591 Shares 7691 views

Dowiedz się, co amfiteatr

Od tej nazwie oddycha tajemnicę i starożytności, więc należy odwołać się do danych historycznych. Znaczenie słowa „amfiteatrze” zabiera nas w podróż po starożytnym Rzymie. Że tam były te niezwykłe budowle. Więc co jest amfiteatr? Jeśli zwracamy się do tłumaczenia, to dosłownie oznacza „Teatr dwustronny”.

Amfiteatr w starożytności

Struktura ta znajdowała się na zewnątrz i jest związkiem dwóch sal podkowy. W środku jest areną zasypane piaskiem. Pod nim znajdowały się różne budynki gospodarcze. Wokół areny wytrzymały kamiennej został zainstalowany, co wzmacnia siatkę do ochrony przed zwierzętami. Przez płot zaczął miejsc dla widzów. W pobliżu miejsca zajmowane przez zawodników, senatorów i innych elit i odległe – zwykłych ludzi.

Co robi amfiteatr dla Rzymian? Jest to platforma dla:

  • kolorowe bitwy gladiatorem;
  • nieokiełznana przynęty zwierząt;
  • przedstawienia teatralne.

Budynek jest wygodne dla jego lokalizacji siedzeń dla widzów na różnych wysokościach i pasaże, rozmieszczonych wzdłuż zewnętrznego obwodu, który przedłużony do góry. Stanowi on:

  • wolne widok etapu;
  • bezpłatny dostęp do schodów;
  • brak zgiełku.

Odpowiadając na pytanie: „Jaki jest Amfiteatr”, należy zauważyć, że budynek ten został wykorzystany do cyrku, nie tylko w Rzymie, ale także w starożytnej Grecji.

Gdzie zbudować amfiteatr?

We Włoszech, został zbudowany wiele budynków. Aby przetrwały kilka – to starożytny amfiteatr w Pompei i słynnego Koloseum. W Weronie jest budowa, zwany Arena, również zbudowany w starożytnym okresie i zachował swój blask po dzień dzisiejszy.

Wybudowany konstrukcji drewnianych. Pierwszy drewniany amfiteatr gladiatorów walce przeprowadzono na rozkaz cesarskim i podzielone na końcu zawodów. Ponadto, w okresie panowania Augusta, budynek jest częściowo wykonany z kamienia został zbudowany. Później budynek spłonął w pożarze. Amfiteatr Fidene spadł i zakopane pod ruinami wielką liczbę ludzi – 50000 Pierwszy budynek z kamienia został zbudowany we włoskiej prowincji Kampanii.

Oprócz tych amfiteatry, w każdym mieście we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Galii, wzniesiono niewielki budynek.

Koloseum jako wartości historycznej

Co to jest amfiteatr dla historii? Koloseum starożytnego Rzymu to starożytny budynek, który przekazuje kulturę i zwyczaje czasu. Największa na świecie słynny amfiteatr został zaprojektowany dla 70.000 widzów. Na arenie tego budynku były zacięte gladiatorów bojowe i dzikie zwierzęta.

Uroczystość na cześć otwarcia amfiteatru trwało 100 dni non-stop. Program prezentacji zazwyczaj zaczyna się występ klaunów i ułomnych, którzy także walczyli, ale aby nie zranić siebie, a widzowie śmieją. Obok areny produkowane gladiatorów i zwierząt, który uczynił z piwnic.

Dziś, Koloseum jest wspaniałe ruiny, i każdy może odwiedzić budynek w wyznaczonym czasie.

Jaki jest amfiteatr dzisiaj? To jest miejsce na widowni, które są za straganach lub na kanapach w progi kroku, ustawionych w półkole.