu. Pod koniec 20 wieku, specjaliści w stanie wykonać go ponownie, nie stwierdzono w kraju.

Innym ważnym problemem było związane z poprawą warunków sceny. Architekci z początku 20 wieku, zabrany przez wspaniałych pomysłów o wielofunkcyjnych budynków zapomnieli, że są one budowę Opery. W związku z tym etapem i akustyka sali było, delikatnie mówiąc, niedoskonały. Jest to problem, a lokalizacja systemów oświetleniowych. Nie wdając się w szczegóły techniczne, możemy zauważyć, że nie wolno doprowadzić do teatru na poziomie światowym, wyklucza touring „gwiazda” z pierwszej wielkości. Ale na szczęście, problemy zostały rozwiązane.

perły sceny

Nowosybirsk Opera House, plakatu zdobią arcydzieł światowej muzyki klasycznej, pokazuje różnorodność preferencji artystycznych publiczności. Tutaj można zobaczyć tradycyjne występy, takie jak „Traviacie” Verdiego i „Dama Pikowa” Czajkowskiego. Na scenie baletowej są „Giselle” Adana, „Bajadera” przez Minkus, „Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów”.

W teatrze można oglądać koncerty popularnych arii i pieśni operowe (m.in. „Gali Operowej”). Nie wychodzą na dyrektora artystycznego i nowoczesnych innowacji. W szczególności, plakat twierdził rytmicznej balet do muzyki Rybnikov „Juno i Avos”.

Przez trudy do gwiazd

Nowosybirsk Opera Teatr, którego repertuar obejmuje ustawienie niestandardowe, znany niedawne wielki skandal. Reżyser spektaklu „Tannhauser” (muzyka Wagnera) został oskarżony o obrazę uczuć wierzących. W ciągu zaledwie kilku lat przed reżyser teatralny został zabity w tajemniczych okolicznościach.

Nowosybirsk Colosseum (często określane jako agencji) oferuje publiczne spektakle dla dzieci. Są w repertuarze dużo. Opera dziecięca i Baletu przyciągają większość młodych widzów. Można zauważyć, takich spektakli jak "Terem komora jest", "The Three Little Pigs", "Dzielny ołowiany żołnierz", "The Tale of Kapłana i Jego Workman Balda".

Teatr Opery i Baletu w Nowosybirsku – jeden z najlepszych rosyjskich instytucji kultury. Dlatego też nie jest często wykonywana pretensjonalny stwarzające skomplikowanych prac. Przykładem jest „Spartakus” Chaczaturiana i balet „Pulcinella” Strawińskiego. Infamous „Tannhauser” powinny również listę. Ta opera Wagnera różni się niezwykłą muzykę i pokazuje śpiewaków bardzo wysokich wymaganiach. Ze względu na trudności z wykonaniem dzieła niemieckiego kompozytora rzadko słychać na rosyjskiej scenie.