98 Shares 6671 views

Michaił Levitin: biografia i twórczość

Słynny rosyjski reżyser, pisarz, dramaturg i nadawca Mihailu Levitinu niedawno skończył 70 lat. Trudno w to uwierzyć, ponieważ jest nadal pełen energii i nowych pomysłów twórczych.

Michaił Levitin: biografia

Przyszły reżyser i pisarz urodzony w 1945 roku w Odessie. W 16 lat, z trochę, przybył do stolicy w celu wejścia do instytucji filmowej, że udało mu się dokonać pierwszej próbie.

W 1969 roku Michaił Levitin absolwentem Wydziału Reżyserii GITIS, gdzie studiował na kursie Yuriya Zavadskogo. Jego wydajność dyplom wystawił w Teatrze Taganka. Zatem Levitin natychmiast ogłosił siebie jako reżysera, który ma coś do powiedzenia publiczności i szybko zyskał popularność w środowisku teatralnym. W ciągu najbliższych 10 lat, aktywnie pracował dużo i owocnie i włożył kilkunastu występów w stolicy, Leningradzie, Rydze i innych miastach byłego ZSRR.

Ponadto założył studio buffoonery Instytutu Kurchatov, a inny, który nie miał stałego „zamieszkania”, która obejmowała wtedy młodzi artyści Lia Akhedzhakova Swietłana Bragarnik, Wsiewołod Abdulov, Olga Ostroumowa Ivan Dykhovichny Albert Filozov Michał Januszkiewicz i Olga Shirokova.

Praca w teatrze miniatur

1978 stał się punktem zwrotnym dla Lewitin. Został zaproszony do pracy w moskiewskim Teatrze Miniatur. Stał się drugim domem Levitin w nadchodzących latach. Pojawienie się młodego reżysera radykalnie zmienił stan i kierunek tej świątyni Melpomeny, gdzie zaczęli stawiać takie nietypowe dla tego czasu, autorzy, Jurij Olesza, Izaak Babel, Mihaila Zhvanetsky, Kurt Vonnegut, Gabriel Marquez i innych. Szczególnie pamiętny publiczność takie innowacyjne dla ustawienia czasu, jako „Chekhonte w Ermitażu” i „Harms! Charms! Shardam! lub Szkoła klaunów ".

Jako reżyser, Michaił Levitin wyróżnia się tym, że pierwszy przeniósł się na scenie poezji i prozy oberiutov Aleksandra Vvedenskogo, Daniił Charms i Nikolay Oleynikov. W 1990 roku również zainicjowała pierwszy międzynarodowy festiwal oraz konferencję naukową poświęconą swojej pracy.

W 1987 Levitin był naczelnym dyrektorem Teatru Miniatur, który został wkrótce przemianowany na „Hermitage” i zaczął cieszyć się niesamowitą popularnością

twórcze pisanie

W późnych latach 70-tych Michael Levitin (fot cm. Poniżej) debiut jako powieściopisarza. Jego pierwsze prace zaprezentowane czytelnikom, stała się historia o nazwie „The Italian szczęście”, który ukazał się w gazecie „Tydzień” w 1979 roku. Obecnie Michael Levitin jest autorem 16 książek i członkiem takich autorytatywnych organizacji jak Unia Pisarzy Rosji i rosyjskiego PEN. On wielokrotnie publikowane w „Neva” magazynu „Młodzież”, „Październik”, „Teatr”, „Sztandaru” i „Problemy z teatru.” To w różnych latach została nominowana do nagrody literackiej rosyjskiej „Booker” za powieść „Ciągły nieprzyzwoitość” (1994), „Plutodrama” i „Killers – głupcy” (1995), „Brat i dobroczyńca” (2005) ,

Michael Levitin jest znany jako utalentowany dramaturg i jego sztuki „Wynająłem” Flecista „” «Mad Dog i małych rzeczy» i inne. Znajdują się w repertuarze teatru «Hermitage».

Praca w telewizji

W okresie od 2011 do 2013 roku na kanale „Kultura” z praw autorskich cyklu transmisji Levitin zatytułowanej „… i innych”, «Happy generacji», «Under the Sky Theater» i innych. Zostały one poświęcone życiu i twórczości znanych aktorów, dramaturgów i dyrektorów, przeszłość i teraźniejszość, a także losy swoich najważniejszych dzieł.

Życie osobiste Michaiła levitin za

W jednym z wywiadów reżyser przyznał, że jako dziecko był rozgniewany kaprysy matki i jej niesprawiedliwymi zarzutami ukochany ojciec. Według niego, to pozostawiły głębokie piętno na jego relacji z płcią przeciwną. W tym przypadku, Michael Levitin, którego życie osobiste zawsze była przedmiotem plotek, od czasów wczesnej młodości i do tej pory jest to prawdziwy Don Juan, a on jest uznawany za powieści, co najmniej kilkanaście aktorek. Nie ukrywa, że miłosne, ale nie tolerują inwazję na ich osobistej przestrzeni. Jednak Mikhail Levitin był żonaty trzy razy. Jego małżeństwo do słynnej aktorki i jedna z najpiękniejszych kobiet w ZSRR – Olga Ostroumowa – trwało 17 lat. A pobrali się po zaledwie 6 lat poważny związek. Ostroumova urodziła mu syna Michała i córkę Olgę. Noszą nazwę ojca i dał mu troje wnucząt – Zahara, Polina i Faina.

Oprócz dzieci z Ostroumova że poprosiła go o rozwód z powodu częstych zmian mają mieć kolejne dziecko Levitin.

Reżyser mówi, że wraz z wiekiem, zdał sobie sprawę z absurdalności takich zjawisk jak małżeństwo, a dziś przede wszystkim docenić wolność osobistą.

Nagrody Mihaila Levitina

W 1991 roku reżyser otrzymał honorowy tytuł Honored Artysta RFSRR, a trzy lata później – Artysta Ludowy Rosji. Ponadto, w 2006 roku, Michaił Levitin został wyróżniony Medalem Honoru.

Teraz, gdy wiemy niektóre szczegóły biografii Mihaila Levitina, który mimo swojego wieku, obiecuje więcej niż rok zaskoczyć widzowi interesujące spektakle, prozy i utworów dramatycznych.