782 Shares 4272 views

Dmitrij Volkostrelov: trochę inaczej niż wszyscy

Dmitrij Volkostrelov – nazwisko, które niedawno brzmiało na scenie teatralnej. Człowiek, który zmuszał się do mówienia o sobie, nawet tych, którzy tworzyli współczesny teatr i kino tak, jak znamy ich teraz. Aby pobudzić intelektualną i wyrafinowaną publiczność w Sankt Petersburgu, nie wystarczy być utalentowanym. Że maitres, o których publiczność się czuje, mówi o tobie, nie wystarczy szczęście.


O tym, jak ciężko jest dotrzeć do gwiazd, – dalej.

Jak to się zaczęło

Dmitrij urodził się 17 sierpnia 1982 w Moskwie. Rodzinne miasto stało się punktem odniesienia dla młodego ambitnego faceta, już w wieku 16 lat postanowił przekroczyć próg moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Ponadto obiecujący młodzieniec z powodzeniem wkroczył na uniwersytet w specjalności "kierowanie i działanie".

Cztery lata studiów i ciągłe poszukiwania własnej niszy w polu, w którym wszystko wydawało się, że zostało powiedziane i rozegrane, przyciągało uwagę nauczycieli. Do czasu zwolnienia młodego reżysera, nie ulegało wątpliwości, że Dmitrij powinien kontynuować naukę poważniej.

Tak więc, w 2002 roku Dmitrij Volkostrelov był w Akademii Teatralnej w Petersburgu, w trakcie Lew Dodin, gdzie do 2007 roku zrozumiał wyższą szkołę w wybranej specjalności.

Zostań aktorem

Mimo że był jeszcze studentem, Dmitrij Volkostrelov zaczął wypróbowywać złożony i nowy gatunek sztuki teatralnej – mono performance. Idea go ujęła, ale projekt nad pierwszą produkcją – to był lipiec Iwan Vyrypayev – rozciągał się tak długo, jak trzy lata. Powód był kolejny, pozostawiając taśmy z udziałem nowo ukończonego aktora, a tylko jedna trzecia – film "Przyszłość" Andreja Maliukowa, przyniosła Dmitrijowi sławę i uznanie.

Potem kontynuuj serię, filmy o silnych, pewnych rolach głównych bohaterów i pamiętnych postaci, aż w 2010 r. Volkostrelov, reżyser, przejął przewagę nad aktorką Volkostrelovym.

Potem w teatrze w Petersburgu "ON. Teatr "został przeczytany i wystawił sztukę nowej wizji" Zamkowych drzwi "dostatecznie omawianego i znanego dramatopisarza Pawła Pryazhko. Sukces produkcji był nieoczekiwany – dwie główne nagrody projektu. Zachęcone pierwszym doświadczeniem, Dmitry szybko kończy się i wprowadza na scenę przedłużony "lipiec".

Niepokojąca rzeczywistość Dmitrija Volkostrelova

Mobilne i łatwe przemieszczanie stowarzyszenia teatralnego "Theater post" – własne stworzenie Dmitrija Volkostrelova, stworzone przez niego w 2011 roku, jeden po drugim dało pięciu intelektualistów Pryazhko do intelektualnej publiczności w Petersburgu. Inspiracj ideologiczny Dmitrija, jakby defying standardowych pojęć, rzeźbione scenariusze jak rzeźbiarz na surowej glinie – niezależnie od ogólnie uznanych kanonów. Dmitrij Wołkostrelow, którego zdjęcie jest zamieszczony w artykule, uosabiający to, co zaprezentował, zabrał wielbicieli sztuki współczesnej w głębokiej percepcji tego, co się dzieje.

Tymczasem wydobywa się doświadczenie kinematograficzne aktorki. Dmitrij Volkostrelov, którego filmografia została uzupełniona kasetami o największym oprocentowaniu, zostaje usunięta w filmach metodą całkowitego reinkarnacji bohatera. "Tula Tokarev", "Escape", "Escape 2", "Reckoning" – a każda rola, charyzmatyczna osobowość "skomplikowanej" prostytutki manifestowała dokładnie to, co Dmitry przyniósł publiczności ze sceny, odtworzyć estetykę rzeczywistego świata w całej jego nagości .

Chętnie dzieląc się swoimi planami na przyszłe produkcje, Dmitrij Volkostrelov pilnie ignoruje pytania dotyczące jego osobistego życia. Całe jego życie publiczne jest wymawiane w jego twórczości, a do stworzenia reklamy dla siebie kosztem ciekawości mas jest wyraźnie nie do jego upodobania.

Nagrody i wyróżnienia

Do wykonania spektakli reżysera: lipiec (2011), Dziewczyna zła (2012), Shoot-get skarb-powtórzenie (2013) – Dmitrij za każdym razem zostaje laureatem nagrody teatralnej Proryv w Petersburgu.

Na podstawie wspomnianych powyżej produkcji Dmitry otrzymał w 2012 roku tytuł laureata Promocji Inicjatyw Teatru.

Za wspólną twórczość z K. Pestrukhina na festiwalu "Złota Maska" Dmitrij otrzymuje osobną nagrodę od członków jury Teatru Dramatycznego – 2013.

Najbardziej wyrazista i charakterystyczna w tej chwili rola skromnego i impulsywnego chłopca Beroev w filmie "Przyszłość" przyniosła Dmitrijowi nagrodę z 12. Ogólnorosyjskiego Festiwalu Sztuki Wizualnej dla najlepszego aktora.