843 Shares 5829 views

Vragova Swietłana: styl dyrektor retroavangarda

Jej kariera zazdrość każdego reżysera, który sprawia, że pierwsze kroki w tej dziedzinie. Wkłada w fenomenalnym spektakli teatralnych, a pięknie ubrany i mistrzowsko uczy się sztuczek swoich aktorów działających. I Vragova Swietłana założył wspaniałą świątynię Melpomeny, który stworzył poważną konkurencję dla swoich kapitał „braci”. Cóż, kto nie marzy o kierowanie mediów na ten temat? Z pewnością każdy. Sam Vragova Swietłana zrobiły ich drogę do zawodu, wpływowych mecenasów sztuki nie miała. Integralność i rygor w pracy przekształcił go w mądrego i szanowanego dyrektora teatru. Co było niezwykłe w twórczy Kobieta sukcesu reżysera? Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo.

Sen o „sublime”

Vragova Swietłana Aleksandrowna (nee Gyurjyan) – pochodzący z miasta Erewaniu. Urodziła się 31 marca 1953. Przyszła gwiazda reżyserię, wychowany w surowych fundamentach. Ojciec miał wysoką rangę i odpowiedzialnego ogólnym Wywiadu, a matka pracowała jako tłumaczka i równolegle do świadczenia usług o charakterze redakcyjnym.

Należy zauważyć, że Vragova Swietłana w młodym wieku zaczął wykazywać zainteresowanie wielkiej sztuki. Ale dyrektor nie chciał być. Wręcz przeciwnie, pomyślała tym zawodzie niewielkie w porównaniu do działania. Swietłana marzył, że pewnego dnia będzie litsedeystvovat na scenie, a tysiące widzów będzie oklaskiwać ją z zachwytem. Jednak rodzice dziewczynki nie podziela jej zamiłowanie do sztuk teatralnych, prorokuje jej „przyziemne” i, jeśli to możliwe, „Money” zawodu.

badanie aktorstwo

Nadal Vragova Swietłana posłuchał ojca i matkę. Po otrzymaniu matura była zdeterminowana, aby udać się do Moskwy, aby wprowadzić GITIS. Tak zrobiła. Ponadto, mając pomyślnie przeszły selekcji konkurencyjnej. Dziewczyna natychmiast włączono w drugim roku. Swietłana nieco zaskoczony, że „zidentyfikowany” Wydziału Reżyserii. Ona przyszła do studia Yu.Zavadskogo.

Stopniowo rozwinęła smak zawodu reżysera. Już w swoich studenckich lat, ona kładzie „test” występy. Kiedy nadszedł czas uwalniania, Vragova Swietłana Aleksandrowna intensywnie przygotowuje się do ukończenia oświadczenie: „czterdziestki” (w A.Belinskomu). Praca jest udany. Wkrótce otrzymuje dokument o ukończeniu wydziału reżyserskiego GITIS.

Początki kariery

Po studiach w legendarnym liceum dziewczyny przez jakiś czas pracował w Teatrze Młodzieży miasta Kirowa, a następnie udał się do pracy w moskiewskim teatrze im. AS Puszkina. Na jego scenie Swietłana zaczyna się umieścić występy debiut w stylu retroavangarda (specyficzne postrzeganie przeszłości). Po pewnym czasie pracowała na spektaklu „Czekając na człowieka” (R.Solntsev), gdzie pojawia się przedstawiciel klasy robotniczej jako gospodarz nie jest Związek Radziecki, a uncomplaining elementem, który może być łatwo manipulowany. Naturalnie, taka wizja sztuki spowodowała oburzenie wśród funkcjonariuszy partyjnych, którzy są odpowiedzialni za „wprowadzeniem sztuki dla mas.” Spektakl „Czekamy na człowieka” został ostatecznie usunięty z repertuaru oraz reżyser Vragova oferowane szukać innej pracy.

nowe Horyzonty

Po tym, Swietłana Aleksandrowna, nastąpiła przerwa w pracy, która trwała dwa lata.

We wczesnych latach 80-tych dyrektor żeński został wezwany do Nowego Teatru Dramatu. Ponownie Vragova zaczyna się umieścić na sztukach, traktując ich historię na swój własny sposób. Oczywiście, na początku były one trudne do zrozumienia widzom, ale w końcu znalazłem wiele fanów jej twórczości. Równolegle z reżyserem działalności Svetlana był zaangażowany w nauczanie działającego w Szkole Teatralnej. Shchepkin.

Świątynia Melpomeny

Będąc pod koniec lat 80-tych organ wystawił spektakle, absolwent GITIS postanowił stworzyć własny teatr. A wszystkie warunki do tego były: Swietłana Aleksandrowna przestrzegane kolega, a ona już miała zadatki na lidera, który będzie używany do i którzy uwierzą. Jednak w celu zorganizowania świątynię Melpomeny, Vragova i jego oddziały musiały ciężko pracować.

Dyrektor zidentyfikowane w ramach starego budynku teatru na placu Spartakovskaya, która była pierwotnie wymiana ziarno. Zniszczony dom pozostawiała wiele do życzenia, nie tylko na zewnątrz, ale w środku. Cały rok był potrzebny w celu przekształcenia wnętrza przyszłej świątyni Melpomeny, który został nazwany „Teatr Studio w Spartakovskaya”. Ale próby nie powstrzymało nawet podczas prac konserwacyjnych. Debiutancka produkcja miała bezprecedensowy sukces z widzów.

Swietłana Vragova wyreżyserował sztukę „Drogi Elena”, w którym udział stał się sławny w całym kraju aspirujących aktorka Oksana Mysina. Z wyżej wydajność trupy „Teatr-studio na Spartakovskaya” tournée „za oceanem”, a amerykańska publiczność chwalił pracę Vragova. Repertuar teatru stopniowo rozbudowywana. A następnie Swietłana postanowił wystawić sztukę Leonida Andreeva „Katarzyna Iwanowna”, z których on mówił krytycznie Stanisławski. Ale to był sukces, to eksperyment, być może dlatego, że jest to niezwykłe podejście do produkcji spektaklu. „Katarzyna Iwanowna” – to rodzaj hołdu dla rosyjskiej secesji.

"Modern"

A następnie „Teatr-studio na Spartakovskaya” zmieniona. Vragova potomstwo stał się znany jako Teatr Dramatu Moskwie „Modern”. Nazwa ta samica reżyser wymyślił powodu: tak oryginalny sposób, podkreśliła swoje zaangażowanie retroavangarda styl.

Wkrótce Moskwa Teatr Dramatyczny „Modern” będzie obchodził trzydziestą rocznicę. Jego różnorodny repertuar dziś spełnia wymogi nie tylko dorosłych, ale także dzieci.

Troska o teatrze

W 2016 roku Swietłana Vragova został zmuszony do opuszczenia „nowoczesne”. Inicjatywa wyszła od zwolnienia urzędników Wydziału Kultury miasta Moskwa. Jako przyczynę rozwiązania stosunku pracy, są identyfikowane liczne naruszenia sprawozdawczości finansowej i poważne błędy w działalności gospodarczej.

Obecnie „Modern” Były dyrektor artystyczny teatru chce realizować nowe projekty w sztuce. W szczególności, Swietłana Vragova zamierza spróbować swoich sił jako reżyser. A gdyby miała rodzinę? Czy Swietłana Vragova żonaty? Prywatne życie „Modern” byłym dyrektorem artystycznym teatru jest ukryte przed wzrokiem ciekawskich. Wiadomo, że wcześniej żonaty, który rozpadł się.